Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önérvényesítés, miért utálom...

Önérvényesítés, miért utálom magam mindig, ha kifejezem, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Lett egy új lakótársam. Én elég introvertalt vagyok, ő pedig nagyon aranyos, cserfes és vidám jellem, igazi felhangolt személy, jókat lehet vele beszélgetni, de nyilván nem mindig van elég türelmem.


Állandóan mászkál, tesz vesz, futkos a lakásban, nyit ajtót, csap ajtót, telefonál, kortyonként fut ki vizet inni szó szerint stb.

Este 10 és éjfél közt is ez ment, így muszáj volt elmondanom neki, hogy nekem is szükségem van a nyugalomra (pláne alvásidőben, nekem erre muszáj hangolódnom, mert amúgy zúg a fejem mindentől, nem tud mindenki bedőlni a párnára és bealudni.), meg egy kis térre, hogy ne kelljen folyton egymásba botlanunk, ha kimegyek a közös terekbe, mert néha én is túl fáradt meg stresszes vagyok ehhez, akkor is ha ez nem látszik rajtam.


Totál megszeppent szegény, azt mondta jó, hát megpróbál figyelni, és elnézést kért.


Az a baj, hogy muszáj néha elmondanunk az igényeinket es a határainkat, de annyira nehéz nem egy arrogáns bunkónak tűnni ilyenkor, nem lehet asszertívnak lenni anélkül, hogy meg ne bántsuk a másikat.


De nekem is jogom van alvásidőben nem azon stresszelni, hogy a másik épp lefutná a félmaratont a lakásban.



2023. máj. 10. 01:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Te nem jársz pszichológushoz.
2023. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De járok, nyilvan ha nem lenne velem baj, nem járnék. :P
2023. máj. 16. 16:25
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem ő tehet róla, hogy ilyen. Neki erre van igénye. Akkor a másik oldal pedig az, hogy "nehogy már neki ne lehessen kimenni a konyhába mikor szüksége van rá, vagy erre van kedve". Ahogy neked vannak igényeid, ugyanúgy vannak neki is. Ahogy te nem tartod őt normálisnak, ugyanannyira nem vagy te sem. Mind a kettőtöket meg lehet érteni maximálisan, de most neked kell vagy beszélni vele végre és megnézni mi lesz a továbbiakban, vagy költözni.


BESZÉLJ VELE!


Mondj el neki mindent ami zavar stb. De nem korlátozhatod le és zárhatod be a szobájába, semmi jogod hozzá, azt tehet amit szeretne. Beszélni lehet vele, igen, lehet figyelni fog erre ha megkéred rá. Ha nem tudod elviselni keress másik lakást, nem vele van a baj elsősorban, ő jól érzi magát.

2023. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A lakás az enyém, szóval én nem tudok elköltözni.
2023. máj. 16. 17:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudtam, hogy tied a lakás. Így még fontosabb hogy beszélj vele és neki is elmondj mindent!
2023. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Most közölte velem, hogy kiköltözik júniusban, mert kapott egy állást a nyárra Angliába, utána meg elmegy Erasmusra. Mondtam hogy így elbukja a kauciót, azt mondta mindegy neki.


Szóval még kb. 3 hétig marad.

2023. máj. 16. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!