Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már nagyon súlyos, krónikus...

Ez már nagyon súlyos, krónikus alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Mikor valaki állandóan vedeli a sört, otthonról a kocsmáig (kb 400-500 méter) nem tud úgy elmenni hogy közben ne kortyolgasson el egy dobozzal -10 fokban és 40 fokban egyaránt ha esik ha fúj.

Ha valaki ennyi időt nem bír ki ivás nélkül az már nagyon súlyos alkoholizmus?



2023. jún. 21. 20:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
32%

30-as, nem “lengettem be” semmit, egyszerűen arra a felvetésre reagáltam, hogy nem minden alkoholista szorul orvosi segítségre, van, aki megoldja önerőből. Ha neked ebből az jön le, hogy ez egy “tanács” vagy “megoldás” a kérdésben szereplő személy felé (akinek az állapotáról továbbra sem tudunk amúgy semmi konkrétat), akkor te egyszerűen képtelen vagy szöveget értelmezni.

De hisztizz csak tovább nyugodtan, személyeskedhetsz is bátran, nekem nem fáj :)

ps: én egyáltalán nem iszom alkoholt, viszont alkoholistákkal foglalkozom ;)

2023. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
18%

Egyszerű a leszokás képlete, nem bonyolúlt.

mi ez a képlet?

nem kell bemenni a kocsmába. :)

2023. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
fater alkesz a csunyabbik fajtabol. elvonon is volt de nem segitett neki. valszeg nem is fog mar semmi. batyam szinten ivott meg o cuccozott is. 1,5 eve tiszta es o nem volt rehabon. bar a csalad segitette mindenben mert nem akartuk hogy apank sorsara jusson. szoval van ilyen is olyan is.
2023. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
77%
Konkrétan egyoldalúan érveltél a ritkaság mellett úgy, hogy a nehezével sose kellett foglalkoznod hisztike. Mi eggyel bölcsebbek vagy kussban maradunk, mert növesztettünk magunkban egy elég jó Dunning-Kruger alarmot, vagy óvatosan fogalmazunk, megemlítve azt is, ami nem hagyható figyelmen kívül a kérdéskörben. Itt például azt, hogy épp csak beledögölhet a kérdésben megfogalmazott fajsúlyú alkoholista a manőverbe. Lehet, hogy ez neked mint alacsony intelligenciájú pszichopatának nem tűnik fontosnak vagy jelentősnek, de aki kérdez, annak pont hasznos lenne, ha nem hintenéd a port, és (bár ezt fullra nem fogod érteni) megviseli érzelmileg, ha bagatellizálják a problémát, amivel nap mint nap hiába küzd, csak szenved. Nem kell okoskodnod, gondolkodnod kell.
2023. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Én 39 vagyok. Soha, de tényleg soha nem ittam semmilyen alkoholt. Sem sört sem mást.


Így arra vonatkozóan nincs személyes rálátásom, hogy milyen is ez.


Viszont. Kb alkoholisták vettek körbe. Apámat nem egyszer talicskával tolták haza, olyan részeg volt. Össze vizelte magát, agresszív volt stb...

Senkinek nem kívánom amiben én felnőttem.


Aztán megismertem egy nőt akivel 3 évet voltam együtt. Elleinte kimerült annyiban, hogy napi egy sör. A végén már arra mentem haza munkából, hogy kaja nincs, ő matt részeg. Volt, hogy a kádban találtam rá összetörve mert elesett. Mikor kiment az útcára komolyan azt hitték sokan, hogy én vertem meg.

Elegem lett, elhagytam.


Aztán ismét megismertem egy nőt, akivel 10 évet éltem le. 9 éven át soha nem ivott, aztán megcsalt és az ujdonsült pasija " be vitte az életbe " ahogy ő fogalmazott. Minden nao matt részeg volt, ordított. Siralmas látvány volt.


Meg elégeltem. Szét mentünk.


Én nem csatlakoznék be abba a vitába, hogy kell e orvos, ezt felnőtt emberként mindenki el tudja dönteni maga. Szerintem nem árt.


Minden esetre bárki is ivászatra adja a fejét, még a kezdetekkor gondolkodjon el azon, hogy mef old e valamit? Tompít, nyomorba dönt, elbutit. Megéri? Nem.


Le lehet pontozni egész nyugodtan, hisz valakit ez tesz boldoggá, de mondjátok, hogy nincs igazam.

2023. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
19%

34-es, veled teljesen felesleges bármiről eszmét cserélni. Tök mindegy mit írok, mit írnak mások, te mindent úgy értelmezel, ahogy te értelmezni szeretnéd. Végigolvasva a teljes kommentszekciót, kvázi mindenkivel szemben csak fölényeskedtél. Röviden szólva: felesleges időpazarlás vagy.

De hisztizz csak tovább, ha ettől jobban érzed magad, nekem nincs kedvem asszisztálni mellé, úgyhogy szevasz.

2023. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Phoney ***** válasza:
75%

Ennek közvetlenül nem a függőséghez van köze, ugyanis az alkohol baromira nem 10 perc alatt jön és megy a szervezetből, úgyhogy nem létezik olyan, hogy valakinek azon a 400 méteren "hiányzozzon" az alkohol. Még a legdurvább fizikai függők is jól elvannak néhány órát, ha elég szesz van a rendszerben, különben aludni sem tudnának ;)


Hogy neki arra a 400 méterre is kell egy sör, az csak egy hülye szokás a függőség tetejébe. Ilyen hülye szokása minden további nélkül lehet olyannak is, aki nem fizikai függő. Mert #csaxólok, hogy az alkoholizmus nem a fizikai függőséggel egyenlő, az alkoholisták nagy része nem fizikai függő. Ha az alkoholizmus erről szólna, akkor már 100 éve futószalagon gyúgyítanák őket, csak ennek semmi köze a valósághoz még azoknál sem, akik önként mennek elvonóra.

2023. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
22%
Lehet az idők folyamán, ez egy ilyen napi berögződés lett nála.
2023. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
69%
Elbagatellizálni, gyengének beállítani nem része a megoldásnak.
2023. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 400 méteres séta alatt elkortyolt sörtől lesz valaki súlyos alkoholista. Azt lehet tudni, hogy mi a napi fogyasztása en bloc?
2023. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!