Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg h.lye valaki, amiért...

Tényleg h.lye valaki, amiért sokat jegyzetel?

Figyelt kérdés

Apummal zajlott le. Pár hónap múlva lesz esedékes a kutyánk oltása. Alap, hogy ezt intézni kell, igen, de én jobb szeretek jegyzetelni, felírni a dolgokat. Így lett, hogy mondtam: felírom. Erre ő megint jött azzal, hogy minek, mire én, hogy azért szeretem felírni, mert így biztos nem felejtem el. Erre kaptam a kérdés alapját, hogy azért írok fel mindent, mert hülye vagyok.

Ő jegyzet nélkül tesz-vesz, legyen szó bevásárlásról vagy más teendőkről. Ha átszaladok a boltba, hozzak két dolgot, egy cipót és egy tejet, azt is felírom, pedig meg sem nézem. Ha lesz holnapra teendőm, legyen az, hogy apumnak időpontra kell mennie, ébresszem fel, ő pedig túl mélyen alszik, az asztalomra teszem az ébresztőmet, mellékelve egy cetlit, hogy kómásan nehogy csak kinyomjam aztán visszaaludjak még egy kicsit. Ha felajánlom, hogy intézem a bevásárlást, mert nem olyan nehéz dolgokról van szó, amik súlyától megszakadok, csak maximum nehezek, ahhoz is listát készítek, és ha nem pontról pontra, a végén nézem át, hogy minden megvan-e. Becsúsznak extra dolgok, ha látok akciósan valami édességet, amit szeretünk, tehát nem csak a listához ragaszkodom. Apum spontán, fejből vásárol.

Nem cetlizem életem minden pillanatát, hogy elmosogatni, levinni a szemetet, levegővétel, csak igaz, ami igaz, sokat jegyzetelek. Ezeket viszont nem rakom ki a szobámon kívül, a parafámon vannak és egy kicsi füzetben.


Tényleg hülye vagyok azért, mert szeretek emlékeztetőket írni?


2023. máj. 4. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy azért gondolkodtam el ezen, mert jobban belegondolok, és nincs a környezetemben senki, aki hasonlóan csinálja, mint én.
2023. máj. 4. 15:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Ellenben apud eléggé bunkó volt. Nem baj, ha te máshogy csinálod, az sem, ha a környezetedben nem csinálja senki. Ezzel nem bántasz senkit, magadnak viszont ha ez a nyugalom forrása, miért ne? :D
2023. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem az. Van egy mondás (pozitív értelemben): aakinek nincs esze, legyen notesze. Így legalább látszódik/érződik benne az akarat.
2023. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Apukádnak is osztanak feladatot vagy csak ő oszt másnak? Mert ha csak a második, akkor nem csoda, hogy nem ír fel semmit. A saját dolgait nagyjából jó hogy fejben tudja tartani. Ez inkább felelősségteljes, h semmiképp nem akarsz elaludni, elfeledkezni a kutyáról. Én is mindent írok a telefonomba, mert nem egész nap a teendőkön akarok kattogni hogy el ne felejtsek valamit.
2023. máj. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!