Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészséges, egyenrangú kapcsol...

Egészséges, egyenrangú kapcsolataitok vannak?

Figyelt kérdés
Nekem nem, jó lenne tudni, hogy jutottatok el ti eddig, vagy mindig is ilyenek voltatok?
2023. máj. 21. 10:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Másik példa: öt évig kapcsolatban éltem. A partnerem is alárendelődőnek tartott engem, én is annak tartottam magam. Kritizált is emiatt, miért vagyok ilyen? Amikor kiálltam magamért, nem hagytam mindent, érvényesítettem az akaratomat, nem tűrtem el minden szó nélkül és szavakkal és szavak nélkül is megkérdeztem (persze ezt csak akkor tettem már meg, mikor elég erősnek tartottam magam egy nem válasz elviseléséhez): elég értékes vagyok neked ahhoz, hogy máshogy bánj velem?, meg is szakadt a kapcsolat. Tehát a mérlegem eddig: ha határokat húzok, nem éli túl a kapcsolat.
2023. máj. 21. 11:31
 12/15 anonim ***** válasza:
Nincs egészséges, egyenrangú kapcsolatom. Egy részükben a hátterem miatt alárendelt vagyok, más részükben pedig fölérendelt, ezzel kompenzálok.
2023. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki az első válaszokat írta.

Igazából neked komoly szeretet hiányod van szerintem ami azért nem jó mert ezzel megfojtod az aktuális szeretteidet. Szerintem egy magán pszichológus önismeretben nagyon sokat tudna neked segíteni, hogy merre és hogyan indulj el ezen az úton.

2023. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13: teljesen igazad van, mindent jól látsz. Persze, járok szakemberhez. A szeretethiány attól lehet, gondolom, hogy nem szeretnek. És milyen kár, hogy aztán akinek meg szimpatikus vagyok, azt megfojtom a szeretetemmel (mindig is ilyen voltam), mert ez végül is csak azt jelenti, hogy én sokat is akarok és sokat is adok. Más embereknek meg kevesebb is elég lenne. Pedig én mennyit tudnék adni. Más szeretethiányosok véletlenül nincsenek a világban? Nem létezik, hogy egyedül lennék. Olyanokkal kellene párba állnom, amilyen én is vagyok.
2023. máj. 21. 22:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, öcsémmel és 2 baráttal szerintem igen. Szüleimmel nincs köztünk egyenrangúság, de egészséges alá-fölé rendeltség van. Nővéremmel se nem egészséges, se nem egyenrangú a kapcsolat. Bátyámmal alig létező, de egészséges, egyenrangú kapcsolatunk van. Barátommal egyenrangú, félig-meddig egészséges a kapcsolatom.
2023. máj. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!