Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek Suhajda Szilárd...

Szerintetek Suhajda Szilárd hegymászó miért teszi kockára a családja életét is a függősége miatt ?

Figyelt kérdés

Az ilyen embereket nem tudom megérteni csúnyán szólva mi a fenének kell nekik család ha mindenáron a legmagasabb hegyeket akarják megmászni akár az életük árán is de akkor is megteszik őszintén normális az ilyen ember?

Szerintem nem.


2023. máj. 25. 06:26
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlen magyar sem volt még fent ott oxigénpalack nélkül. Én megértem, hogy ez nagyon csábító, de snos nem mérte fel jól a határait. Volt az a telefonbeszélgetés a feleségével, nem tűnt túl határozottnak abban, hogy meg tudja csinálni. Valószínűleg vissza kellett volna fordulnia, de nagyon szerette volna elsőként teljesíteni ezt. Sajnálom nagyon, de a gyerekét még jobban.
2023. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%

A párja nyilván elfogadta ezt mikor megismerkedtek, ennek tudatában kötötték össze az életüket (ebben a kifejezésben is benne van hogy mindkettőre kihat amit a másik fél csinál), tehát elfogadták felnőttként.

Amit szerintem(!) már nem kellett volna hogy gyereket vállalnak így, vagy akkor utána abbahagyni az extrém életveszélyes mászást.

Nagyon sajnálom Szilárdot, a feleségét is, elképzelni nem lehet min mentek keresztül. De legjobban a kisfiú fogja megszenvedni ezt, egész életében ott lesz ez a trauma. Gondolom pszichológus fog segíteni.

2023. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezt meg is lehet fordítani: A nő miért köteleződött el mellette, amikor tudta, hogy ez a hobbija, és művelni szeretné házasságkötés után is. Nyilván nem rejtette véka alá a pasi.
2023. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy gondolom, hogy az ilyen típusú embernek egyszerűen nem elég fontos a családja, nem tudja betolteni a csaladapa funkcióját. Biztos vagyok benne, hogy szerette őket, de a hegymászást még jobban. A feleséget megértem, felnőtt ember, tudta mit vállal. De egy gyereket minek kellett ebbe belerángatni, sose fogom fel. Erősséknél is ez volt a véleményem. Csinálják, ha akarják, saját életük, de gyereket ne vállaljanak, mert csak megnyomorítják.
2023. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
92%

Sok felfedezés és találmány nem lenne ma, ha nincsenek ilyen beállítottságú emberek.

Ha senki nem meri kockáztatni az életét, ma pl nen létezne a repülés, az űrkutatás sem.

2023. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
72%

"A nő miért köteleződött el mellette, amikor tudta, hogy ez a hobbija, és művelni szeretné házasságkötés után is. "


Közben gyerekek is lettek. És egy családapától ez így már nagy felelőtlenség. Mászhatott volna palackkal és serpákkal. Úgy is veszélyes, de így extrém veszélyes volt.


15

De itt a semmiért kockáztatnak. Semmihez nem járul hozzá a mászásuk.

2023. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon szomorú, hogy mutatták az egyik TV-ben a párját, aki már össze van törve a helyzet miatt.

Egy európai terület más, mint az általa kiválasztott vidék, köze sincs egymáshoz, így egy új értelmetlen veszteség jött létre emiatt, pedig évente megvan a baj. Nem biztos, hogy jó ez az állandó életkockáztatás úgy, hogy ezzel a másik (azaz a családtagjaik) életét is keresztbevágja.

2023. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
59%

"De itt a semmiért kockáztatnak. Semmihez nem járul hozzá a mászásuk."


Nem érted a lényeget. Ahogy írtam, az ilyen típusú embereknek köszönhető a világ fejlődése. Ezek ez emberek a vállalásaiknál számolnak azzal, hogy belehalhatnak. Hajtja őket egy belső késztetés az ismeretlen felfedezése kapcsán. Le akarják győzni önmagukat. Szilárd pl. rlső magyarként jutott fel a K2 csúcsára.

Ezrmek olyan dolgok ami keveseknek adatik meg.

Ezzel az erővel kérdezhetnéd, hogy a sportolók miért sportolnak, az olimpikon miért feyzegeti a határait, egyáltalán mi értelme van mindennek?

Tudod, ezeknek az embereknek az a céljuk, hogy tegyenek valamit, amit rajtuk kívül csak igen kevesen. Céljuk van, amiért mindent megtesznek.

A tudásukat pedig sok területen hasznosítják akár tudatosan, akár akaratlanul.

Sok hegymászó dolgozik pl ipati alpinistaként, hegyimentőként, túravezetőként.



Ezrket nem feltétlenül kell megérteni, én például azokat nem értem, akiknek annyiból áll az életük, hogy unott pofával szidják a rendszert, nézik a tévét, bámulják a telefonjukat és tojnak a családjukra. Csak vannak.

Nem értem meg, mégsem minősìtem őket, nem ítélketem felettük.

S emiatt kissé felb.sz, amikor ilyen kivételes wmberekbe állnak bele olyanok, akik jó eséllyel még egy szalmaszálat se tettek keresztbe.

2023. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
80%

"az ilyen típusú embereknek köszönhető a világ fejlődése. "


Akkor menjen orvonak, tudósnak, űrhajósnak, akárminek. A hegymászás öncélű dolog, csak az egóról szól.

2023. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
24%

Akkor menjen orvonak, tudósnak, űrhajósnak, akárminek.


Szerintem a magad dolgával törődj, ahelyett, hogy ítélkezel!



" A hegymászás öncélű dolog, csak az egóról szól."


Ennél nagyobb baromságot nem is mondhattál volna.

A földrajzi felfefezések nélkül kevesdbbet tudnánk a Földről.

2023. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!