Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eldobjátok a bizalmatlan...

Eldobjátok a bizalmatlan embereket vagy kitartattok mellete?

Figyelt kérdés
Látszólag ez a személy bizalmatlan sok csalódás érte ami miatt nem tud megbízni az emberekben.Idő kell neki hogy nyisson az emberekhez és először ki kell ismerje az adott embert hogy milyen hogy megbízhat-e benne.Idővel ha már nagyjából jól ismeritek egymást akkor jobban megy neki a beszélgetés illetve nyitottabb is.Megéri az ilyen ember mellett kitartani vagy ti inkább nem szenvedtek vele hogy megbízzon bennetek és inkább dobjátok?

2023. máj. 31. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem dobnám el,már csak azért is,mert én is bizalmatlan vagyok .Sajnos az életben nagyon sokan rúgtak rajtam,pont azok,akikre építettem volna.Természetes, hogy kialakul a bizalmatlanság ezután mindenkivel szemben.

De ha oldódik a hangulat,akkor ilyenből jó emberi kapcsolatok is lehetnek.

2023. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen igazad van.Én is ilyen ember vagyok azét tettem fel ezt a kérdést mert azt tapasztalom az emberek nagy része nem hajlandó várni az ilyen emberekre hogy megtudjon bennük bízni.Nekik azonnal kell és nem idővel.Így elég nehéz kapcsolatot kialakítani bárkivel is ha egyszerűen ezt nem tudják megérteni hogy idő kell ahhoz hogy meglehessen bennük bízni
2023. máj. 31. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig egy ilyen nehezen nyíló ember nagyobb érték,mint az öt perc alatt "kezes".

Meg kell becsulni,mert a bizalom, a hűség nagy értékek.

#1

2023. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen igaz!
2023. máj. 31. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de a francot érdekli, hogy megbízik-e bennem vagy sem.


Egy dolog érdekel, élvezzük-e egymás társaságát, a közösen töltött időt, tudunk-e közös programot, hobbit, találni,jó telik-e a közösen töltött idő.


Ha ezek megvannak akkor idővel vagy megnyílik az ember vagy nem, de legalább jól telt az idő. Ha meg nincsenek akkor miért ne keressen az ember inkább mást, akivel élvezi az együtt töltött időt?

2023. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem teljesen értem, mit értesz "azonnal kell" alatt és mit értesz megbízás alatt?


Alapból eléggé negatív kifejezés a "dobjátok". Mert úgy állítod be, mintha ez által a másik fél lenne a hibás hiszen "dobja" a szegény csendes, értékes embert. Miközben lehet simán csak a másik fél kommunikál annyi negatív információt, amiből a másik félnek az jön le, hogy nem akarnak vele barátkozni, ismerkedni.


Ráadásul a való életben a csendes, visszahúzódó egyén sem feltétlenül jelent értéket, nem jelenti azt, hogy amikor ő megnyílik azzal jobb lesz bármivel mint az aki már alapból nyitott volt.

2023. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!