Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire hanyag,...

Miért vagyok ennyire hanyag, trehány ?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy örököltem ezt a tulajdonságot. De annyira nem akarom ezt!!! Szeretem ha rend van körülöttem , és tisztaság. Csak egyszerűen megcsinálni kész gyötrelem. Mindent szanaszét hagyok, a szekrények itthon káosz.

Annyira nehezemre esik megcsinálni , ha neki is állok akkor kín szenvedés ... Ver a víz , elkezd fájni mindenem és a vége az , hogy abba hagyom. Annyira érzem hogy ez van belém kódolva pedig esküszöm hogy nem akarom hogy így legyen . Érzett már valaki hasonlót ? Egyszerűen fáradt vagyok , két pici gyereket nevelek szinte egyedül. Velük nincs sok teendő, de van hogy csak ott ülök köztük és tudom hogy dolgom lenne de nincs erőm , se kedvem. Nagyon izzadekony is vagyok, egy porszívózás 6 liter izzadsággal jár nálam , az orrom hegyerol csöpög az izzadság,mert annyira megerőltető,vagyis alapból fejben nem az ,de a testem a szervezetem egyszerűen nem akarja. Ha elmegyek bárhová , azon ég az eszem hogy otthon mekkora kupi van , megkell csinálni. Piszkal a dolog de valahogy ez nekem nem megy. Hogyan változtassak ????


2023. máj. 30. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az már egy jó jel, hogy beismerted, hogy ez egy probléma.

Csinálj képeket előtte még miután rendet raktál, kitakarítottál. Így ha legközelebb is kupi lesz, a képek lehetnének motivációk.

2023. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ADHD?
2023. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs valami vitaminhiányod, vagy hormonzavarod?

Azt jó lenne elôbb megnézetni.


Amúgy én is rendetlen vagyok, és nagyon nehéz nekiállnom a rendrakásnak, ha káosz van. Ezért érdemes úgy csinálni, hogy amikor valamit befejezel, rögtön elpakolod, amit használtál, mielôtt a következô dolognak nekiállsz. Így egyszerre csak keveset kell, és nem alakul ki nagy kupi. Pl. nekem az irodai asztalomon is mindig felgyûltek a papírok, de miután ráálltam arra, hogy mielôtt hazamegyek elôtte mindent elpakolok, így sikerül tartani a rendet viszonylag könnyen.


A gyerekeket is rá kell szoktatni, hogy játék után elpakolás, mielôtt sétálni indultok, elpakolás, evés, fürdés elôtt elpakolás, esti mese elôtt elpakolás. Így ôk is ezt szokják meg. Gyerekeknél lehet játékosan, pl. elôször a piros játékokat tesszük el, aztán a sárgákat, vagy azt amiben van k betû...

Az is gond szokott lenni, ha túl sok a cucc. Érdemes leltárt tartani, és a felesleges, nem használt dolgokat kidobni, eladományozni.

2023. máj. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok, hogy én is kupit csinálok és utálok takarítani, de mégis nekiállok hiszen az utána mindig jobb érzés, és jobb ránézni a lakásra. Illetve az külön motiváció ha valaki jön hozzánk, hogy ne ezt a felfordulást lássa.
2023. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!