Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hegymászógéppel kapcsolatos...

Hegymászógéppel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthoni kardiohoz találni valami olyan eszközt, ami minél több izmot átmozgat de nem teszi tönkre az ízületeket/térdet, és a fájós derekamat sem készíti ki.

Számomra úgy tűnik, hogy a szobabicikli és elliptikus gép mellett ez lehet az, ami még inkább átmozgat, esetleg intenzívebb lehet.

Van aki ilyet használ? Mik a tapasztalatok?

Nézelődtem a neten, és eléggé kis választékot és kevés kategóriát láttam: volt kb. 50k, 250k és 1,5 millió forintos mászógépeket is láttam. Gondolom az 50k kategória az, ami "saját testsúlyos" címen kb. semmilyen ellenállása nincs és nem érdemes megvenni. Tippjeim szerint a 250k kategória az, ami azért már van olyan minőségű, hogy már lehet vele valamit kezdeni és viszonylag megfiethetőbb áron van. Ezzel kapcsolatban vannak valakinek tapasztalatai?



2022. márc. 1. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Tudod, mikor vennék másfél millióért olyan "mászógépet", amiről semmi tapasztalatom nincs, és ki se próbáltam soha. Másfél millióért vettem a Toyotámat, franc költene ennyi pénzt egy rohadt kardiógépre. Én még 250 ezret is sajnálnék ilyenre. Meg tényleg, láttatlanban ennyi pénzért semmit nem veszünk. Most ha nem jó, nem adja, akkor utána mit csinálsz? Ruhaszárítónak használod a 250 ezres gépet?

Én inkább azt mondom, hogy vegyél 150-200 ezerért egy nagyon király biciklit, amivel jó időben tudsz a szabadban sportolni, rossz időben megemeled a hátsó kerekét és a szobában használod szobabicikliként, továbbá van egy közlekedési eszközöd is egyben.

2022. márc. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem itt az emberek véleményét, tapasztalatait. Sajnos az #1-es válaszoló ilyennel nem tudott szolgálni, így számomra ez a válasz nem volt hasznos. Oké, te erre nem költenél, én meg autót nem veszek mert szerintem sokkal drágább fenntartani ráadásul a bicikli sokkal egészségesebb.

De reagálva: biciklim már van, használom is. A leginkább az fáj, hogy mivel nem tudok futni, nincs olyan kardió edzésre lehetőségem, amit este lefekvés előtt csinálhatnék, ezért gondolkozom kondigépben. Mert:

- este tuti nem fogok elmenni biciklizni, ezt tudom magamról, mert sötét van és hideg

- de ha lenne egy szuper kondigépem, azon lenyomnék mondjuk fél órát minden nap. erre megérné a 250k, mert nekem megér ennyit az egészségem.

2022. márc. 7. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Emeld meg a bicikli hátsó kerekét a levegőbe. Oldd meg kreatívan, vagy vegyél erre eszközt. És akkor tudod használni szobabicikliként. Ezt leírta az 1. kommentelő is.
2022. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szuper ötlet, köszönöm.

Viszont még mindig arra lennék kíváncsi, hogy aki próbált hegymászógépet, annak mennyire jött be?

Még mindig az érdekel, ami a kérdésben le van írva. :)

2022. márc. 7. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm vásárolt egy Verticin gépet 300-körüli árban.

Bár voltak rajta kisebb állítási lehetőségek, de a kéz/láb távolság, a terhelés, és a dőlés azonossága miatt, eléggé egyhangú volt a használata.

Jah' kb egy hónap alatt leamortizálódott, pedig a barátom még 80 kg sincs.

:(

2022. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!