Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól az emberektől kérdem,...

Azoktól az emberektől kérdem, akik szenvedtek el már komoly traumát az életben: szerintetek nem kifejezetten sértő, hogy sokan mindenre (még a legsúlyosabb bűnökre is) kicsapják az áldozat / traumatizált kártyát, automatikus felmentésért?

Figyelt kérdés
Face-n is, suliban is, különböző reddit sub-okon is tapasztaltam, hogy sokszor még az objektíven legnagyobb szörnyetegeket is mentegetig, kb. minden alól felmentve, mindig kizárólag másokra mutogatva. Nyilván egyetértek azzal, hogy van szerepe a családnak, iskolának, környezetnek stb., azonban van egy pont, ahonnan az ember felelőssége, és bármi is történt vele, az nem ad free pass-t ahhoz, hogy másokat bántson, hogy tudatosan a legnagyobb mocsokságokat kövesse el. Nem egy ismerősöm van kifejezetten nehéz élettel, pl. fogyatékosság, állandó bántalmazás, kiközösítés, borzalmas szegénység, rémálom szülők, és mégis mind normálisan igyekeznek viselkedi, segítőkész, dolgos emberek, és sosem házalnak a nehéz sorsukkal felmentésért. Felmentés alatt tényleg azt értem, amikor komplett gyilkosokat / erőszakosokat mosdatnak egyesek bőszen, és még ők vágnak azzal vissza, hogy de trauma. Szerintem ez a hozzáállás marhára problémás és kifejezetten bántó azokkal szemben, akik a helyzetük ellenére is igyekeznek legjobb tudásuk szerint a társadalom hasznos, és nem ártalmas tagjává lenni.

2023. máj. 30. 13:55
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Mit kezdtem el? Kitalálta valamelyik "okos", hogy nekem a kriminológiával van gondom meg, hogy szerintem tárgyaláson mentegetik fel a bűnelkövetőket, holott ott az első mondatom, hogy közéletről beszélek és különböző online fórumokról. Jah, meg a legnevetségesebb: hogy ne elemezgessenek háttereket. 🤣 Igen, valszeg azért néztem meg az ominózus Ö.M.-et is, egész biztosan...


De, akkor olvasd csak el a kommenteket és nézd végig az adást, nem egy ember jelezte vissza, hogy problémás volt az attitűd, amit a műsorban tanúsítottak. Semmi bizonyíték rá, hogy az apa bántalmazó lett volna.

2023. máj. 30. 14:57
 22/36 anonim ***** válasza:
78%
Ted Bundyt meg azért mentegették a nők, mert jól nézett ki. Kit érdekel, mennyi szenvedést okozott másoknak, az a fontos, hogy k*rható! :D A lényeg az, hogy mindig lesznek balf*szok, akik ilyen-olyan okból szimpatizálnak a súlyos bűnözőkkel, meg mentegetik őket, hogy igazából ők csak össze vannak törve, és meg nem értett művészek. Mivel nagyon szeretem a bűnügyeket, jópár ilyet láttam már sajnos. A kérdésre válaszolva, de, zavar. Nem magammal szemben tartom igazságtalannak, hanem az áldozattal szemben. Az ő és a szerettei szenvedését invalidálják azzal, hogy még az elkövetőt mentegetik. Én úgy vagyok ezzel, hogy a késztetés kialakulhat bárkiben, és senki nem tehet róla. De a döntést hogy cselekedjen is, már ő maga hozza meg, nem a bántalmazója, nem az abuz^v szülei, hanem ő. És ezért lesz ő a felelős, akármilyen szart is kellett átélnie.
2023. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm 22-es, végre valaki, aki nem ért szándékosan félre, hanem megérti a kérdést igazi valójában! ☺️ Legalább tízszer vádoltak meg hazudozva, hogy kb. be akarom tiltani a kriminológiát...


Egyébként jah, tömegével voltak beleszerelmesedve a nők, és más nőtársaikat jóformán elárulva csápoltak annak a szörnyek, csak ne végezzék ki. Undorító! Amúgy volt is egy Ted Bundy interjú a kivégzése előtt, ahol maga a pali mondta, hogy az ő esetében senki ne keressen szomorú családi hátteret, ugyanis kifejezetten szerető családból jött.

