Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem fura hogy a...

Csak szerintem fura hogy a legtöbb ember átlag munkát akar? Mint pl fodrász, műkörmös, irodai munka?

Figyelt kérdés
Már gimiben is ezt hallgattam hogy valaki fodrász valaki, körmös szeretne lenni, vagy irodai munkás lenne. Számomra ez olyan mintha még mielőtt elkezdené az életét, már a gimiben feladja? Hogy fordul meg egyáltalán valaki fejében hogy egész életében. 4-500 ezer forintért fog dolgozni és többet nem is néz ki magából? Vagy a szülők nevelik erre a gyereket hogy elégedjen meg a rabszolga élettel?

2023. jún. 20. 08:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Van akit nem a pénz motivál

Egyszerűen csak azt szeretné csinálni amihez ért, vagy amit szeret, amiben jól érzi magát

Anyum világ életében vendéglátásban dolgozott. 10 évesen már azt játszottam pultos vagyok.

Alig vártam , hogy dolgozhassak és pultos legyek . Tetszett ez a szakma. Szeretem az embereket. Elvagyok az idiótákkal is. Jókat nevetek, szórakozok velük.

Mindig is kevesebbet kerestem vendéglátásban mint egy magasan képzett ember. De engem ez tesz boldoggá. Szeretem csinálni.

Jól mesélek belőle. Nem szenvedek hiányt semmiben. Tudok haladni előre, tudok nyaralni. Nyilván nem a Maldív szigetekre stb. De nekem ez így jó mert közben boldog vagyok.

Ha nem tudnék belőle megélni normálisan, bármennyire is Szeretem amit csinálok, biztos váltanék. De ezesetben nem.

Az én anyám is jobban orult volna ha nem pultos leszek hanem mondjuk ügyvéd stb

Elhiheted hogy nem ő nevelte belém

De ha nekem ez tetszik, ezt akarom csinálni, akkor nincs senkinek beleszólása. Mindenkinek a saját életével kell foglalkozni

2023. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Ezekre a szolgáltatásokra is igény van, ráadásul folyamatos kereslettel stabil munkahelynek vehető. Ha senki nem megy el fodrásznak, kihez mész ha fodrászra van szükséged? Az alul kínálat is hatással van az árakra. Az egyének saját képessége sem egyforma, hogy mindenkiből doktor bubó legyen (arról esetleg hallottál-e, hogy az utóbbi évek kompetencia felmérései alapján minden harmadik 15 éves funkcionális analfabéta?). Ugyanezen az elven amikor volt egy nagy felfutása annak, hogy mindenki jogra megy hogy ügyvéd legyen, akkor a túlkínálatnak is megvannak a maga hatásai.
2023. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
87%
Hogy kereshetnék többet?
2023. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
400-500 ezret fizetnek irodai munkáért?
2023. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Mégis mi abban a feladás, hogy valaki azzal foglalkozik, amivel szeretne?
2023. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
És igen, csak szerinted fura. Nekem a te hozzáállásod tűnik furának.
2023. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%
Ha szeretnék emberekkel beszélni egész nap a semmiről, akkor biztos is ilyen szakmát választanék, mert jóval könnyebb munka. Csak nekem ez sajnos nem megy.
2023. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is mindig szimpatikusabbak voltak az ilyen munkák. Mindenkinek más a beállítottsága, valakinek ezek a szimpatikusabbak. Lehet, hogy számodra ez "átlagmunka", meg számodra ez azt jelenti, hogy valaki feladja az életét, de szerintem az, hogy ennyire lenézed ezeket a munkákat, szerintem azt jelenti, hogy a te hozzáállásoddal van baj. El kell fogadni, hogy valaki ilyen területen akar dolgozni, illetve azért ezekre is van kereslet, szóval nem ilyen mittudjamén munkákról van szó. Meg tényleg, ha valakit ez érdekel, akkor hajrá. Nem az életed feladását jelenti az, hogy ilyen területen akarsz dolgozni, hanem pont azt, hogy olyanban dolgozhatsz, amit szeretsz is.
2023. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

#8-as vagyok.


Mármint az utolsó mondatommal nem úgy értettem, hogy csak az ilyen munkákat lehet szeretni, hanem hogyha valakinek szimpatikus pl. a fodrászat, és arra megy tovább, akkor az szerintem pont hogy a feladásnak az ellentetjét jelenti.

2023. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

kérdező, neked mi bajod van?

Sokan szeretik a szépészeti munkákat.

2023. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!