Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez mostanában, hogy ilyen...

Mi ez mostanában, hogy ilyen sok ember "antiszociálisnak" nevezi magát?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallom itt is, és élőben is, hogy mennyire sok ember hiszi magát antiszociálisnak, de amikor megkérdezem, hogy szerintük ez miben nyílvánul meg, akkor mindenkinek a válasza nagyjábol az, hogy introvertáltak, és nem szeretik a nagy idegen társaságokat.


Tehát az emberek, akik antiszociálisnak nevezik magukat, tisztában sincsenek azzal, hogy igazából a szociális szorongás nem egyenlő az antiszociális személyiségzavarral. Ez mitől lehet? Szimplán rengeteg ember rosszul értelmezi a szót?


És ahogy látom, sok ember aki antiszociálisnak hiszi magát, inkább teljesen az ellentéte, tehát teljesen empatikus személy.


Nem értem miért "menő" mostanában mindenféle mentális betegséget magunkra húzni, a "skizofrén vagyok" kifejezést is elég gyakran lehet hallani, teljesen neurotipikus emberektől, de ez annyira cringe, hogy hihetetlen.


2023. máj. 4. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Még a szó is tévesen terjedt el a köztudatban, mert amire gondolnak az az "aszociális" (fosztóképzővel), nem pedig antiszociális ("ellenes" előtaggal). Sosem fog kikopni.
2023. máj. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy leírtad, az, hogy nem ismerik az anti- és az a- előtag közötti különbséget.
2023. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor az “antiszociális” szónál szerintetek is csak szimplán emberi “butaság”.


Pár napja egy srác elnézést kért előre, mert ő sajnos pszichopata. Pár mondattal később pedig arról beszélt, hogy nem szereti megbántani az embereket😂


Nem tudom, szerintem ez az ötvözete annak, hogy egyre nagyobb az emberi butaság + sok embernek a mentális betegségek menőnek számítanak.


Mostantól pszichopata leszek, mert ők félelmetesek, de én tudok uralkodni magamon!

2023. máj. 4. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
A magyarok nagyon nem bírják egymást, így legalább kimondják maguktól a dolgokat.
2023. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

"Szimplán rengeteg ember rosszul értelmezi a szót?"


Pontosan. Bár nem értelmezésről van szó, hanem egyszerűen rosszul tudják.


Nem ez az egyetlen ilyen. Bekúszott a köztudatba a pszichológia, és emiatt röpködnek a félremagyarázások. Minden csaj szerint az épp aktuális exe vagy nárcisztikus, vagy pszichopata. Aki rosszkedvű, az depis. Tegnap egy csávó a kettős mércét kognitív disszonanciának nevezte - mire kitaláltam, mire gondol, azt hittem, megőszülök.


De a többszörös személyiség sem azonos a skizofréniával, ahogy az erős introverzió sem autizmus.

2023. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!