Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előítéletes vagyok a nőkkel,...

Előítéletes vagyok a nőkkel, vagy irigy?

Figyelt kérdés
Egyszerű, negyvenes nő vagyok, középosztály, férj, gyerekek. Huszonève dolgozom könnyű fizikai munkát, jobban keresek, mint a férjem, átlagosan élünk. De egyszerűen megőrülök azoktól a nőktől, akik otthon ülnek és apuci talicskán hordja haza nekik a pénzt. Értsd: nem dolgozik, vagy valami minimálisat, nagyok már a gyerekek, mindig frissen belőtt haj, full smink, körmök, mindene megvan és semmit se kell tennie érte. A legbosszantóbb, hogy még soha egy ilyen kitartott se ismerte el, hogy szerencsés helyzetben van, úgy kommunikáljàk, mintha ez lenne a normális, közben mások a zsebpénzükért 200 órákat dolgoznak havonta. Most már annyira utálom ezeket a nőket, hogy elgondolkodtam terápián, mert ez nem normális. Irigység is biztosan, meg az igazságtalanság ami bànt ebben. Olyan környéken élek, ahol sok ilyen nő van, tehát megkerülhetetlen. Van mèg valaki, aki így érez?

2023. máj. 7. 11:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nehezen tudom elképzelni, hogy a 25 évvel idősebb kövér férjét szereti, igen. Nem is tűnik úgy. Látom te nem ismersz ilyen nőket, de sajnos én sokat.

Az se igazságos, aki aranykanállal a szájában születik, őket is utálom. :D

2023. máj. 7. 13:05
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Férjednek nem ciki, hogy kevesebbet keres nálad?
2023. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12


Nem olyan sokkal keres kevesebbet, attól függ, mennyit dolgozom. (És azért nem keres ő se rosszul, én vállalkozó vagyok, ő meg IT szektor)

2023. máj. 7. 13:37
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Na itt látszik a fejekben lévő súlyos baj. Hogy nem realizálják az emberek, hogy a jólét az csakis a lelki állapoton múlik. Te vállalkozó vagy, férjed IT szektor. Biztosan nem éltek anyagi értelemben rosszul. De a gondolkodásmód. Én egy "mezei" eladó vagyok, férjem kőműves mellett dolgozik. De jólétben élünk, a valóságban. Ki nem szarja le, hogy a szomszéd hölgyet eltartják. Kártékony ez az életem bármelyik területére? Nem. Mert agyilag rendben vagyok/vagyunk.

Ne haragudj, de ez terápia. Továbbra sem tartalak felelősnek érte, csak ilyen súlyos károkat okozott benned a környezet.

2023. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi 200 nettó körül keresünk mindketten párommal, amelyből nem könnyű kijönni, mégse érdekel, hogy a szomszéd Julcsát eltartja-e a férje.
2023. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Még egy igazán fontos kérdés.

Miben lenne más a te életed, ha ezek a nők elmennének dolgozni? Miben hozna ez változást nálad? Tudsz válaszolni erre?

2023. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Semmiben. Ebben igazad van. Egyszerűen zavar. Az egyikük majomnak hívja a férjét, persze úgy becézi ahogy akarja, de sose degradálnék valakit, aki az aranyéletet biztosítja számomra. Meg ez a stílus, hogy "veszek még egy ilyen Moncler kabátot feketében is. Neked is hozzak egyet?" (Ára 700.000 körül) Persze, tudnék venni, de nekem az azért extra kiadás és ezt tudja is, emögött érzek némi rosszindulatot a részéről.
2023. máj. 7. 14:31
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
Hm. Érdekesen fogalmazol. Az rosszindulat, ha kimutatja mi van, és megteheti, hogy megveszi, de az nem rosszindulat, amit te csinálsz, és idegeneknek mondod, nem pedig neki?
2023. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a fizikai munkás nő és az őnnál is kevesebbet kereső férjével olyan körökben mozog, ahol sok olyan párt ismer, ahol a férfi dúsgazdag a 15-20 évvel fiatalabb neje meg otthon henyél. Mresélj még! Te inkább valami panelban élsz, nem ilyen körökben mozogsz.
2023. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18


Mindenféle emberrel találkozom. Például sose mondanám a gyerekem korrepetáló tanárának, hogy miért nem Apple notebookot használ a tanításhoz, mivel tudom, hogy nem telik neki rá, illetve ha vesz, le kell mondania valami egyéb fontos dologról. Én ilyen kérdésekben tapintatos vagyok és ezt el is várom. Itt meg anonim beszélgetek erről és nem Zsuzsit bántom meg azzal, hogy a szemébe mondom, mit gondolok. Tehát nem bántom őt, inkább csak ventillálok

2023. máj. 7. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!