Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előítéletes vagyok a nőkkel,...

Előítéletes vagyok a nőkkel, vagy irigy?

Figyelt kérdés
Egyszerű, negyvenes nő vagyok, középosztály, férj, gyerekek. Huszonève dolgozom könnyű fizikai munkát, jobban keresek, mint a férjem, átlagosan élünk. De egyszerűen megőrülök azoktól a nőktől, akik otthon ülnek és apuci talicskán hordja haza nekik a pénzt. Értsd: nem dolgozik, vagy valami minimálisat, nagyok már a gyerekek, mindig frissen belőtt haj, full smink, körmök, mindene megvan és semmit se kell tennie érte. A legbosszantóbb, hogy még soha egy ilyen kitartott se ismerte el, hogy szerencsés helyzetben van, úgy kommunikáljàk, mintha ez lenne a normális, közben mások a zsebpénzükért 200 órákat dolgoznak havonta. Most már annyira utálom ezeket a nőket, hogy elgondolkodtam terápián, mert ez nem normális. Irigység is biztosan, meg az igazságtalanság ami bànt ebben. Olyan környéken élek, ahol sok ilyen nő van, tehát megkerülhetetlen. Van mèg valaki, aki így érez?

2023. máj. 7. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez irigység.
2023. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Tudat alatt te is vágynál erre. Valószínűleg olyan családból jöttél, ahol az volt a perspektíva, hogy mindig csinálni kellett a dolgokat, erődön felül, mert akkor nem leszel senki. Elvárások. Tanulj, mert... Dolgozz, mert... Szülj gyereket, mert... Takaríts, főzz, moss, mert...

Te ezeket csináltad is, de valószínűleg nem jön az elismerés, a szeretet, csak meggebedtél lelkileg abba, hogy az életet ki kell bírni, mert...

Terápia meg fogja tanítani, hogy valójában kinek szól a dühöd, miért nem lehettél az, aki. Mert nem ezekre a nőkre vagy dühös, ők vetítővásznak. A nap ugyanúgy felkelne, ha ők is meggebednének az esetleges kétkezi robotpilóta üzemmódba, munkába.

Nem hiszem, hogy az életük minden mély részét ismered, lehetnek ők is belül boldogtatlanok.

Nincs semmi baj veled, én is voltam így. Az irigység egy nagyon jól megfogható vektor, ami azt mutatja, mire vágyunk.

Könnyű dolgozni vele a terápiában.

2023. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván irigység. Neked ez nem adatott meg ami nekik, ők még fiatalok is, nincs más dolguk mint jól kinézni és élvezni azt ami ezzel jár. Erre mindenki irigy lenne, de itt az a baj hogy ez téged dühít, és van időd ezen rágódni. Ez azt jelentheti hogy a saját életeddel nem vagy elégedett, és ott vannak olyan hibák amik ezt kiváltják. Szerényebb körülmények között is lehet élvezni az életet, ha arra koncentrálsz ami neked jó benne, és nem másokkal foglalkozol.
2023. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Melyik környék ez, ahol nők így élnek? Mert akkor azonnal költözök!


32/N

2023. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem csak irigység, de nagyffokú ostobaság is. Hiszen ha nyitott szemmel járnál, akkor már kivétel nélkül rájöttél volna, hogy a legszerencsétlenebb befejezése az életben az ilyen kitartott nőknek van, amikor a fazon 40-esként lecseréli őket,munka világa ismeretlen számukra, hiszen csak a testükből éltek, ők meg ott vannak minden nélkül, max. pár milliót letudnak válás esetén a fasziról gombolni, de az sem tart sokáig. Ahogy a fiatalabb fazonok is egy idő után elkopnak mellőlük, és az életük végén nem marad semmi belőlük, csak egy roncs.Sokuk alkoholistaként végzi.


Erre vagy írigy? Ezt szeretnéd?

2023. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Szakmailag hiánymotiváltság a jelenség neve. Hogy azt nézed mi nincs, az motivál, ami nincs, és nem érzékeled a valóságot, hogy mi van.
2023. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Ez irigység.Normális az lenne, ha egy fizetésből el lehetne tartani egy családot.Az a nem normális, hogy 2 embernek 4 munkahelyen kell dolgozni, hogy szerényen kijöjjenek a pénzből.
2023. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Irigység. te is szeretnél így élni, de nem teheted meg, mert a férjed nálad is kevesebbet keres.
2023. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a jólétre vagyok irigy, inkább arra, hogy nekem magamnak kellett kitaposnom azokat, amik ezeknek a nőknek csak úgy az ölükbe pottyant. Tehát nekem is van lakásom Budán, de az egy 60 nm kis lakás, munkanélküli orvosfeleségnek meg 250 nm-es háza van medencével. És nem, nem fog rosszul járni, mert ha elhagyják is viszi a felét, 0 energiabefektetéssel. Szerintem ez normális, hogy dühítő. Még ennél is dühítőbb, hogy úgy kezelik a helyzetet, mintha megérdemelnék. Az érdemli meg a jólétet, aki megdolgozott érte, ezért ez igazságtalan. Amúgy nem fiatal csajok, ugyanúgy korosztályom, 40-es nők, csak jól helyezkedtek anno a párválasztásnál. Én meg nem a pénzhez mentem hozzá, hanem az emberhez.
2023. máj. 7. 12:57
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Ez már eléggé visszataszító írás volt. Miből gondolod, hogy nem szeretik a párjukat? AKi jól keres, annak nem lehet szerinted igazi szerelemben része?

Csak szegény emberhez lehet szerinted őszintén vonzódni?


" Még ennél is dühítőbb, hogy úgy kezelik a helyzetet, mintha megérdemelnék"


Ki mondta, hogy a világ igazságos? Miért pont rájuk vagy irigy? Ők legalább jól választottak, de aki gazdag családban születik, annak valóban semmit nem kellett tenni érte.

Itt győzködöd magad, de közben meg a helyükben szeretnél lenni.

2023. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!