Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha lelkiismeretf...

Mit csináljak ha lelkiismeretfurdalásom van, amiért elültem a vonaton?

Figyelt kérdés

Ma reggel ültem az üres vonaton reggel, és már messziről hallani lehetett valahonnan ordítozást, és zsibongást.


Felszállt egy cigány család, 2 szülő + kettő gyerek, és leültek másik oldalon mellettem lévő 4-es helyre.


Nem volt velük semmi gond, nem kezdtek el balhézni meg semmi, annyi, hogy ugyanúgy hangoskodtak, a telefonjuk max hangerőn volt, meg a kisgyerek folyamatosan nézett valamiért, de semmi balhé nem volt, vagy bármi.


Én mégis fogtam magam, és átmentem egy másik kocsiba, és mindezt azért gondolom mert cigányok voltak, mivel más okom így utólag belegondolva így nem lehett, pedig nem tartottam magam eddig rasszistának.


Nagyon rossz érzés van bennem és nagy bűntudat, hogy így cselekedtem, és bennük ezzel lehet rossz érzést keltettem, nagyon bánt az egész.


2023. ápr. 15. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
#10 Én is elülök a duci emberek mellől, de nem azért mert bármi bajom lenne velük, én sem vagyok nádszálvékony. Csak szegények- kik önhibájukon kívül, kik azért mert pöffeszkedve ülnek, nem férnek el az ülésen. Ez azt eredményezi, hogy hozzám nyomódik valamilyük, akkor is ha már félig az ablakban/ az ülésről lelógva ülök. Én pedig zsigerileg rühellem a fizikai kontaktust idegenekkel :') De ennek megfelelően olyanok mellől is tök higgadtan elülök, akik amúgy tökéletesen elférnének, de egyszerűen muszáj nekik két méteres terpeszben ülni, és lehetőleg minél jobban hozzám nyomódni.
2023. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tipik büdös parasztok, akik simán elkezdhettek volna kötekedni. Azt meg egyenesen rühellem, mikor a gyerekek bámulnak, mutogatnak és a szülő le se tojja, én fehérek mellől is elülök ilyenkor, de cigányoknál meg aztán végképp.

Szerintem egy percig nem kell rosszul érezned magad.

2023. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10/9 ember elült volna ugyanebben a szituációban, a 10. pedig azért nem, mert ugyanezen aggódna, hogy bunkó dolog -e vagy sem... az, hogy zajongtak, elég indok szerintem, de tekintsünk el tőle, és tegyük fel, hogy a szíved mélyén lappangó "rasszizmus" miatt ültél el.. már ha ezt annak nevezhetjük, de tudom ebben világban bármit csinálsz már rasszista vagy, homofób stb.. ez is a te saját dolgod, hogy hogyan ítélsz meg másokat, addig amíg tetlegesen nem ártasz nekik. Valószinüleg fel sem tűnt nekik, hogy elmentél, vagy ha igen akkor ez volt a céljuk. Hiszen, igen ismerjük ezeket a fajta embereket, persze vannak kivételek, de nem jellemző rájuk, hogy bárkire is tekintettel lennének, ők azt csinálják amihez épp kedvük van, ha te ott vagy ahol ők, és téged zavar, hogy hangosan telefonoznak, akkor neked kell felállnod, és elmenned. Erről ők is így gondolkoznak. Ha szólsz nekik, hogy halkítsák le, valószinüleg elküldenek vissza édesanyádba, az sem lett volna egy kellemes élmény, bár nem tudom akkor is bűntudatod lenne -e ..


Egyébként a cigányokat elkerülni nem rassziszmus, hanem egy megfontolt döntés, amivel a saját biztonságodat és nyugalmadat tudod megőrizni. Ismétlem, természetesen ez nem mindenkire igaz, köztük is vannak civilázaltabbak, ahogy fehér emberek között is van épp elég kerülendő alak.

2023. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hangoskodó, - zenét bömböltető, vagy 500 decibellel a telefonba ordítozó - mellől én is elülök, és teljesen mindegy, hogy a bőrszíne fehér, fekete vagy türkizkék.
2023. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szolovjov ***** válasza:
100%
Kellenének a vonatokra civil ruhás rendőrök és a következő megállóban le kéne hajítania a viselkedni nem tudó utasokat. Nagyon jól tetted hogy elültél onan. Ki tudja, lehet 5 perc múlva már azt kérték volna tőled hogy mutasd már meg a telefonodon mennyi az idő.
2023. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is arébb megyek ha valaki hangoskodik a telefonjával, mert idegesít, és nem vagyok hajlandó elviselni a tahóbarmot. Már alapból idegesít ha valaki folyamatosan feleslegesen kényszeresen telefonál, de ha ráadásul kihangosítva teszi, az már a tahóság csucsa.
2023. ápr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Es mennyi ilyen van a tomegkozlekedesben!
2023. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!