Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már nagyon súlyos, krónikus...

Ez már nagyon súlyos, krónikus alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Mikor valaki állandóan vedeli a sört, otthonról a kocsmáig (kb 400-500 méter) nem tud úgy elmenni hogy közben ne kortyolgasson el egy dobozzal -10 fokban és 40 fokban egyaránt ha esik ha fúj.

Ha valaki ennyi időt nem bír ki ivás nélkül az már nagyon súlyos alkoholizmus?



2023. jún. 21. 20:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Elég gyorsan meg lehet halni az alkohol elvonási tüneteitől.

2023. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
38%

Hello, azért tegyünk már különbséget alkoholizmus és alkoholizmus között.

Nemcsak az számít alkoholistának, aki megiszik napi 1 liter töményet, hanem az is, aki napi 5-6 doboz sört vagy 1 üveg bort fogyaszt el. És azért utóbbi eseteknél nemigen kell delírium tremenstől, meg haláltól tartani, meg egyből orvos után kiálltani, ha hirtelen megvonás lép fel.

2023. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
22: És aki csak és kizárólag hétvégén fogyaszt?
2023. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
79%
22.: Azért ha valaki egy 500 méteres utat sem bír megtenni alkohol nélkül, ott rohadt nagy baj van és szinte biztos, hogy nem fog tudni magától leszokni.
2023. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

23-as, attól függ. Ha hétfőtől péntekig megy a sóvárgás a hétvégi szeszkó után, az nem jó jel. Az sem, ha az a hétvégi ivás kontrollvesztett, ill. sokkal többet fogyaszt a kelleténél.

Egyébként pont az ilyen hétvégi fogyasztók miatt van a száraz november kezdeményezés, amit igazából bármelyik hónapban elsüthetsz. Az a célja, hogy az ember felmérje, hogy mennyire egészséges a viszonya az alkohollal. Az egy hónapnyi absztinencia remek lehetőség erre, hogy képet kapj arról van-e gond vagy nincs.

2023. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
13%

24-es, én arra próbáltam rávilágítani, hogy alkoholizmus és alkoholizmus között is van különbség, vannak közte súlyossági fokok, és nem szükségszerűen ugyanaz az ellátás vonatkozik egységesen mindenkire.

A kérdező által említett emberről meg semmit sem tudok. Hány éves, milyen az egészsége, mióta iszik, pontosan mennyit és mit iszik... csak annyit, hogy “állandóan vedel”. Most ez alapján én még nem állítanék fel diagnózist mint itt sokan mások.

2023. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%
26.: Részben igazad van, de olyat nem kellene írni, hogy "az alkohol azért nem heroin", mert rohadt nagy baj lehet az ivászatból és az alkohol elvonásból is. Már csak azért sem ártana a kérdésben leírt embernek orvoshoz fordulnia, mert az orvos valóban meg tudná állapítani, hogy milyen kezelés kell neki.
2023. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
27: Én írtam a 19-est, a 26-os nem én vagyok.
2023. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
49%

27-es, azt nem én írtam, a heroint amúgy sem keverném ide, teljesen más mechanizmus.

Igen, a kérdésben szereplő személy forduljon orvoshoz, sosem állítottam, hogy ne tegye. Én az előzményekre reagáltam, hogy nem törvényszerű az, hogy sörről, alkoholról, bármiről csak orvosi segítséggel lehet lejönni - ahogy ezt páran jelezték is és én is tudok példákat.

2023. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
82%

"sosem állítottam, hogy ne tegye"


Bakker, belengetsz potenciálisan veszélyes "megoldást", ami szöges ellentéte az indokoltnak a kérdés szerinti esetben, de mosod kezeidet, gratulálok, óriási jellem lehetsz. Igyál inkább, azzal csak otthon vagy ártalmas.

2023. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!