Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek Suhajda Szilárd...

Szerintetek Suhajda Szilárd hegymászó miért teszi kockára a családja életét is a függősége miatt ?

Figyelt kérdés

Az ilyen embereket nem tudom megérteni csúnyán szólva mi a fenének kell nekik család ha mindenáron a legmagasabb hegyeket akarják megmászni akár az életük árán is de akkor is megteszik őszintén normális az ilyen ember?

Szerintem nem.


2023. máj. 25. 06:26
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
63%
Én örülök, hogy vannak ilyen emberek, szerintem is ők viszik sok szempontból előrébb a világot. De két lovat egy seggel nem lehet megülni. Csinálja azt amit szeretne, menjen előre, feszegesse a határait, de ne hagyjon maga mögött emberi roncsokat. Családapának alkalmatlan ez a típus, ezt fel kellett volna ismerni magában és nem erőltetni azt ami nem megy.
2023. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
12%

Már bocs, de számos olyan munkát/tevékenységet tudnék említrmeni, amiben ott a lehetőség rá, hogy egyszer csak vége. Aki ilyenre adja a grjét, ne akapítson családot, mert szerinted felelőtlenség?

Minek kéne történnie ebben a kib.szott világban ahhoz, hogy végre rábízzuk mindenkire, hogy eldöntse, hogy akar élni és rlkezfjen mindenki a maga dolgával foglalkozni és abban keresni a hibákat?

Ezt megítélni egyedül Szilárd családjának joga. Ők pedig ezt elfogadták.

2023. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: ezzel az az egyetlen baj, hogy szerencsétlen 5 éves gyereke kb meg se érti mi történik most. Emlékezni se fog az apjára. Borzasztó trauma ez egy kisgyereknek. Ettől függetlenül nagyon sajnálom Szilárdot, de a gyereket is. A felesége választotta ezt, a gyerek meg nem. A gyerek apát szeretne mindig. Nem egy ilyen tragédiát. De teljesen mindegy amúgy erről beszélni, mert megváltoztatni a történteket sajnos nem lehet.
2023. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
81%

Számos olyat tudsz, ahol minden egyes munkanap előtt úgy köszönnek el, hogy benne van, hogy nem jön vissza? És teljesen önszántából megy oda? Persze, minden nap ott a lehetőség, hogy elut egy autó, de azért ez mégsem ugyanaz.


Így van. Akinek ilyen szintű hivatása van, mint neki, az ne alapítson családot.


Igen az ő családjának a joga. A gyereké is lenne, de valahogy kötve hiszem, hogy őt megkerdezték volna. Vagy ha esetleg mégis, akkor azt mondta volna, hogy persze apa, nem baj, ha nem jössz vissza és nem nevelsz fel, én büszke leszek majd rád akkor is ha csak valami régi szaklapban olvasok rólad felnőtt fejjel és nem is ismertelek gyakorlatilag.


Szive joga mindnenkinek ugy elnie ahogy akar, es sajat magarol rendelkeznie, ahogy irod. Sajat magarol. De ha családod van, onnantól kezdve a döntéseid mas emberek eletere is kihaltak. Olyan emberekere, akik nem kertek, hogy eljenek, te döntöttél igy, hogy elni fognak. Felelősséggel tartozol értük, nem tehetsz azt amit csak akarsz. Ha ezt valaki nem tudja vállalni, semmi joga gyereket csinálni és családosdit játszani, mert alkalmatlan rá.

2023. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell gyereket szülni/csinálni annak, aki alkalmatlan a szülőségre. Érdekes, ezen nem mocskolódtok.


Egyébként ennyi erővel egy rendőr, tűzoltó, katona se alapítson családot, mert bármikor megtörténhet, hogy nem jön haza élve.

2023. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

"Emlékezni se fog az apjára. Borzasztó trauma ez egy kisgyereknek."


Ez egy ellentmondás.

2023. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként ennyi erővel egy rendőr, tűzoltó, katona se alapítson családot, mert bármikor megtörténhet, hogy nem jön haza élve."


Csak sokkal-sokkal kisebb az esélye.

