Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha valaki egy...

Miért baj, ha valaki egy lusta naplopó tróger, léhűtő, céltalan ember? Mit kéne velük tenni?

Figyelt kérdés

Sokan szidják az ilyen embereket itt az oldalon és egyszerűen nem értem.. Miért baj ha valaki gyűlöli megemelni akár a kisujját is? Miért kötelező egy lusta embernek produktívnak lenni, mikor az ilyen embernek a 100% energiája az átlag ember 5% energiájának felel meg? Miért baj, ha valaki egész nap csak lügatná a lábát és csak kivenne a közösből, de nem rakna bele? Miért kell az ilyen embert negatívan minősíteni? Miért baj, ha valaki semmit sem akar elérni az égvilágon?

Másik kérdés, ha te lehetnél az ura a társadalomnak: Mit tennél az ilyen emberrel? Kivégeznéd őket? Bezárnád a zárt osztályra őket amíg át nem varázsolják őket produktív embernek? Büntetnéd őket?



2023. márc. 27. 12:55
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Mondj egy érvet amellett, hogy a közösség eltartsa ezt a személyt!"

Nem tudok LOGIKUS érvet mondani, csak elfogultat. Az elfogult érv meg az, hogy én is pont ilyen vagyok és nem akarok változtatni. Viszont ez egy Schrödinger effektus, hogy meg is (a munkaundor miatt) meg nem is (a hülye életösztön miatt) akarok halni.

2023. márc. 27. 13:26
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
#11: Akkor viszont egyszerű a képlet. Ne is vegyél igénybe semmit, amit a társadalom hasznos tagjai "állítanak elő".
2023. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%
Te se tudsz érvet írni a védelmedre, akkor nekünk miért kéne akárcsak egy kiflivel is támogatni? Egy ideális társadalomban mindenki azt kapná, amiért tanult és dolgozott, ami a te esetedben a semmi lenne (nagyon helyesen).
2023. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdeztelek meg titeket, mert én logikus érvet és ellenérvet sem tudtam felhozni a mi fajtánk létének kérdésére.

De így 10+ válasz után kezdem érteni, hogy mi lenne a helyes és bizsergett is bennem már egy ideje a kósza gondolat, ha nem akarok alkalmazkadni, hát csak egy dolog van hátra amíg fájdalmak közé nem kerül a szenvedésem. Öngyilkosság a kiút.

2023. márc. 27. 13:32
 15/30 anonim ***** válasza:
65%
A kiút az lenne, ha kezdenél magaddal valamit, bár igaz, ahhoz tenned is kéne valamit.
2023. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Kulcsmondat 15: "ahhoz tenned is kéne valami" Na én ezt nem akarom megtenni, semmi áron sem. Tehát akkor az alternatív kiút a kilépés az életből.
2023. márc. 27. 13:36
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindegy. Mindenki úgy él, ahogy akar, de én ilyen emberekkel biztos nem akarnám leélni az éltemet. Olyanok kb. mint a bogarak - bár a legtöbbnek van funkciója a természetben.
2023. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%

Hátizé...

Nézd. Én sem azért dolgozok, mert annyira szeretem csinálni, hogy életem egyharmadát ezzel töltsem. De az ebből fakadó bevételt már arra költöm amit szeretek. És az az a napjaim kétharmadát tölti ki. Szóval megéri.


A teljes motiválatlanság és céltalanság egyébként a depresszió egyik tünete, szóval az öngyilkosság előtt tehetnél eg ypróbát arra is, hogy kigyere a depiből. Pszichológusok tudnak segíteni benne.

Ugyanis az, hogy ami neked 500% energia, az másnak csak 5% ez nem igaz. Ezt csak a pszichéd diktálja. De ezen könnyen lehet változtatni.

2023. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%
A te életed, a te döntésed.
2023. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy nem mindenkinek való az élet, nem értem, hogy miért nem vagyunk képesek ezt elfogadni már 2023-ban. Így is túl sokan vagyunk a Földön. Nagyon jó lenne, ha kérésre lehetne menni altató oltásra, ami szépen elaltat fájdalom nélkül és szoszi van. Én is mennék, pedig nem vagyok olyan, mint a kérdező, vannak dolgok, amik érdekelnek, de a semmi sokkal jobb az életnél, így nagyon-nagyon szívesen itthagynám ezt és "visszamennék" oda, ahol voltam évmilliárdokon keresztül és semmi bajom nem volt vele. Egyszerűen nem értem, hogy miért baj, ha valaki nem kíváncsi az emberek hülyeségére napi szinten és a kínszopással, ami az élethez kötelezően jár mindenkinek.


De ez van. Kérdező, csinálj, amit akarsz. Bennem nincs életösztön amúgy, egyedül azért élek még, mert ide vagyok láncolva húgom és anyám miatt, nekik sajnos szükségük van rám, így nem halhatok meg. De ha nem lennének, már én se írnám ezt a kommentet. Te is döntsd el, hogy mit akarsz, gondold át, vannak amúgy jó dolgok az életben, de hiába sorolnám neked, hogy ENGEM mi érdekel, ha téged nem, akkor hát nem.


Minden jót!

2023. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!