Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az őszinteség hiba?

Az őszinteség hiba?

Figyelt kérdés

Legalábbis én mindig ráfázok.

Akárhányszor megnyílok valakinek, az eldob magától.



2023. máj. 30. 06:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Tudni kell, hogy kinek mit mondasz. Az őszinteség nem hiba, csak nem mindenki méltó arra, hogy őszinte legyél vele.
2023. máj. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Az emberek életét már annyira átszőtte a hazugság,az elhallgatás, a mosolydiplomácia minden téren,hogy sértésnek vesznek minden őszinteséget.Sajnos akkor is,ha ez a javukat szolgálnák.

Veszítettem így el barátot,állást és sértődtek meg rám többen.Pedig igazam volt,később beigazolódott.

Már úgy vagyok vele, inkább hallgatok és megválogatom mit mondok és kinek.Még a saját anyámnak sem lehetek őszinte,mert azt az ideális világot,amiben él lélekben, ezzel összerombolnám.

Igaz a mondás " Mondj igazat,betörik a fejed.." :(

2023. máj. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában hiba, mert kihasználhatóvá válik az ember tőle.
2023. máj. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az emberek nagy része visszaél vele, másrészt az a kevés, aki hangoztatja, hogy azt szereti az őszinte embereket szereti, nem téged fog őszintének tekinteni, hanem azokat, akik hangoztatják magukról, hogy mennyire őszinték.
2023. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az oszinteseg a naivitas egyik szep jele
2023. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

5:

Amúgy nem. Szvsz az őszinteség alapszemélyiségből fakad, és sajnos csak kis mértéken változtatható. Hiába tudom, hogy nem kellene adott esetben őszintének lennem, nagyon nehéz nem őszintének lennem, mert kényszert érzek, hogy azt mondjam, amit gondolok.

2023. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem, az őszinteség erény. De ha túl hamar és túlságosan megnyílsz valakinek aki a bizalmadat sem érdemdlte ki, akkor nem is az őszinteséggel volt a baj.
2023. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ismerős. Meg nem csak ez, hanem az emberek nem képesek mindig befogadni azt, ha nem olyan választ kapnak, amit szeretnének hallani, vagy ha nem tudod a választ az adott kérdésre. Néznek rád mint valami hülyére. Ezért kell füllenteni ilyenkor, ami nekem nem nagyon megy.
2023. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az őszinteséggel vigyázni kell, hogy kinek mikor és mit adagolsz.

Ha valakivel vagy olyan jóban, hogy elmondhatod bármiről a Véleményedet őszintén az úgy teljesen rendben van, vagy ha tényleg a tényleg megkérnek rá, hogy mondd el őszintén amit érzel. Párkapcsolatban az őszinteség szintén elengedhetetlen. Viszont sokszor van olyan helyzet, amikor hazudni kell, ettől nem leszel hazug ember, csak ez az ún. Kegyes hazugság, azért hogy ne riassz el magadtól rögtön mást illetve hogy magadat is védd.

2023. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én pasiként mindig így járok a nőkkel. Te férfi vagy nő vagy?
2023. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!