2023. máj. 30. 15:23
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Ok-okozati összefüggések bonyolult sora van.


A többség meg két véglet alapján dönti el, hogy melyikhez húz.


A jog és a pszichológia is... hogy most az elmebetegségnek számítson-e, vagy sem.


Mikor lehet egy szr elmebeteget, akiből már nem lesz ember, felőlem agyon is lehetne lőni, nemhogy gyógykezelés... míg másik, akinek nem jár gyógykezelés, de kéne (az is) és lehet hatásos lenne, azt csak börtönbe bsszák, majd kijön és lehet szrabb lesz, mint volt

2023. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Előző, ma 15:33-as vagyok


MINDIG van egyéni felelősség, és körülményei az illetőnek és társadalmi felelősség is.


"Bárkiből válhat bűnöző, nem is értem, hogy én miért nem lettem az" - Mark Twain

2023. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:33-as és ma 15:35-ös vagyok


mindegyik helyzet komplex és meg kéne érteni is, de legfőképpen az okokat kéne megszüntetni, hogy szrságok történjenek és szr embereket neveljen ki a társadalom

2023. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is fura, hogy ugyanazon tapasztalat két teljesen eltérő végkimenetelt produkálhat két emberben, még akár családon belül is. Pl.: van, akit az alkoholista szülő pont arra motivál, hogy egy kortyot se igyon jóformán, utálja még a szagát is (párom ilyen), más meg csak követi a példát vakon. Vagy pl.: valaki belefásul a nyomorba, míg a másikat meg motiválja, és lesz belőle egy jég hátán is megélő, saját magát kivakaró ember. Mark Twain szavaival meg maximálisan egyetértek.
2023. máj. 30. 15:45
 28/36 anonim ***** válasza:
45%

A kérdező hiába szeretné leegyszerűsíteni a dolgokat hogy ez a 13 éves, egy bűnöző és kész, mert minden történésnek van értelmes logikus háttere, aminek kimondása, nem vélemény, nem felmentés. Akkor sem ha az adott történés, más személyekre, korábbi történésekre vezethető vissza.

És akkor beszélhetnénk még a bűn relativitásáról is, mert hogy mi a bűn az nem abszolut, hanem aktuális társadalmi állapot, vélemény.

Ha ez a gyerek 1940 körül a Hitleri Németországban lőtt volna le tucatnyi zsidot, vagy zsidonak nevezett embert, akkor nemzeti hőst csináltak volna bellőle, és fel sem merűlt volna, hogy bűnöző, vagy elmebeteg, vagy hogy bármilyen családi problémájuk lenne. Hanem Hitler személyesen köszönte volna meg a szülöknek, hogy ilyen csodálatos, a nemzeti eszmékért elkötelezett bátor gyereket neveltek.

2023. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

29.: Nem leegyszerűsítés, de vannak a társadalomba abszolút be nem illeszthető alakok. Személy szerint azt sem tartom kizártnak, hogy ez a gyerek szimplán pszichopata.


A második bekezdésed meg jól mutatja, miért problémás mindent relativizálni: vannak abszolút elítélendő cselekedetek, teljesen mindegy, milyen elmebeteg normák működnek az adott társadalomban.

2023. máj. 30. 18:09
 30/36 anonim ***** válasza:
54%
Le lehet szavazni, de én nem hiszek ilyenekben, hogy terápia sorozatgyilkosoknak, 15 év letöltendő börtönbüntetés pedofiloknak meg hasonlók. Ha valaki követi innen Random munkásságát, neki is rendszeresen elhangzik a videóiban, hogy ez az ember egyébként ült már korábban, csak kiengedték, és utána ölte/erőszakolta meg xy-t. És nem ítélik őket életfogytiglanra, mert jó gyilkosság, meg nemi erőszak, meg pedofília, de ilyen meg olyan enyhítő körülmény van, és addig csűrik-csavarják, hogy 10 év múlva már szembejön a gyerekeddel. Nagyon jó lenne, ha elkezdenénk feketén-fehéren nézni a bűntényeket, és az említett dolgokért ha nem is halálbüntetés, de a felülírhatatlan életfogytiglan járna. Nem az, hogy 10-15 év múlva már vígan szemezgetheti a következőt, úgyis csak egy pár év ingyen hotelt kap érte, ugyan miért állna le.
2023. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!