Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan közöljük valakivel,...

Hogyan közöljük valakivel, hogy alacsony az érzelmi inteligenciája?

Figyelt kérdés
Egy barátról van szó. Az is egyfajta kimenetel lehet, hogy eltávolodok tőle, de azzal ő nem fejlődik. Hasznát venné az életben, ha fejlesztené magát e téren.

2023. ápr. 14. 11:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem minden emberi kapcsolatban kialakul egyfajta kommunikációs dinamika, ami sosem változik meg az adott két ember között. Nemrég voltam osztálytalálkozón, eltelt kb. 20 év az érettségi óta, de bármelyik volt osztálytársammal beszéltem, pont ugyanaz a pattern jött elő, mint régen. Valaki állandóan csak magáról beszélt, akkor is, ha egyáltalán nem érdekelt, mi van vele, és ki lett mostanra belőle vagy ki nem, valaki inkább csak figyelt és érdeklődött, de ő maga nem szeretett sokat mondani magáról, valaki inkább csak általános poénkodásba ment bele, valaki a lelke legmélyét tárta ki kérés nélkül, de a lényeg, hogy szinte mindenki pont olyan maradt, mint volt, akkor is, ha az élethelyzetük megváltozott.


Szerintem ha a haverod nem érdeklődik a dolgaid iránt, az lehet azért, mert nem igazán empatikus, de lehet azért is, mert egyszerűen nem tart téged elég érdekesnek, nem tud vagy nem akar belemenni az ügyeidbe. Nekem is van olyan haverom, aki mindig kikérdez, mi van velem, én sosem kérdezem őt, mert vele sosincs semmi évek óta, csak kesereg, milyen unalmas és szánalmas az élete, de tenni nem akar érte.


Szerintem ha nem ad neked semmit a haveroddal való, óvatosan és szelíden építsd le.

2023. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xp ali ***** válasza:
33%
Ha alacsony neki, akkor azt sem fogja érteni, hogy ez miért baj. :D Tartsd magad távol az ilyen emberektől, ennyit tehetsz. Majd megcsavarja párszor az élet és megnő neki is az érzelmi intelligenciája. Addig meg mondhatod neki, csak értetlenül fog állni, hogy mi a fsz bajod van és ő fog téged hlyének gondolni. Azzal se fejlődik, hidd el.
2023. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

12: azzal egyetértek, hogy nem fogja érteni, ezért felesleges ezt vele "közölni", de azzal nem, hogy távol kéne tartania magát tőle. Pláne ha tényleg barátjaként tekint rá.

Elég ha ott van vele, úgymond elkíséri az útján, és mutatja a jó példát.

Ha mindenki csak távol marad tőle, akkor egyedül marad. Valakit teljesen magára hagyni, főleg ha ilyen hiányos képességei vannak, nem túl emberséges dolog. Az érzelmi intelligencia pedig pont olyan képesség ami másokkal való interakció során tud csak fejlődni, egyedül nem.

Az is lehet hogy autizmus spektrumon van, csak senki sem tud róla, ő se, mert csak enyhe. Akkor meg végképp egy igazi barátra lenne szüksége.

2023. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

Hogyan közöljük valakivel, hogy alacsony az érzelmi inteligenciája?


"Bunkó vagy!" - így.

2023. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!