Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külsejükre sokat adó nők...

Külsejükre sokat adó nők lenézik azokat a nőket, akik nem adnak annyit a külsejükre?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani ilyet, hogy ,,feldobok egy kis sminket, hogy nézzek is ki valahogy". Meg hasonló kijelentések ruhával, hajjal kapcsolatban. Amikor ilyeneket mondtok, akkor kicsit lenézitek azokat, akik nem törődnek ennyit a külsejükkel?

Én többször voltam ilyen helyzetben, hogy mellettem mondják, hogy még csinálnak ezt meg azt magukkal, hogy jól nézzenek ki. Miközben én tök nyilvánvalóan nem csinálom azokat, mint ők. És szerintem nem arról van szó, hogy ne lennének szépek, vagy hogy én szebb lennék náluk. Szerintem sokszor szebbek ezek a nők smink nélkül.

Valószínűleg nem tekintenek rám versenytársként azok a nők, akik ilyeneket mondanak, nem?



2023. máj. 17. 15:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Szép az, aki reggel is szép. Ébredés után, csak úgy természetesen. Az egyik legjobb barátom (férfi) poénja az, hogy a nőt aquaparkba kell vinni az első randin, mert ott majd kiderül, hogy néz ki vakolat nélkül.

Én a magam részéről irigylem azokat a nőket, akik nem sminkelnek hétköznapokra, vagy alkalmakra. Nekem is hagyta már el a számat a "nézzek már ki valahogy" mondat, de ez nem a többi nőre vonatkozik, ez a saját romokban lévő önképemre vonatkozik, mert nekem ki kell sminkelni magam, hogy valamennyire meg legyek elégedve azzal, amit látok a tükörben. Tényleg, még a boltba menéshez is kisminkelem magam. Nem, nem nézem le azokat, akik nem teszik ezt, sőt! Igazából csodálom őket, amiért felkelnek, és már eleve gyönyörűek, meg valószínűleg ők reálisan látják magukat, olyannak, amilyenek, én meg nem vagyok erre képes, én rondának látom magam natúran, és kicsivel kevésbé rondának sminkben. De ha az ismerősöd ilyet mond, szerintem nem téged néz le, meg ez nem rólad szól, hanem a saját megtört önbizalmáról.

Ez olyan, mint mikor magyarázom a husisabb munkatársamnak, hogy nem akarok ezt meg azt enni, mert fogyózom - neki is az volt az első gondolata, amit ki is mondott, hogy akkor mit gondolhatok róla, mikor ő egyértelműen kövérebb, mint én. És őszintén azt gondolom róla, és ezt neki is elmondtam, hogy szerintem gyönyörű, nőies, homokóra alakja van, bárki ölne ezért, és tudom, hogy a BMI-m szerint vékony vagyok, meg kaptam már megjegyzéseket arra, hogy elférne rajtam egy kis hús, de nem lehet tényekkel összezavarni az önképem, az önképem szerint én ronda és dagadt vagyok, és fogynom kéne, de közben meg őt enyhe túlsúllyal is tökéletesnek és csinosnak ítélem meg, ez a szar csak rám vonatkozik. Szerintem ugyanez van a nők többségénél. Csak magukat látják szarul.

2023. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem érdekel. Más alapján döntök ki szimpatikus számomra. Viszont, adok magamra. Smink nélkül az ajtón nem teszem ki a lábamat. Megszoktam. Magamért teszem.
2023. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%
#22 te lehet hogy azért sminkelsz, mert nélküle rondanak tartod magad, más meg azért, hogy még jobb, még szebb, még dögösebb legyen.
2023. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%
Igen, lenézik. Tapasztalat.
2023. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, szerintem a túl sok smink már nagyon műhatású. Főleg mikor mindenki ugyan úgy néz ki lassan. Tetovált szemöldök, vasalt haj, vastag szemfesték, pirosító... stb. Aztán pár év múlva, főleg szolisoknál megy a sírás, hogy mitől ráncosodik ennyire. Szóval ettől nem lesztek, még szép, jó, dekoratív nők. Én pl. nem nagyon sminkelek a hétköznapokon, mert nincs rá időm reggel, illetve nem praktikus az esetemben. Fényvédőt használok, púdert és szempilla spirált hétköznap. Ha megyek valahova nyílván a szememet jobban kiemelem. Műköröm nincs, mert nem is lehet. (Eü-ben dolgozom.) Szerencsére én jól nézek ki. Az igénytelenség szerintem meg nem a sminkelésen múlik. Sokkal inkább a higiénián. Pl. sárga és egyéb rohadó fogak full igénytelenek, hiába a szép vakolat, ha a szája lyukas fogakat rejt vkinek. Vagy mikor dezodort nem használnak, büdösek, van az a bizonyos öltözet is, ami olyan igénytelen hatást kelt. Valamint az elhízás is szerintem igénytelenség. Ok, persze, van amelyikről nem tehet az ember, mert olyan pl. hormon baja van, h nem tud lefogyni akkor sem, ha levegőn és vizen él kb, de azért a legtöbb elhízottnál nem ez az eset. A többség le tudna fogyni, de igazából semmit sem tesz érte, csak kifogásokat keres. Amúgy az elhízást is megelőzni lenne célszerű. Szóval valahol az is igénytelenség, mikor valaki hagyja, h 1 mázsára hízzon.
2023. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%

