Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok látják az öreges...

Fiatalok látják az öreges gondolkodást azokon akik meg vannak győződve róla hogy "Én nem vagyok öreges!" ?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez ugyanaz a kategória , mint az" érettebb vagyok a koromnál"

Fogom a fejem mindig

2023. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


igen és iszonyú kínos dolgokat csinálnak néha. Egy HR tanácsadó mondta hogy micsoda menő jelentkezést küldött egy 45+ os jelentkező hogy bebizonyítsa ő milyen fiatal, és egy videót csatolt hogy trambulinon ugrál. XD Neeeeeeeeeeee

2023. ápr. 13. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A trambulin mondjuk klassz dolog:) bocsi ha megsértettem valakit amúgy az 1# kommentemmel.

Frusztrált vagyok

2023. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkához kell bizonyítani, hogy fiatal vagy?
2023. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4


Diákmunkáknál.

2023. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azok, akik a leghangosabban bizonygatják, hogy fiatalosak, azok igazából nem azok, ráadásul elég kellemetlen összképet is szoktak mutatni magukról, az erőltetett “fiatalságtól” csak még öregesebbnek tűnnek.

Ellenben azok, akikről én magam mondanám azt, hogy abszolút fiatalabbnak tűnnek a koruknál, testileg és szellemileg is tök “frissek”, na meg mondhatni “divatosak”, azok tisztában vannak a korukkal, és mondogatják is, hogy “jaj, már nem vagyok fiatal, hát nézz rám”.

Talán pont az is fiatalít az emberen, ha elfogadja magát, és korának megfelelően próbálja kihozni magából a maximumot, de azt tényleg kihozza, emiatt van önbizalma, határozottsága. Míg azok, akik kétségbeesetten próbálnak fiatalabbnak tűnni, azokról lerí, hogy önbizalomhiányosak, és ha pl. direkt “fiatalos” ruhákat hordanak vagy “fiatalos” tevékenységeket űznek, azzal csak felhívják a figyelmet arra, hogy rajtuk már nem ugyanúgy áll az adott ruhadarab, nem ugyanolyan lendülettel tudják már végezni azt a tevékenységet stb.

Persze ez nem azt jelenti, hogy 40 évesen le kell húzni a rolót, és jó, ha az ember idősebb korában is kipróbál új dolgokat, szórakozik, van benne élet, de lehet ezt úgy is csinálni, hogy ne legyen erőltetett.

2023. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, mintha sokan azt hinnék (miért, azt nem tudom), hogy mindenki úgy kel fel, hogy elmantrázza magának, hogy "csütörtök van, férfi/nő vagyok, X éves, ennek megfelelően hozok döntéseket ma".


Vagy a másik opció, hogy tényleg mindenki így gondolkozik. Nekem soha nem jut eszembe, hogy nő vagyok, vagy hány éves, utóbbi ha kérdezik. De soha nem gondoltam arra, hogy valamihez öreg vagyok vagy fiatal vagy túl nő.

2023. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az az életkor szerinti gondolkodás? Max ha öreg, tekintélyes lett és odavan magától meg vissza, meg hogy tisztelni kell, mert mi mindent elért. Ez ilyen elvárás. Meg akkor már megvan mi lett belőle, nem az hogy bármi lehet még.
2023. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!