Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól az emberektől kérdem,...

Azoktól az emberektől kérdem, akik szenvedtek el már komoly traumát az életben: szerintetek nem kifejezetten sértő, hogy sokan mindenre (még a legsúlyosabb bűnökre is) kicsapják az áldozat / traumatizált kártyát, automatikus felmentésért?

Figyelt kérdés
Face-n is, suliban is, különböző reddit sub-okon is tapasztaltam, hogy sokszor még az objektíven legnagyobb szörnyetegeket is mentegetig, kb. minden alól felmentve, mindig kizárólag másokra mutogatva. Nyilván egyetértek azzal, hogy van szerepe a családnak, iskolának, környezetnek stb., azonban van egy pont, ahonnan az ember felelőssége, és bármi is történt vele, az nem ad free pass-t ahhoz, hogy másokat bántson, hogy tudatosan a legnagyobb mocsokságokat kövesse el. Nem egy ismerősöm van kifejezetten nehéz élettel, pl. fogyatékosság, állandó bántalmazás, kiközösítés, borzalmas szegénység, rémálom szülők, és mégis mind normálisan igyekeznek viselkedi, segítőkész, dolgos emberek, és sosem házalnak a nehéz sorsukkal felmentésért. Felmentés alatt tényleg azt értem, amikor komplett gyilkosokat / erőszakosokat mosdatnak egyesek bőszen, és még ők vágnak azzal vissza, hogy de trauma. Szerintem ez a hozzáállás marhára problémás és kifejezetten bántó azokkal szemben, akik a helyzetük ellenére is igyekeznek legjobb tudásuk szerint a társadalom hasznos, és nem ártalmas tagjává lenni.

2023. máj. 30. 13:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
#30 Mondjuk most nem ez volt a téma, de oké... 👏👏👏
2023. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Az eredeti valóban nem ez volt, de közben elment a beszélgetés abba az irányba, hogy igazából minden bűntény relatív és így is kéne büntetni. Arra reagáltam.
2023. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
30: Azért azt tegyük hozzá, hogy összevissza beszélsz. Mert a pedofilia egy szexuálisirányultság, nem is bűntetik, nem is bűncselekmény, és senkinek semmi köze hozzá.
2023. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

30-as egyértelműen elkövetőkről beszélt, megtörtént bűnesetekről. Teljesen kár belekötni az ő szavaiba is, és ezzel az átlátszó szándékos félreértéssel széttrollkodni, ahogy az én kérdésemmel is tette egy ember, a többi birka meg követte olyan vádak alapján, amiket sosem írtam (hogy szerintem kuka a kriminalisztika tudománya, meg, hogy én tárgyalásokra értem, hogy felmentik őket)...


Azért örülök, hogy akadt 2-3 értelmes, aki megértette, hogy mire gondoltam és nem ült fel a gyerekes ugráljunk a kérdezőn vonatra. Legközelebb pedig inkább a Redditen kérdezek, milliószor nívósabb társaság, mint ez.

2023. máj. 30. 20:58
 35/36 anonim ***** válasza:

Megfogalmazódott bennem pár gondolat.


Szerintem azért mentegetnek mások szörnyű bűnelkövetőket, mert elkêpzelhetetlen egy átlag embernek az, hogy valaki saját felelősségére, akár élvezetből elkövet ilyesmit (gyilkosság, nemierőszak) ezért próbálják mérsékelni az elkövetett bűnt a múlt traumáival, és persze én se tagadom hogy köze van hozzá, nyilván van benne szerepe egy szörnyű gyerekkornak, sorozatos traumáknak, csak hogy emiatt nem lehet felmenteni valakit és amúgy ezt a kriminalpszichológia se teszi. Néhány embernek könnyebb felmentenie az elkövetőt mint elfogadni azt, ha valaki esetleg gonosz, vagy feláll a cerka gyermekekre, mert a kis álomvilágban elő agyával nem tudja elfogadni hogy ilyen embertársa is van.

Talán bele se gondol, mit okoz ezzel az áldozatoknak.


Engem is rettentő sok trauma ért, volt is belőle gondom.

Engem pl kiskoromban szexuálisan zaklattak, megerőszakoltak (nem családból) ami aztán az egész gyerekkoromra, és fiatal felnőtt életemre kihatassal volt.