,,feldobok egy kis sminket, hogy nézzek is ki valahogy": Aki ilyet mond az saját magát nézi le, hiszen közli, hogy a vakolatréteg nélkül fosul néz ki.

Na ez a válaszoló fején találta a szöget! És tapasztalatból beszélek!

Smink nélkül ki sem teszem a lábamat. Miért? Mert csúnya az arcom. Valamiért senki nem beszél arról, milyen nehéz az élet csúnya nőként. Reggelente 30-45 percet töltök sminkeléssel. De igényesen sminkelek! Pld a túl erős pirosítót messziről kerülöm, mert nem áll jól rajtam. És miért is sminkelek? Hogy emberszámba vegyenek! Mert sajnos tapasztalatból mondom, ha nem sminkelek, lenéznek az emberek, idiótának néznek. Csak mert csúnya vagyok. Sajnos sok bőrhibám van, meg durván megereszkedett szemhéjam (pedig 20 se vagyok!!!)

Baráti körömben szinte senki se sminkel. És abszolút nem nézem le őket, SŐT! Mert ők természetesen is sokkal szebbek, mint én valaha leszek bármilyen sminkkel.

Az utolsó válaszoló pedig a bizonyíték arra, hogy általában nem a sminket használó nők az utálkozók, hanem pont azok, akik alig vagy egyáltalán nem sminkelnek. Egynéhány ilyen nőből árad az irigység és a rosszindulat. Ugyanis olyan dolgokat említettél, amik általában egészségügyi problémákra vezethetőek vissza (akár fizikai, akár mentális). És ezek alapján elítélni valakit (elhízás, rossz fogsor, stb) sokkal de sokkal nagyobb bunkóság, mint az alapján, hogy ki hogy sminkeli vagy nem sminkeli magát (amin azonnal változtathat az ember könnyedén).

2023. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
24%
Itt nem arról van szó, h bőrhibát elfedsz. Mellesleg bocs, de pont az agyon vakoltak igénytelenezik le azt, aki nem sminkel, lsd. néhány kommentet. Bocs, szerencsére én nem szorulok rá arra, hogy napi fél órát vakoljak, és nem azért, mert igénytelen vagyok vagy irigy. Szerencsére jól érzem magam a bőrömben, nincs okom irigyelni, főleg azokat, akik festék nélkül még az udvarra sem mernek kilépni és nem azért feltétlen, mert smink nélkül ocsmányak lennének.
2023. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
34%

Röhögök menyi buta liba van aki elhiszi ad magára közbe meg nem 😂 előttem szóló; szoló műköröm.

Bravó ez aztán adás magadra, a szoli öregíti a bőrt minden szolival adsz egy piros pontot a bőrrák kialakulásának.

A müköröm se szép ha nincs izlésed, és csicsás mintákat agatsz rá max neked tetszik.

Én nekem bőrápolási rutinom van elég drága termékekel, sminkelni is szoktam stb, adok magamra ahol csak lehetséges, amúgy igazad van kérdező, tényleg valamilyen szinten a szép nők akik adnak magukra lenézik csak nem fogják kimondani! Ahogy azok akik nem adnak magukra meg azért utálják az adott nőt "mert r*bi" ez már csak ilyen. No persze anyagi helyzet is nagyban függő! Van aki anyagi problémák miatt nem engedheti meg, azokat sajnálom. Aki pénz mellett is igénytelen az a lenézednő.

2023. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem a nagyon sminkelt, maszkírozott lányokkal van rossz tapasztalatom. Már ha csak abból indulok ki, hogy a tanulmányaim alatt (tehát 6-tól 18 éves koromig) milyen lányok miatt nem mertem bejárni a női mosdóba. Egytől egyig kikent, vastagon sminkelt, műkörmös-pillás lányok/nők. Akik beszólogattak, hangoskodtak, vihogtak, és még lehetne sorolni.
2023. máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lenézik.
2023. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!