Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a helyes magatartás, ha...

Mi a helyes magatartás, ha ledudálnak?

Figyelt kérdés

Ha okkal dudálnak le mert balesetveszelyt okozok, akkor oké valamilyen módon kifejezem azt, hogy elnézést kérek.


De ha ok nélkül / hülyeségért nyomják a dudát mint egy bolond, akkor mit lehet tenni?


Pl. minap kerékpárost előztem, de muszáj voltam lassítani mert nem olyanok voltak az útviszonyok, hogy 50-el elmenjek mellette (kanyar, 40-es tábla stb)


Erre nyomta a mögöttem jövő.


Ilyenkor mit lehet tenni az ilyen agresszív emberek ellen? Elhúzni minél előbb, vagy visszadudálni? Ki mit csinál? Vagy csak simán elengeditek a dolgot?


2023. jún. 14. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor előttünk perecelt - egy kátyú miatt - egy kerékpáros!

Ha nem 35-40 km/h-val megyünk, át is gurulhattunk volna rajta, - más kérdés, hogy az út menti vízelvezető árokba esett a fickó, de eshetett volna az út közepére is!

Akinek ez magas, ne járjon emberek közé!

2023. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%
Én nem fszoskodni akartam, de kanyar előtt tényleg nem előzünk ha van hely ha nincs mert bármi lehet hirtelen és hogy számolsz el? Bocs elnéztem nem? Ez nem baszogatás csak így van az meg hogy dudálnak engedd el, hlyék mindig lesznek.
2023. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát kanyar-kanyar között is van különbség, meg minden szitu más. Nyilván nem közvetlen a kanyar előtt történt nem egy szűk utcában stb, hanem az előzés feltétele gyakorlatilag megvolt hozzá.
2023. jún. 14. 19:49
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 12-es, te olyan ostoba vagy!

Először is ezer és egy olyan kanyar van, ami egyszerűen belátható.

Másrészt, ha nem lépi át az út közepén levő záró- vagy terelővonalat, akkor teljesen szabályosan előz.

2023. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
26%
Te vagy az ostoba és az összes többi aki így gondolja, lehet belátható de akkor sem javasolt. Én normálisan írtam kommentet tégy te is így.
2023. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindennapos szituáció. Ma is előfordult. A baromnak akkora stop táblája van, hogy a Holdról látszik, de kijön elém megállás nélkül és neki áll feljebb. Ő dudált meg k.rvaanyázott. :D mutatom neki röhögve a táblát, nem baj, akkor is én vagyok a f.sz.


Ez ilyen...nem kell vele foglalkozni.

2023. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá, örülhet ledudált, menjen tovább.
2023. jún. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

A leírásod alapján hibáztál azzal, hogy nem győződtél meg 100%-ban az előzés biztonságáról. Meg lehet várni a kanyar végét. Illetve nem irányjeleztél, így fogalma sem lehetett a körülötted levőknek, hogy mi a tökömet akarsz csinálni.


A ledudálás pedig nem volt jogos ebben az esetben. A másik sofőr szimplán csak egy idegbeteg nyomorék, aki nem tudja felfogni, hogy rajta kívül mások is vannak a közlekedésben. Ez abszolút az elengedős típus. Engedd el.


Amúgy olyan esetben, ahol jogos dudálást kapsz, ott igazándiból mielőbb szüntesd meg az okozó tényezőt, aztán hajts tovább. Esetleg utána villanthatsz párat elakadásjelzővel, vagy kidughatod a tenyeredet az ablakon bocsánatkérően. De nem lényeges. Csak menj tovább,.és ne legyél akadály.

2023. jún. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,egy f..szkalap az ilyen.
2023. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
18.-as de irányjeleztem, és mint írtam meggyőződtem az elózés veszélytelenségéről. Nem beláthatatlan volt a kanyar, tartom magam ahhoz, hogy belássam az előzéshez szükséges útszakasz kétszeresét is, bicajos esetében is. De mindegy, már lehiggadtam én is
2023. jún. 15. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!