Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiként neki tényleg szégyel...

Férfiként neki tényleg szégyellnie kell magát?

Figyelt kérdés

Ez egy másik kérdés két hozzászólójának párbeszéde:


férfi: "Bolti eladó vagyok nem óriási fizetéssel, de a munkámat nagyon szeretem és úgy érzem jól tudom végezni. Ha hirtelen elhagyna a párom, önmagam fenntartásán kívűl nem igazán lenne egzisztenciám (az a kevés amit összeraktunk neki adnám). Az hogy ez ma sok ember szemében értéktelenné tesz, az egy szomorú dolog. 40/F"


nő: "inkább amiatt legyél szomorú, hogy 40 évesen sehol se tartasz. Egészséges férfiként. Én 40 évesen 2 kamaszt nevelek, etetek, ruházok nőként, valószínűleg mindketten a legtöbb gyk-s színvonala felett èlnek. És ehhez nem kellett támogatót talánom, tanultam hozzá, mindig jobbat, többet akartam, a semmiből levelezőn lediplomáztam családi háttér nélkül és eljutottam a szakmámon belül vezetői pozicióig saját erőből hátszél nélkül. Szégyellném magam, ha 40 éves koromra semmim se lenne."


Mi gondoltok?



2023. máj. 20. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a karrierista méricskélés sehova se vezet.

Aki hasonlítgatni meg méricskélni akar, az mindig megtalálja a lehetőséget és az életben sose lesz boldog.

Az ilyen "pff te hol tartasz, de bezzeg ehhez képest én" típusú felhörrenést valószínűleg csak hamis önbizalomnövelésre akarja használni, de ez hamar elillan, mert lelkileg mást próbált maga alá húzni.

2023. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a férfi őszinte volt, a női válaszoló pedig írt egy kamu választ. Ezen az oldalon amúgy minden nő milliomos szingli szuperanya.
2023. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem kell szégyellnie magát, de büszke sem lehet az eredményére. Ez nem az, amivel be lehetne kerülni a történelem könyvekbe. A nőnek sem akkora a teljesítménye, hogy másokon ítélkezhessen.
2023. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pasi normális, a nőtől, meg az általa képviselt, lézerjani féle "akinek nincs semmije, az annyit is ér" hozzáállástól rosszul vagyok.
2023. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. És ez független a nemi identitásától.
2023. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nő leírásában nem szerepel a gyerekek apja. Valószínűleg nem része az életüknek, ezért a nő egyedül küzd a mindennapi problémákkal, de ő maga nem kap sem szeretetet sem elismerést a sikerekért. A gyerekek most kamaszok, lehet éppen lázadnak. A nő baromi frusztrált és kimerült lehet, amit a társadalom összes férfi tagján szeretne levezetni. Vagy legalábbis azokba belerúgni akikbe bele tud.


A férfi válaszoló párkapcsolatban él és stabil állása van. Az élete békés, talán boldog is, mindamellett, hogy luxusra nem telik. Az ő felnőtt döntése volt a hivatása, amihez a nőnek semmi köze. Nincs joga elítélni érte. Máshogy kéne a feszültséget levezetnie.

2023. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Annyira butaság ilyen dolgok alapján értékelni az emberek értékét.


Van, aki munka terén nagyon ambíciózus, van, akinek sokat számít az anyagi oldal, van, akit tök más érdekel. Ez alapján sárdobálást kezdeni értelmetlen.


Nyilván mindenki az alapján ítéli meg a másikat, ami önmagának fontos. Ezzel nincs baj, az is ezt csinálja, aki tagadja. Egyszerűen ilyen az emberi természet, más alapján nem tudsz értékelni.


De hogy valakinek szégyellni kellene magát, mert nem a másik értékrendje alapján "sikeres", na ez a baromság netovábbja. Akkor az is szégyellje magát, aki ugyan munkában és pénzügyileg sikeres, de ez nem egyértelmű, ha ránézel? Ilyenkor van az, hogy valaki kivagyiskodik, aztán elhallgat, mikor megtudja a valóságot.


Amúgy ha már itt tartunk, egy borzasztó frusztrált, feszült, boldogtalan embernek hangzik. Ismerek ilyet. Nagyon csóró családból jön, az anyja nem foglalkozott vele. Banki területen dolgozik, jól keres, de még mindig benne van a folyamatos "majd én megmutatom". Soha semmi nem elég, soha semmi nem elég jó. Minden nyaraláson van valami, ami nem tetszett neki. A luxus szállodában sem elég tökéletes soha a kaja, vagy túl hideg a medence vize, túl hangosak a helyiek. A gyereke top versenyistálló sulija sem elég, nem elég szépek a bútorok, nem elég vidám a tanítónéni. Évente átépítik a házukat, de sosincs kész. Most épp költöznek, mert neki elitedd, városiabb hely kell.

Őszintén kívánom az ilyen embernek, hogy vala eljusson egy olyan pontra, hogy valamire azt tudja mondani, hogy elég jó. Nem mindig azt nézni, hogy kinek mennyivel több van, hogy mi az 1% hiba a 99%-osan tökéletesben.

2023. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nő részéről a gyerekvállalás egy döntés volt.Ehhez valóban stabilabb egzisztencia szükséges.Ebből viszont nem következik az,hogy a szimpla bolti eladó férfi,aki szereti is a szakmáját,sehol nem tart az életben,és szégyellnie kellene magát.
2023. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A munka nem szégyen. Legyen akármilyen.
2023. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!