Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a helyes magatartás, ha...

Mi a helyes magatartás, ha ledudálnak?

Figyelt kérdés

Ha okkal dudálnak le mert balesetveszelyt okozok, akkor oké valamilyen módon kifejezem azt, hogy elnézést kérek.


De ha ok nélkül / hülyeségért nyomják a dudát mint egy bolond, akkor mit lehet tenni?


Pl. minap kerékpárost előztem, de muszáj voltam lassítani mert nem olyanok voltak az útviszonyok, hogy 50-el elmenjek mellette (kanyar, 40-es tábla stb)


Erre nyomta a mögöttem jövő.


Ilyenkor mit lehet tenni az ilyen agresszív emberek ellen? Elhúzni minél előbb, vagy visszadudálni? Ki mit csinál? Vagy csak simán elengeditek a dolgot?


2023. jún. 14. 15:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%
Pedig igaza volt a 18asnak, az a baj sokan így gondolkodnak utána meg ha ne adja isten jön a bumm, néznek össze vissza, mikor egy ártatlan hal meg. Ez az igazság tudom fáj egyeseknek de így szokott lenni sajnos. Utána meg megy a mutogatás, mikor tanulunk már meg normálisan vezetni? Úgy kb mindenki aki úgy gondolja..
2023. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16%

Úgy általában nincs olyan, hogy "ok nélkül" dudálnak le, vagy legalábbis nagyon ritka. Az előfordulhat, hogy nem értesz egyet az okával, de ha ráddudál valaki, akkor vagy megijedt valamitől amit csináltál, vagy ellene irányuló aggressziónak élte meg, vagy azt gondolja, hogy szabálytalan voltál. Ez utóbbi az egyetlen, amiben lehet, hogy objektíven nincs igaza, de a többire akkor is érdemes odafigyelned, ha amúgy a KRESZ szabályain belül maradtál.


A kezdő sofőrök tipikus hibája, hogy azt hiszik, hogy ha a KRESZt betartják az elég. Sok év vezetési tapasztalatára van szükség, hogy ráérezzen az ember, hogy ezen felül hogyan kell úgy vezetni, hogy biztonságban is maradj és ne zavarj senkit.

2023. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Értem mit mondtok, de ő is ugyanúgy kikerülte a bicajost mint én, ugyanúgy a kanyar előtt mint én, szóval biztos nem gondolta hogy ez szabálytalan mert akkor nem csinálja utánam. Az a kanyar egy jól belátható kanyar, elég messzire belátható, az út pedig viszonylag széles, ha nagyon akarnám az éb pici kocsimmal elférnék egy út szélen haladó bicajos mellett is. De nem magam akarom mentegetni, csak elmomdami, hogy emberünk nem azért dudált mert szabálytalanul előztem, hanem valszeg mert lassítottam.
2023. jún. 15. 14:42
 24/25 A kérdező kommentje:
Egyetértek, sok év kell és gyakorlat a rutinhoz, de az előzés az amit én tényleg komolyan veszek, nem kezdenék bele ott olyan helyen ahol kockáztatom a frontális ütközést. Ezt az egy dolgot védem. Lehet lassúnak ítélt/tökölősnek bárminek. De igenis óvatosan előzök. Most az, hogy méterekkel később van egy jól belátható balos kanyar, muszáj kielőznöm mert az egész városban át akkor nem tehetném meg, hiszen javarészt mindenhol ilyesmi geometriájúak az utak...még ezért is ledudáltak,nem mégha egész városon keresztül 10-el megyek
2023. jún. 15. 14:47
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nincs gond kérdező, nem kell foglalkozni vele.
2023. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!