Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól az emberektől kérdem,...

Azoktól az emberektől kérdem, akik szenvedtek el már komoly traumát az életben: szerintetek nem kifejezetten sértő, hogy sokan mindenre (még a legsúlyosabb bűnökre is) kicsapják az áldozat / traumatizált kártyát, automatikus felmentésért?

Figyelt kérdés
Face-n is, suliban is, különböző reddit sub-okon is tapasztaltam, hogy sokszor még az objektíven legnagyobb szörnyetegeket is mentegetig, kb. minden alól felmentve, mindig kizárólag másokra mutogatva. Nyilván egyetértek azzal, hogy van szerepe a családnak, iskolának, környezetnek stb., azonban van egy pont, ahonnan az ember felelőssége, és bármi is történt vele, az nem ad free pass-t ahhoz, hogy másokat bántson, hogy tudatosan a legnagyobb mocsokságokat kövesse el. Nem egy ismerősöm van kifejezetten nehéz élettel, pl. fogyatékosság, állandó bántalmazás, kiközösítés, borzalmas szegénység, rémálom szülők, és mégis mind normálisan igyekeznek viselkedi, segítőkész, dolgos emberek, és sosem házalnak a nehéz sorsukkal felmentésért. Felmentés alatt tényleg azt értem, amikor komplett gyilkosokat / erőszakosokat mosdatnak egyesek bőszen, és még ők vágnak azzal vissza, hogy de trauma. Szerintem ez a hozzáállás marhára problémás és kifejezetten bántó azokkal szemben, akik a helyzetük ellenére is igyekeznek legjobb tudásuk szerint a társadalom hasznos, és nem ártalmas tagjává lenni.

2023. máj. 30. 13:55
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
9.: Ne mondd már, hogy sosem tapasztaltad, hogy valakit mosdat a média kifejezetten szörnyű bűnök után! Egyébként azt sem tudom, hogy melyikőtök vonta azt le, hogy nekem hátterek kiderítésével van problémám... Na mindegy, itt értelmes beszéd nem lesz, egy bolond elkezdte, a többi meg megy utána, most az ugráljunk a kérdezőn műsor megy. Legközelebb kérdezek okosabb berkekben. ☺️
2023. máj. 30. 14:37
 12/36 anonim ***** válasza:
79%
Okosabb berkekben? 😃 Facebookon az ilyen csillámos-delfines gifeket posztolgató boomerek között tudok elképzelni esetleg ilyen kétbites gondolkodást, hogy a kriminológia mosdatás lenne.
2023. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
45%

Nem tapasztaltam ilyesmit. Mellesleg csak a kérdésed olvastam, mielőtt megírtam a kommenteket.

De kezdem úgy érezni, hogy neked van egy teljesen irreális képed arról, mit jelent a felmentés meg a mosdatás szó, és most fel vagy háborodva mert kiderült hogy senki más nem ilyen furán értelmezi ezeket, mint te.

2023. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
69%

Puzsér egy senki, és nem érdemes foglalkozni azzal, hogy ő miket mond.

Amit a hírekben leírtak: az apja orvos volt, együtt jártak a lőtérre gyakorolni, pedig ennyi idősen be sem mehetett volna a gyerek.

De ebből nem következik, hogy valaki ilyet tegyen. A családi életét nem elemezték ki a hírekben, és igazából nem is tartozik a nyilvánosságra. Lehet, hogy akik kihallgatták a srácot, sokkal többet tudnak már a családi életükről, és értik, miért lett ilyen a srác.

2023. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
12.: Akkor mutasd már meg kérlek, hogy hol írtam azt, hogy a kriminológia maga mosdatás lenne? Jah, sehol, akkora hazugság mint az az agybaj, hogy nekem hátterek kielemzésével vannak gondok. 🥴 Egy ember elkezdett rajtam ugrálni, a többi bolond meg folytatja.
2023. máj. 30. 14:46
 16/36 anonim ***** válasza:
82%

"Pl. itt van a szerbiai 13 éves srác, még büntetést sem kap, mert "csak" 13 éves. Puzsérék pedig (akit kifejezetten nagyra tartok amúgy) már arról értekeztek egy nem túl régi Ö.M.-ben, hogy biztos rettegett az apjától, és inkább ölt, csak nehogy az apja büntesse meg a töri egyes miatt. Totál látatlanban az apára kenve az egészet, holott arról szó sem volt, hogy a gyerek rettegett volna az apjától, ráadásul egy hónapig tervezte, hogy mit fog tenni. Nem egy egyes után esett hirtelen kétségbe."

. A büntethetőség korhatárát így határozták meg, mert úgy gondolták valahol meg kell húzni egy határvonalat.

Engem meg k*rvára nem érdekel Puzsér véleménye, de abban, amit leírtál róluk, sehol nem olvasom ki, hogy ezért fel kellene menteni a fiút. A fiú már fel van mentve, mert a szerb jogrendszer nem ad lehetőséget a büntetésére, nem azért, mert félt az apjától.

2023. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
47%
Én is totál látatlanban a szülőkre kenném a dolgot, mivel az, hogy egy 13 éves ilyen szörnyűségre képes, az bizony a nevelés (vagy nem-nevelés) egyenes következménye.
2023. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

14.: Az első érdemi komment, végre!


Igen, ezért is problémás szerintem, hogy egy olyan megmondóember, mint ő (+Oszi is) kapásból az apára tolnak mindent, olyanokat belelátva az egészbe, ami nincs is ott, lehet, meg zéró bizonyíték van rá. Totál az volt az egész műsor lényege a végére, hogy szegény srác, inkább így próbálta a brutális apját megbüntetni, csak nehogy kikapjon otthon az egyesért. Szerintem nagyon nevetséges és sértőre sikeredett üzenete volt az egész műsornak.

2023. máj. 30. 14:49
 19/36 anonim ***** válasza:
59%

"Na mindegy, itt értelmes beszéd nem lesz, egy bolond elkezdte, a többi meg megy utána, most az ugráljunk a kérdezőn műsor megy."

. Egészen pontosan Te kezdted el. Egyáltalán nem eredeti, amit írsz: sokan felháborodnak azon, hogy a bűnelkövetők motivációját firtatja valaki, és pont ugyanúgy, mint Te, a bűnösök mosdatását olvassa ki belőle.


És pont olyan ingerülten reagálnak mint Te. Rengetegszer próbáltam megértetni emberekkel, hogy sokkal jobb lenne, ha pl. pedofíl hajlamú, de nem szexuális ragadozó embereket nem ítélnék el, hanem inkább a szakemberek felé terelnék, mert láthatóak lennének, kevesebb áldozat lenne, de egyszerűen képtelenség...

2023. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
45%

"kapásból az apára tolnak mindent"

Senli nem tolt mindent az apára. Tehát akkor nyert az a verzió, hogy te nem tudsz szöveget értelmezni, és olyasmit veszel felmentésnek, aminek semmi köze a szó jelentéséhez.

2023. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!