Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a helyes magatartás, ha...

Mi a helyes magatartás, ha ledudálnak?

Figyelt kérdés

Ha okkal dudálnak le mert balesetveszelyt okozok, akkor oké valamilyen módon kifejezem azt, hogy elnézést kérek.


De ha ok nélkül / hülyeségért nyomják a dudát mint egy bolond, akkor mit lehet tenni?


Pl. minap kerékpárost előztem, de muszáj voltam lassítani mert nem olyanok voltak az útviszonyok, hogy 50-el elmenjek mellette (kanyar, 40-es tábla stb)


Erre nyomta a mögöttem jövő.


Ilyenkor mit lehet tenni az ilyen agresszív emberek ellen? Elhúzni minél előbb, vagy visszadudálni? Ki mit csinál? Vagy csak simán elengeditek a dolgot?


2023. jún. 14. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Le kell szarni. Sokszor nem könnyű, de mire jó, ha neki állsz te is öklöt rázni meg dudálni?
2023. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Lehúzni az ablakot és egy középső ujjat ki.
2023. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Én úgy jártam ma, hogy gyalog sétáltam a megfelelő sávban, majd a szembejövő kettő biciklis az egész aszfaltot elfoglalta/beszélgettek, nem is néztek előre, aztán majdnem elütöttek. Én akkor hangosan megmondtam, hogy előre kellene figyelni, mert balesetveszélyt okozhatnak. Ha jogosan fogalmazódik meg véleményem, akkor hangot adok neki.
2023. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, - képen fosod a bolondját!


-Nem véletlenül vallom, hogy az utakon jogosítvánnyal és anélkül furikázók kétharmada alkalmatlan pszichésen arra, hogy erőgépet uraljon.


Tegyél ki egy fényújságot a hátsó ablakosba, amelyet ilyenkor be tudsz kapcsolni (pl.) azzal a felirattal, hogy "Azért, mert te hiányoztál a KRESZ oktatásról, én nem vonulok börtönbe!"


Vagy


"Ne a dudát nyomjad, hanem a gázt, - ha vagy annyira tökös!"

2023. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem tudsz mit tenni, mész tovább. Visszadudálással max a frusztrációd engeded ki, egyébiránt nem érsz el vele semmit, direkt befékezni és feltartani a másikat meg egyértelműen agresszió. Lehet, nem látta a bicikliseket, akiket kerültél, és ezért dudált, aztán meg ő szégyellte el magát, amikor rájött, hogy miért lassítottál le, csak nyilván már utólag elnézést nem kérhet. Én legalábbis erre gondolok, bár engem még nem dudáltak le, de ha meg is történne, nem különösebben mozgatná meg a lelkivilágom :D Ha jogos, akkor jogos, ha meg nem jogos, akkor csak frusztrált volt a sofőr, az meg az első adandó alkalommal úgyis meg fog előzni aztán elhúz a francba, szóval kit érdekel.
2023. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

#2:

És abban mi a fene a jó, ha te is lesüllyedsz egy vadbarom szintjére?

2023. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát kanyar előtt de kanyarban sem érdemes sőt szabad előzni. Lehet azért dudáltak de igazuk volt.
2023. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Nézd meg Netflixen a BEEF-et, amit a főszereplő csinált a fehér SUV-al, az a helyes eljárás.
2023. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

Én abból indulok ki, hogy a dudáló célja az, hogy engem felidegesítsen. Én meg jól megszívatom, mert csak azért sem mutatok semmi reakciót. :-)))


4-ről az jutott eszembe, hogy láttam ilyen táblát: "Ne dudálj, ne villogtass, KÜZDJ!" Esetleg csináltass te is ilyet és tedd ki a hátsó ablakba.

2023. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Hát kanyar előtt de kanyarban sem érdemes sőt szabad előzni. Lehet azért dudáltak de igazuk volt."


Ő is ugyanúgy kielőzte utánam. Volt annyi hely bőven, hogy biztonságosan lehessen előzni, de nem szeretek gyorsan menni a bicajosok mellett, nem is megyek túl lassan. Az ott szimplán egy olyan hely, ált.suli,gyerekek,40-es tabla. El lehet haladni a bringás mellett nyilván, de ott körültekintéssel kell eljárni. Naponta teszem meg arra az utat, évek óta kocsival, és kiskorom óta busszal is mert én is oda jártam suliba, ezért tudom mikor végeznek a gyerekek, mikor mennek a szülők, stb. Nem gondolnám, hogy 10 mp feltartás egy óvatos nem hirtelen történt irányjelzett lassítás miatt bárkinek feküdni kellene a dudán. Még ha épp frontálisan jönnek velem szembe egy elhibázott előzés miatt sem dudálok ennyit. Komolyan próbálok türelmes lenni, előzékeny, normálisan vezetni senkit nem feltartani, de ami az utakon folyik egy ideje, hat nem értem mi van. A f@szomat kell agresszoroskodni minden ok nélkül. De lehet, csak felénk van ez...

2023. jún. 14. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!