Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdek megőrülni vagy más is...

Kezdek megőrülni vagy más is szokott így érezni?

Figyelt kérdés
Sosem tartottam magam vallásosnak, pogány is vagyok, de én egy kicsit mindenben hiszek, mondjuk semmiben sem nagyon. Istennel eléggé hadilábon állok, mert néha komolyan azt érzem ad jeleket arra, hogy létezik miközben racionálisan nézve egyértelműen nem létezhet. Tegnap pédául nagyon rossz napom volt, este itthon sírtam és közben arra gondoltam, hogy ha létezne Isten nem hagyna ennyi embert szenvedni, közben zenét hallgattam és a spoti bedobott egy olyan zenét, amit még sosem hallottam és arról szólt, hogy a holnap majd szebb lesz. Esküszöm abban a pillanatban úgy éreztem Isten válaszolt nekem a zenén keresztül. Miközben ezen agyaltam eszembe jutott, hogy kiskoromban ha nem egyből haza mentem suli után apukám mindig csúnyán elvert, kivéve amikor az egyik barátnőmet kisértem el a templomba, mert konfirmálásra vagy valami ilyesmire készült. Mintha Isten védett volna meg, amiért "nála jártam". Volt még pár ilyen példa, de nem akarok regényt írni, a lényeg az, hogy nem hiszek benne, mert nincs benne logika, de közben szószerint szoktam érezni a jelenlétét, csak olyan furán képzelem el, mint a karmát, hogy nem kézzel fogható, de kapcsolatba lép velem. Ennek van értelme vagy ideje felkeresnem egy dilidokit?
2023. márc. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát figyeld majd meg, hogy tényleg jobb lesz-e a holnap. Ha nem, akkor isten csak szivat. Vagy nem létezik.
2023. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy megőrültél volna , csupán próbálsz hinni valamiben
2023. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez tegnap történt szóval ma van az a holnap és tényleg jobb volt. A problémáim nem oldóttak meg persze, de határozottan jobban éreztem magam ma, mint tegnap.

#2 Igen, annyira jó lenne tényleg hinni szentül valamiben, de továbbra is ugyanúgy hiszek a karmában, a sorsban, a véletlenekben, a szellemekben meg, hogy a babák választanak maguknak szülőket és úgy "leszületnek" valahova meg minden hülyeségben tudok hinni, csak nem 100%ig. Úgy vagyok ezekkel, hogy nincsenek, de bárcsak léteznének. A fejeben van ennek értelme, de lehet baromságnak hangzik.

2023. márc. 30. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Azóta esetleg fordult még elő veled ilyesmi, kérdező?


Messze vagyok attól, hogy vallásosnak mondjam magam, de közben valamelyest én is hiszek abban, hogy van valamilyen felsőbb erő. Csakhogy.. nekem is megvannak a szkeptikusabb pillanataim, mint pl., amit írtál is, hogy "miért hagyna ennyi embert szenvedni"..? Hogy tovább bonyolítsam a dolgot, nem hiszek a véletlenekben, és velem is esnek meg ilyen fura dolgok, amik túl jól jönnek ki ahhoz, hogy szimpla véletlenek legyenek.

dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!