Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 14-17 évesek, mennyire bírjáto...

14-17 évesek, mennyire bírjátok tartani a ritmust szüleitekkel sportolás, kirándulás, kertészkedés, fizikai munkák közben, mennyire ciki, hogy 16 éves srácként keményebb nálam 51 éves apukám?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy sportember, de nem gondolom magam nyomi kockának sem. Apukám mégis sokkal többet bír, pedig nem sovány és már nem is sportol. Ma pl. kerékpároztunk és állandóan lemaradtam, végül nem is bírtam tovább ő viszont cseppet sem volt fáradt. Nem piszkál érte még bíztat is, de én cikinek érzem.

2023. jún. 18. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont 51 vagyok, bár nncs gyerekem. Szerintem jó fej az apud, hogy nem ba...tat miatta, hanem biztat. Amit tehetsz, hogy fokozatosan növeled a mozgást. Pl én anno ifjú koromban úgy lettem futó, hogy két hétig minden másnap futottam úgy, hogy 5perc futás, 5 perc séta és ezt 3x ismételve. Aztán 6 perc futás 4 perc séta, stb, és kb egy hónap múlva már a kezdeti lihegés nélkül ment fél óra futás. Utána ezt heti 5-5 perces plusz emelésekkel jutottam el az egy óra futásig stb. Fő a fokozatosság. Nem kell szégyenérzet, szedj valami sportos vitamint, amit a korod és kondíciód enged és fokozatosan fejleszd magad. Nem lesz gond ;)
2023. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!