Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem fura hogy a...

Csak szerintem fura hogy a legtöbb ember átlag munkát akar? Mint pl fodrász, műkörmös, irodai munka?

Figyelt kérdés
Már gimiben is ezt hallgattam hogy valaki fodrász valaki, körmös szeretne lenni, vagy irodai munkás lenne. Számomra ez olyan mintha még mielőtt elkezdené az életét, már a gimiben feladja? Hogy fordul meg egyáltalán valaki fejében hogy egész életében. 4-500 ezer forintért fog dolgozni és többet nem is néz ki magából? Vagy a szülők nevelik erre a gyereket hogy elégedjen meg a rabszolga élettel?

2023. jún. 20. 08:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
23%
Mert a felmenőink úgy neveltek, hogy az a munka, ahol ott vagy fizikailag, látszata van. Ha homeoffice, vagy gép előtt ülsz, utazgatsz, akkor semmit nem csinálsz szerintük, csak lébecolsz. Ez égett belénk. Van, aki viszi tovább ezt a mintát, vagy eleve szeretné is azt, amit kigondolt, mert kreatív, szeret frizurát alkotni, van, aki pedig felébred, és nem hagyja, hogy robotot csináljon belőle a sok téves mantra és családi, társadalmi elvárás. De mindenki egyénileg dönt. Az, hogy utána ki kire, mire fogja, az ő baja.
2023. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
Összességében, mindenkinek saját felelőssége, hogy mit csinál, hogyan dönt. Senkit nem lehet érte hibáztatni, ráfogni. De a magyarok nagy része, kb. 80%-a sajnos ezt teszi.
2023. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem semmi baj azzal, ha valaki szereti egx bizonyos munka jellegét. Én is akartam cukrász meg fodrász lenni (végül mérnök lettem:D), mert imádtam a pepecselős munkát, szerettem, hogy valami tök esztétikusat készíthetnék és hogy boldoggá tehetnék vele embereket. Mikor a családomnak sütök, akkor is az van bennem, hogy hogy tudom mégtökéletesebben csinálni az adott fogást és mégjobban eltalálni az ízlésüket.


Szerintem ezek tök szép dolgok. Imádom a szakmám, de 90%, hogy kevesebbszer lenne felbaszva az agyam, ha azt választottam volna.

2023. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 NTBS ***** válasza:
49%

Semmi furcsa nincs benne.

Nem lehet mindenki IT-s.

2023. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
Miért, mit kellene akarniuk helyette? Nem kötekedni akarok, csak szimplán érdekel, mert nekem megvan a magam oka, hogy miért választottam azt, amit és szívesen kifejtem
2023. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell különleges munkának lennie ahhoz hogy valaki nagy karriert fusson be. És nem is mindenki a munkájának él. Én inkább csinálnék egy átlagos munkát, amit szeretek és jó vagyok benne, minthogy egy olyat amit nem szeretek, nem is érdekel. Nem biztos hogy az hogy aki pl ügyvéd, vagy orvos annak jobb az élete, hiszen attól még nagy nyomás van rajta, nagy felelősség. A másik hogy te is igénybe veszed ezeket a szolgáltatásokat, hogy fodrász, ha nő vagy akkor körmös, vagy akár egy irodában is lehet elintézni valód. Nem mindenkinek kell a nagy felelősségteljes munka és a nagy karrier.
2023. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem próbálnak a realitás talaján maradni első körben legalábbis.Te mit dolgozol kérdező,ha nem indiszkrét?
2023. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%
Te örülnél annak, ha nem léteznének pl. fodrászok? Nincs hajad?
2023. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
83%

Fodrászatból meglehet élni, főleg vállalkozásból. Körmösből szintén, az emberek orrba szájba ilyen szépséggel foglalkozó akármihez járnak.

Irodai munkában is lehet feljebb lépkedni, de ha valaki csak 8-4ig akar dolgozni akkor is van neki 4től estéig akármit építeni az életében.


Vagy nem is értem mire gondolsz... Ha azt mondom hogy online vállalkozó leszek mert az menő akkor én több vagyok? Lehet semmire nem jutok a vállalkozásommal, mert nem jön be, de lehet hogy a fodrász meg igen.

2023. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, ha mindenki felsővezető szeretne lenni, kiből lesz körmös, fodrász? Vagy engedjük el a szolgáltatásokat, és emelem a tétet, kiből lesz takarító, kukás? Inkább azt kéne belátni, hogy ezeket a pozíciókat is be kell töltenie valakinek, igenis rohadtul szükség van Marika nénire, aki a munkahelyeken a wc-t pucolja, és emiatt minden munka értékesnek számít. :D
2023. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!