Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekként előfordult, hogy...

Gyerekként előfordult, hogy alkoholt fogyasztottál minimális mennyiségben?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori emlékem. A szomszédaink gyerekei összeöntik a pálinkás pohár alján maradt cseppeket és megisszák. A felnőttek pedig önfeledten nevetgélnek, hogy ez milyen vicces.

Mi gyerekként úgy ettük a konyakmeggyes bonbont meg a dianás cukrot, mint a kinder csokit. Mert ami édesség, az miért ne lenne gyereknek való.

Ismerősöm gyerekorvosa egyenenesen azt javasolta az anyukának, hogy itasson a gyerekkel sört az évágytalansága ellen.

De a sör habját rendszeresen leivó gyerekek sem számítottak ritkaságnak?

Mennyire volt ez általános? Vagy csak pont a ritka kivétellel találkoztam?


2023. ápr. 3. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja volt párszor ilyen, a szülőknek sem volt vele baja különösebben, mert belenyaltunk gyerekként, konstatáltuk hogy "ez sz@r" és többet nem ittunk. Szerintem az egyik leghatásosabb módja hogy megelőzzék, hogy a gyerek piáljon, mert ha tiltják akkor soka csak azért is meginnák.
2023. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem ilyenre, meg a szüleim sem meséltek ilyet. Öcsémmel viszont volt egyszer, hogy vendégségben totyogós korában beleivott a puncsba, valahogy pont nem volt egy kis időre felügyelet alatt, aztán belekóstolt, édes volt, a felnőttek csak azt vették észre, hogy nagyon alszik.
2023. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk családi események alkalmával sokszor előkerül pezsgő, likőr stb., amiket kiskoromban saját kíváncsiságom végett megkóstoltattak velem és további családtagjaimmal.


Persze akkor még fintorogtam rájuk, hogy fúj hogy lehet alkoholt inni.


Szóval szerintem ez teljesen normális.

2023. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
20%
Lehetőség lett volna rá de nem szerettem az ízét, így nem éltem vele. Kb. 1x megkóstoltam mindent, amit felsoroltál, sör habja, boroskóla, rumos tea, senkinek eszébe sem jutott, hogy pl. kisgyereknek ne adjanak dianás cukrot meg konyakmeggyet. 2-3 évesen ha kaptunk, faltam mintha nem lenne holnap, a mustot úgy ittam, mint a mennyei mannát, míg egyszer istentelen hasmenést nem kaptam tőle. Nagyanyám 13-14 éves koromban simán kínált azzal a kis ampulla üveges sherryvel, mert náluk kb. konfirmálás után felnőttnek számítottak és adták őket férjhez. Szóval ja, régebben ez megtörtént, nem tudom, hogy alapból szartak a gyerekekre akkoriban vagy csak nem gondoltak bele, hogy az alkohol tulajdonképpen méreg, hiszen az én környezetemben pl. a legtöbb apuka totál alkesz volt (a sajátom is).
2023. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk is valahogy természetes volt, hogy nincs semmilyen összejövetel, ünnep szalonnasütés, strandolás, piknikezés stb alkohol nélkül. Én magam nem iszok, de például öcsém tizenéves kora óta iszogat. Manapság akár egy óra alatt 3 sört is+mellé néhány feles. Vízből nem iszok annyit, amennyit ő alkoholból. Ő egyébként gyerekként is beleivott, nem tudom van-e öeszefüggés. Nyilván akkor nem ízlett neki, de mivel mindenki itta, nem gondolta gyerekfejjel, hogy ne ez lenne a normális.
2023. ápr. 3. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Bár nekem nem a felnőttek ragaszkodtak hozzá, csak én voltam kíváncsi, úgyhogy volt ilyen, hogy belenyalhattam a sörbe vagy kajákat is ehettem amikben van, édességeket pl, de ez olyan minimális mennyiség, szerintem baja nem lett ettől még gyereknek.
2023. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hans Pötterman ***** válasza:
Persze, mindig kiittam a maradékokat a poharak aljáról 😅 meg aztán mama sunyiba mindig megengedte hogy egy kortyot igyak a söréből
2023. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

Persze, megkóstoltam, megállapítottam, hogy ez borzasztó és ennyi :D

Amúgy elég érdekes ízlése van annak, akinek ízlik az alkohol fertőtlenítő íze. Én ha piálok, akkor nem az íze miatt, hanem a hatása miatt. Egyébként nyilván van pia, ami jobban "ízlik" és valami egyáltalán nem.

2023. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcadikos ballagásunkkor az osztályfőnök mindenkinek öntött egy pohár bort és azzal koccintottunk. Akkor (14 évesen) ittam alkoholt először, a konyakosmeggyet leszámítva, amiből már korábban is kaptam. Mai szemmel nézve fura, hogy alkohollal itatott az őszi fő egy osztálynyi általános iskolás gyereket, de persze akkor mindenki örült neki, mert gyerekként menőnek éreztük magunkat, hogy már ilyet is lehet. :)
2023. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Egyszer volt valami ünneplés, ahol átkattant az agyamban valami kapcsoló, hogy a felnőttek nem azért érzik magukat jól a dögünalmas vacsorán, mert felnőttek, hanem mert folyamatosan színes italokat isznak. Aki nem ivott, az csendes volt és láthatóan feszengett, aki nagyon sokat ivott, az meg nagyon jól érezte magát.

Kértem én is, nyilván nem kaptam, szóval amíg lekísérték a vendégeket, addig végigittam ami a poharakban maradt. Az íze számomra semmi extra nem volt, viszont nagyon elálmosodtam, és ennyi történt, hát, mondom akkor mégse találtam meg a varázsitalt.


Ezen kívül egyszer kaptam 18 alatt alkoholt, iszonyatosan féltünk a nyelvvizsgától 14 évesen a barátnőmmel, és az anyukája vodkás limonádét itatott velünk. Végül is átmentünk :D

2023. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!