2023. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
30%

"És teljesen önszántából megy oda?"


Hát, igen, ilyen például a rendőr is, csak hogy egy nagyon közelit említsünk.


"Így van. Akinek ilyen szintű hivatása van, mint neki, az ne alapítson családot."


Ez egy baromság. Te meg k.rvára szereptévesztésben vagy.



" De ha családod van, onnantól kezdve a döntéseid mas emberek eletere is kihaltak."


Tényleg? Hát, igen, van ez így. Amikor játékgép függő a szülő, amikor alkoholista, amikor szarul keres, de nem mer váltani, amikor nem tanul még szakmát sem, mert droidként is meg lehet élni, holnapig lehetne sirolni.


Ez mind kibat a család életéte. Szetetnélek az első sorban látni hőzöngeni ezek miatt is! Ja, nem. Inkább a magad dolgával törődj, egyedül ahhoz van közöd.

2023. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
77%

"Csak sokkal-sokkal kisebb az esélye."


Ezt a magvas gindolatodat oszd meg esetleg a legutóbb leszúrt rendőr családjával is, biztos nagy vigasz lesz számukra. Pillanatnyilag az a helyzet, hogy több magyar rendőr halt meg szolgálatban, mint ahány magyar hegymászó a Himalájában. Akkor miről is beszélúnk?

2023. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem, miért nem hagyott egy ajtót nyitva lehetőségnek,ha gond lenne odafent?:(Kicsit úgy érzem, úgy volt vele vagy sikerül vagy meghal,de olyan hogy nem és lejön, gondolom nem. Nagyon sajnálom ami történt és végig reménykedtem,hogy felért és hogy lehozzák élve. Most is naív módon,hogy bár előkerülne élve. Nagyon szorítottam neki. De akkor sem értem,hogy oké hogy tisztán szerette volna megcsinálni,ezzel sincs gond,van akit ilyenek hajtanak,de miért nem hagyott két segítőt pl. a 4-es tábornál,akik ha jelez bárhogy hogy gáz van odaérnek rövid idő alatt, plusz magánál oxigént, amit nem használt volna csak ha gáz van, tehát ha életveszély van. Oké,akkor nem sikerült volna,de cserébe élne. :( Azt gondolom olyan merész dolog volt ez,felmenni egy olyan helyre ahol nem kapsz kvázi levegőt és nem tudsz döntést se hozni őrültség. És írtam én nem ítélem el a hegymászókat, őt sem,ez volt a vágya. Nem vágyunk egyformák. Bíztam abban is,hogy sikerült neki legalább elérnie mielőtt baj lett. De mint szülőként nem értem.:( Ha nekem azt mondják,hogy apa azért nem nevelt fel,mert meghalt,mert nem vitt oxigént,biztosan nem hősként érezném,ez van,lehet önzőség. Nekem fontosabb lett volna ha felnevel inkább. Neki ez volt fontosabb,de sajnos igen aki szülő annak áldozatot kell hoznia,az is egy áldozat,hogy bár megmászom az Everestet,mert ez az álmom,de segítséggel...

Gondolom ha anyaként lemennék a tenger alá búvárfelszerelés nélkül én lennék a lökött,pedig ez kb. ez a szint volt.:( A másik nem ismerem személyesen,de a telefonba még laikusan is elgyötört hangja volt,ott kellett volna abbahagynia, szerintem.

Aki azt írja,hogy nem otthon ülve éli le az ilyen az életét legalább,de 40 évesen is meghalni elég értelmetlen itt hagyva egy 5 évest.:( Élhetett volna még bőven. Illetve a kettő között is van ám egy határ,nekem is van hobbim,nem itthon ülök. A munkahelyre menet is elüthet egy autó,de nem ugrálok a villamos előtt a sínen csukott szemmel,hogy vajon túlélem e,tehát nem keresem a vesztem azért. De ezt csak a személyes véleményem,mint írtam mindenki más típusú,ezt tiszteletbe kell tartani,nem ítélkezem én sem, véleménye van az embernek. Remélem megtalálják.

2023. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!