Pedig minden úgy zajlott le, ahogy az kell, pl az elkövetőt megbüntették, engem gyermekpszichológushoz hordtak, mégis bepisiltem egészen 11-éves koromig.

Majdnem minden este zokogva aludtam el, anyám teljesen tehetetlen volt.

Aztán sorra hoztam a rossz döntéseket, belekeveredem egy nagyon rossz társaságba, drogozni kezdtem, lett egy bántalmazó kapcsolatom, és egyáltalán nem volt jövőképem.

Már kezdett ebből elegem lenni, akartam valamit kezdeni magammal, nyilván ezt az akkori pasim nem akarta elfogadni, jól megvert, de annyira hogy kórházba kerültem.

Onnantól fogva változott meg minden, mintha komolyan mondom, helyes irányba verte volna a fejemet, vagy csak pont ennyi kellett nekem, és tele lett a poharam a traumakkal...

Onnantól fogva elkezdtem pszichológushoz járni, összeszedtem magam, a sulit is nagy nehezen befejeztem, elkezdtem dolgozni, és manapság már férjes asszony vagyok, egy csodálatos férj van mellettem, és teljesen átlagos, normális életem van.

Tömören, nyilván tudnék még mit írni róla, de a lényeg ennyi.

Kívülről nézve magam, én látom hol hibáztam. Nem magam hibaztatom mindenért, pl a verést senki se érdemli meg, úgy hogy szilankosra törik az arccsontját... De a drogot én fogadtam el, senki se erőltette. A kapcsolatból én nem léptem ki, amikor még ki lehetett volna, az anyám, aki mindig mindent megtett értem, én hanyagoltam és fordultam el tőle, senki se kert meg rá. Ezeket tisztázni kell, nekem legalábbis kell, ezeket elfogadtam, és idővel megbocsájtottam magamnak, ahogy a bantalmazómnak is.

A felnőtt kori bántalmazónak.

A gyerekkorinak sose tudnék megbocsájtani.

A felnőttkori, neki is szörnyű gyerekkora volt, sose vették komolyan és ő is drogozott, meggondolatlan döntéseket hozott. Nem menti fel, amit tett szörnyű volt, de én megbocsájtottam neki, mert nekem így könnyebb az életemet tovább élni.


Viszont, a gyermekkori bántalmazónak nem lehet megbocsájtani. Egy komplett gyerekkort vett el tőlem, egy életre szóló traumát kaptam tőle, mert egy önző beteg ember volt... Neki is biztos szar volt a gyerekkora, lehet neki is egy egész pohár traumája van, nyilván ezeket jó feltárni, hasznos, de őt aztán nem menti fel semmi ez alól amit tett, felnőtt fejjel...

2023. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

35.: Rendkívül sajnálom, ami veled történt, még olvasi is iszonyú durva volt, és maximálisan igazad van: az, hogy beteg volt agyban nem jogosította fel, hogy ilyet tegyen egy ártatlan gyerekkel! Undorító, önző féreg alak az ilyen, akiben nincs kegyelem egy szikrányi sem, még az ártatlan irányába sem. Jó volt olvasni, hogy lesittelték a francba, anyukád pedig normális anyához méltóan támogatott, azért pedig csodállak, hogy talpra tudtál állni, és összeszedni magadat és az életedet! Példakép vagy, minden túlzás nélkül mondom!


Ezt amúgy én is tapasztalom, hogy sokan képtelenek azzal mit kezdeni, hogy szörnyetegek is élnek köztünk sajnos, és nem kell mindenki mögé automatikusan durva traumákat, borzasztó szülőket, stb. képzelni, van, aki minden különösebb nehéz sors nélkül egy lelketlen szadista. (Fogalmam sincs, ezt amúgy az elején hogy lehetett egy kommentelőnek félreértenie úgy, hogy nekem a kriminalisztikával van bajom, és kukáznám 🤦). Korábban írtunk itt Ted Bundy-ról egy másik kommentelővel, akinek sosem felejtem el (azt hiszem, pont a halála előtt készítették az interjút), ahol maga fogalmazott úgy, hogy senki ne keresse a könnyebik utat vele kapcsolatban, és ne mutogassanak a szüleire, mert kifejezetten szerető emberek vették körül, és mégis egy szörnyeteg lett, aki saját bevallása szerint is sz.rt az emberekre.

2023. máj. 31. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!