Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz vagyok, ha ilyen...

Gonosz vagyok, ha ilyen helyzetben azon gondolkodok hogyan tudnám eltenni lab alól a háziállatot?

Figyelt kérdés

Sajnos az élettarsam semennyit se foglalkozik a háziállatával, nem akarom leirni pontosan milyen allat, de sok torodest, napi szintu foglalkozast igenyelne, a szokasos napi etetes/itatas mellett is. Évek óta nem gondozza. A vizét jo ha kethetente cseréli, havonta takaritja a helyet, enni is csak akkor ad ha az allat mar panaszosan hangot ad az ehsegenek. Jatszani se jatszik vele, nem foglalkozik az egeszsegevel se. Még akkor se, ha raszolok, hogy de szerencsetlen pára, unatkozik, ehen hal, szo.jan hal hogy torodesre van szuksege. A valasz majd...majd.

Felvetettem több alkalommal adja el vagy ajandekozza el olyan embernek, aki valoban szeretne rola gondoskodni, erre a valasz, hogy en egy utolso sz..met vagyok, aki nem szereti az allatokat.

Lassan ott tartok, mivel az allat mar teljesen leepult. Viselkedesi zavarai lettek, hianyos a "kultakaroja", olyan mint emberben egy hajlektalan lenne, aki mar cska fetreng a mocskaban es vedel. (ez buta hasonlat de sajnos ilyen szagu is).

Tehat azon gondolkozom valahogy megmergezem. Mert sajnos az elettarsam tudta nelkul nem ajandekozhatom el, egy betorest ahol ellopjak a haziallatat nem rendezhetek meg...viszont biztos hogy szenvedes ez az allatnak es ebben a melegben a szaga miatt mar nekem is.

Tehat gonosz lennek, ha valahogy atsegitenem a tulvilagra? Agyoncsapni nem tudnam, csak egyszeruen mar nekem faj hogy nincs is elete... vagy mit tudnek tenni? (Még egyszer az elettarsam NEM ENGEDI, hogy maee legyen, de evek ota elhanyagolja az allatot, aki mar olyan lepusztult kinezetu, higyha valako vendegsegbe jon elkeped e smegkerdi beteg?



#haziallatot
2023. jún. 22. 22:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

Az jutott eszembe, ha dokihoz viszed, és esetleg még menthető, meséld el ezt az orvosnak. Kérd a diszkrécióját és azt is, hogy tegye meg ő a bejelentést az állatkínzásról.


Az élettársadat meg hagyd el. Minek vagy vele? Egy teljesen beteg, labilis féleszű, aki, ha valóban így reagál, nem való mások ember közelébe. Tetszik vagy sem, megérdemelné, hog, szenvedjen.

2023. jún. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%

Én fű alatt szereznék neki új gazdát. Elviszed "dokihoz", de sajna vissza már nem, mert "elpusztult".

Ez így a leghumánusabb, nem is ölöd meg az állatot, a lelkiismereted tiszta, és neki is esélyt adsz egy jobb életre.

2023. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%
Vesd el az ötletet, hogy megölöd, jobb ember vagy te ennél. Elsősorban próbáld meg megmenteni, orvoshoz vinni, vagy bízd a természetre. Ha már annyira odavan szerencsétlen, nem sok van neki hátra, pláne, ha préda állat.
2023. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
#13 tehát ne vessen véget gyorsan szegény állat szenvedésének, hanem dobja ki hogy hagy szenvedjen csak ne neki kelljen megtennie? Sokkal humanusabb ha gyorsan vet neki véget.
2023. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
60%

#14 "dobja ki hogy hagy szenvedjen csak ne neki kelljen megtennie?"


Nem írtam ilyet, ne forgasd ki a szavaimat. Azt írtam, bízza a természetre, ha orvoshoz vinni, megmenteni nem tudja, mivel valszeg már a halálán van az állat, el fog pusztulni magától elég hamar. Eddig is nézték csak az állat állapotának romlását, ahelyett, hogy tenni akartak volna ellene. Most mi változott hirtelen, hogy számít mit érez az állat? Eddig miért nem számított, mikor nem most kezdett szarul kinézni? Meg lehetett volna ezt előzni, ne felejtsük el. Amúgy meg az élettárs állata és kimeríti az állatkínzás fogalmát, hogy ennyire leszarta az állatot. Ehhez tegyünk még hozzá egy állatgyilkost is? Állatvédőket kellene kihívni, nem agyoncsapni, azt majd hozza az élettárs a következő állatot és körforgás lesz az állatkínzásból. A humánus megoldás nem az, hogy csapjuk agyon egy féltéglával! Elaltatni lehetne még állatorvossal, ha humánus módon akarjuk, hogy vége legyen. Akár az élettárs tudta nélkül, de a kérdező tiszta lelkiismeretével, hogy nem szenved tovább az állat és nem lett szétcsapva a feje, hanem szimplán elaludt.

2023. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, nem (csak)azért vagy gonosz ember, mert véget akaraz vetni a szerencsétlen életének. Azért is az vagy, mert csak úgy, szó nélkül hagytad, hogy idáig szenvedjen. Beteges, gyomorforgató emberek vagytok. Te is, meg az élettársad. Szegeny, védtelen jószág... Nem kívánok nektek semmi rosszat, csak ugyanazt, amit az a vétlen kis lény megélt veletek. Pontosan ugyanazt.
2023. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%
Mind a ketten állatkínzók vagytok.
2023. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
24%

Két megoldandó probléma van. Az állat helyzetét, emberséges ellátását is megkéne oldani, meg a szociópata barátot is kezelni kéne.

A legegyszerűbb, hogy otthagyod lelkiismeretlen elmebeteget, és azzal kegyetlen halálra itéled a szegény állatot.

A másik meg, hogy addig kitartasz az elmebeteg mellett, amig a szegény állat szép lassan emberséges bánásmód ellenére kimulik.

Egyik sem jó megoldás.

A harmadik, hogy otthagyod a lelkiismeretlen szociópatát, és magaddal viszed az állatot. De ez meglehtősen furcsa erőltetett lenne, hogy te látod el a másik szükségtelen állatát.

2023. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
29%
Keresel ennek a szegény állatnak az ügyében egy erre specializálódott állatvédőt, ha te vagy a párod nem tud/nem akar gondoskodni róla. Mégis jobb mint szenvedni látni vagy meggyilkolni, ő is ugyanolyan érző lény mint te.
2023. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
29%
Én nem is tudom milyen lelkület kell ahhoz, hogy egy állatot fél téglával agyonverjenek. De vannak akik szerint jó szórakozás puskával vagy csapágygolyóval (csúzli) szétlőni egy állat fejét, vagy bottal, téglával agyonverni, mert sajnos vannak ilyenek. De ezek nem is emberek, egyszerűen gyilkosok, állatkínzók. Persze ha velük csinálnák ezt, könyörögnének a kutyaszaros életükért!
2023. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!