Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajuk az embereknek Andrew...

Mi bajuk az embereknek Andrew Tate-tel?

Figyelt kérdés

Olvastam most reggel egy kérdést és mindenki kérdés nélkül szidja, hogy nőgyűlölő, hímsoviniszta, bűnöző. Miért?

Van jópár dolog amiben nem értek vele egyet, de szerintem ezek közül egyik sem illik rá. A bűnözőt esetleg rá lehet húzni, attól függ kinek mit jelent ez fogalom.


Szóval kinek mi a véleménye róla? És a legfontosabb: miért ez a véleményed?



2023. jún. 13. 07:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
79%
Az hogy egy nárci bűnöző pszichopata
2023. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
15%

13 vádat ejtettek ellene, de azt nem hozták még nyilvánosságra, hogy melyekről van szó.

Közel 60 kamera volt a rezidenciájában 24/7-ban vettek mindent, ezek átnézésével ment el az idejük, eddig semmi inkrimináló nem volt, pár vendég szívott egy-két csíkot, néhány ezer liter elfogyasztott tömény, volt néhány száz gruppen azt ennyi eddig. Mivel elég jó bőrök is megfordultak nála, szerintem volt néhány jelenet amit alaposan kiértékeltek :)

2023. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

A megerőszakolós szöveget kb. 4-5 napja hallottam, de részben a vágatlan verziós BBC interjúban is benne volt, a vágottból sajnos kivágták a lényeget.


Kérdező ez az a történet, ahol arról beszélt egy kb 2,5 órás podcastban, hogy abban az esetben, ha egy nő elvárja tőle, hogy az életét feláldozva megvédje támadás esetén, amire ő hajlandó is lenne, sőt kötelességének is érzi a védelem biztosítását. Cserében ő meg elvárja, hogy ne a legveszélyesebb no-go zónát válassza a nő, hanem az általa javasolt biztonságos útvonalat...

Ezt a történet a Piers Morgan showban is szerepelt, meg kb. 40 másik interjúban, podcastban, meg a BBC, CNN-en is lehozta kiemelve a következőt:


Amennyiben a nő ragaszkodik a legveszélyesebb útvonalhoz, nem tiltja meg neki, de nem megy vele, nem védi meg és bármi történik vele az a saját felelőssége. Itt jött a képbe, hogy mi van ha megerőszakolják szöveg, mert te nem védted meg duma, az kinek a felelőssége?


A.T. , vagy a nő hibája inkább???

Véleményem szerint a harmadik fél, az erőszaktevő a hibás és persze az útvonalválasztás is közrejátszik.


---


Velem is volt hasonló történet gimiben tudtam egy városrészről, hogy oda csak drogot venni megy az ember, meg a c***gányokkal hadakozni. Nem bírtam meggyőzni a lány ismerőseimet, hogy ne arra menjünk. Besétáltunk a harapófogóba, a lányoknak szerencsére sikerült elmenekülni, engem meg elkalapáltak és 6 hétig fekvőgipszben voltam.


Az első szerelmem volt az egyik lány. A sors fintora, hogy amíg lábadoztam összejött a legjobb haverommal. Fiatalság, bolondság, elismerem hülye voltam, ha nem megyek velük megúsztam volna!

2023. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
83%
Nekem semmi, mert kb annyit tudok róla hogy a nevét már valahol olvastam.
2023. jún. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező neked gőzös nincs a büntető eljárásjogról ugyanazokat a baromságokat írod le (bizonyíték nélküliség, fel ev alatt szerinted nem tudtak rábizonyítani semmit stb.), amiket a full tájékozatlan angol meg főleg amerikai vloggerek. Csak ameddig ők több ezer kilométerre vannak, addig te Magyarországon vagy, aminek a büntető eljarasjoga a romanhoz hasonlít, ami így azt jelenti hogy a saját orszagod büntetőeljárásáról se tudsz kb semmit. Ez nem baj csak közben nyomod az okossagot.


Tate ügye nyomozati szakaszban van, emberkereskedelem meg talán más dolgok gyanúsítottja is. Ha minden igaz ebben a hónapban lesz eloszor targyalas, ekkor fog a román ügyészség vádat emelni. A letartóztatás preventív eszköz, elsősorban azért volt bezárva hogy a 15 féle útlevelével, kiterjedt kapcsolataival meg magánjettel ne lépjen le azonnal Dubaiba, meg hogy ne kezdje el megfenyegetni vagy lefizetni az áldozatokat, tanúkat stb.


Letartóztatni csak törvényi feltételek fennállása esetén lehet valakit, ennek igazolására az ügyésznek bizonyítékokat kellett a bíró elé terjesztenie, aki ezek alapján eldöntötte hogy van e alap a letartóztatásra és elrendelte a letartóztatást. Ezeknél a döntéseknél Tate meg az ügyvédei jelen vannak, nyilatkozatot tesznek védekeznek. A nyomozati szakasz lényege a bűncselekmény feltárása, a nyomozás érdekében itt a nyilvánosság korlátozottabb még, de az hogy neked nem kötik az orrodra nem azt jelenti hogy nincsenek bizonyítékok. A bíró itt is jelen van és ellenőriz, ahogy Tate ügyvédei is stb. Ha a nyomozóhatosag minden fingasarol tájékoztatná a nyilvánosságot, azzal nagyon nehéz lenne felderíteni egy emberkereskedelmi hálózatot pl, a meg látókörbe nem került bűnözők tájékozódnának a nyomozásról és mindig egy lépéssel a hatóság előtt lennének. Ha meglesz az első tárgyalás jön a nyilvánosság is és elolvashatod hogy a vádhatóság mit pakolt le az asztalra. Figyelembe véve hogy a román ügyészség olyan 95% körüli vaderedmenyesseggel dolgozik, lehet hogy kicsit be fogunk fosni ha kiderülnek dolgok.


Tate-et mostmár amúgy folytatólagosan elkövetett emberkereskedelemmel gyanúsítják, ha ezzel fogják megvádolni akkor 10 év szabadságvesztés a büntetés maximuma. Az számára nyugtalanító jel, hogy ennyiszer hosszabbítottak a letartóztatást, mert azt jelenti hogy mindig sikerült olyan bizonyítékot rakni a bíró elé ami ezt megalapozta. A legjobb román ügyvédek látják el a védelmét, majd kiderül mi lesz a vége.

2023. jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
54%
*A 95%os vadhatekpnysag azt jelenti hogy ha vádat emel a román ügyészség,akkor 95% az esély h el is ítélnek a faszba.
2023. jún. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
21%

egyik válaszoló: "eddig semmi inkrimináló nem volt, pár vendég szívott egy-két csíkot..."


Ez mondjuk pont bűncselekmény, de amúgy semmi inkrimináló valóban:D

2023. jún. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
53%
Már nincs háziőrizetben.
2023. aug. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
83%
Ha van egy csöpp esze, elszökik Romániából amíg van rá lehetősége.
2023. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
87%
Nincs szabadlábon nem hagyhatja el Ilfovot
2023. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!