Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék tenni ebben a...

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
32 éves férfi vagyok. Elkezdtem kötődni érzelmileg egy sráchoz aki szociális munkásként dolgozik. Az a probléma, hogy tudja nagyon jól, hogy kötődök hozzá, de ez olyan mintha neki tetszene mert nem ad olyan visszajelzést, hogy ez őt zavarná, de azt sem mutatja hogy örülne. Szinte sose ír messengeren, meg se nézi az üzeneteket. Nagyon megvisel ez a bizonytalanság. Azt ajánlotta fel hogy kéthetente találkozunk, ha nem, telefonon. Pedig most beteg is de azért jó lenne vele egy két szót váltani, mert nagyon rossz ez a bizonytalanság. Ráadáusl pszichés beteg vagyok és nehezen viselem.
2023. márc. 22. 12:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Ajaj, hagyd békén...Neki a munka tárgya vagy és van elég gondja meg feladata és te teljesen félreértelmezed az egész helyzetet. Olyan ez, mint amikor valamilyen munkakapcsolatban levő emberek nem tudják betartani a 3 lépés távolságot. A diák "beleszeret" a tanárába, a páciens az orvosába, pszichológusába, az asszisztensnő a főnökébe, amikor valódi munka helyett "basznak" a munkára a munkahelyen és inkább egymással basznak. Persze megvan a dolognak a maga biológiai magyarázata, mivel az egymásra utaltság és a szoros, akár testi jellegű közelség, kapcsolat hatására fokozottan termelődik az agyban az oxitocin hormon az ennek következtében fellépő mindenféle biológiai következmény is jelentkezik. Értelmes ember azonban tudja önmagát analizálni és képes visszafogni a megnyilvánulásait, helyre tudja tenni a dolgokat, nem zaklatja a másikat és pláne nem sajnáltatja saját magát.
2023. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!