Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz vagyok, ha ilyen...

Gonosz vagyok, ha ilyen helyzetben azon gondolkodok hogyan tudnám eltenni lab alól a háziállatot?

Figyelt kérdés

Sajnos az élettarsam semennyit se foglalkozik a háziállatával, nem akarom leirni pontosan milyen allat, de sok torodest, napi szintu foglalkozast igenyelne, a szokasos napi etetes/itatas mellett is. Évek óta nem gondozza. A vizét jo ha kethetente cseréli, havonta takaritja a helyet, enni is csak akkor ad ha az allat mar panaszosan hangot ad az ehsegenek. Jatszani se jatszik vele, nem foglalkozik az egeszsegevel se. Még akkor se, ha raszolok, hogy de szerencsetlen pára, unatkozik, ehen hal, szo.jan hal hogy torodesre van szuksege. A valasz majd...majd.

Felvetettem több alkalommal adja el vagy ajandekozza el olyan embernek, aki valoban szeretne rola gondoskodni, erre a valasz, hogy en egy utolso sz..met vagyok, aki nem szereti az allatokat.

Lassan ott tartok, mivel az allat mar teljesen leepult. Viselkedesi zavarai lettek, hianyos a "kultakaroja", olyan mint emberben egy hajlektalan lenne, aki mar cska fetreng a mocskaban es vedel. (ez buta hasonlat de sajnos ilyen szagu is).

Tehat azon gondolkozom valahogy megmergezem. Mert sajnos az elettarsam tudta nelkul nem ajandekozhatom el, egy betorest ahol ellopjak a haziallatat nem rendezhetek meg...viszont biztos hogy szenvedes ez az allatnak es ebben a melegben a szaga miatt mar nekem is.

Tehat gonosz lennek, ha valahogy atsegitenem a tulvilagra? Agyoncsapni nem tudnam, csak egyszeruen mar nekem faj hogy nincs is elete... vagy mit tudnek tenni? (Még egyszer az elettarsam NEM ENGEDI, hogy maee legyen, de evek ota elhanyagolja az allatot, aki mar olyan lepusztult kinezetu, higyha valako vendegsegbe jon elkeped e smegkerdi beteg?



#haziallatot
2023. jún. 22. 22:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%

Ez ugye valami troll kérdés?

Egyrész miért hagytad hogy idáig fajuljon a dolog? Ok, az igazi bűnös nyilván a párod, de te is nézted ölbe tett kézzel…


Ha menthető állapotú akkor kérd állatvédők segítségét, keressenek neki gazdit.

Ha menthetetlen (ezt orvos tudja megítélni) akkor altattasd el normális körülmények között.



NE állj neki DIY módszerekkel megölni és semmiképpen NE engedd szabadon (eszem megáll ezektől a tanácsoktól komolyan… tilos bármilyen állatot elengedni csak úgy, és nem véletlenül)

2023. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Ja, az meg ne érdekeljen hogy a párod mit akar vagy nem akar. Örüljön az állatkínzó 💩 hogy nem jelented fel.
2023. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
25%
21, azért nem mindegy hogy egy pockot vagy egy mérges kígyót enged szabadon.
2023. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#23

Egyrészt tényleg nem mindegy, és pont ezért döbbenetes hogy látatlanban sokan ajánlgatják hogy simán rakja ki. Bakker, mi van ha egy krokodil a szóban forgó kisállat? :D

Másrészt viszont nem csak az emberre való veszélyesség miatt nem rakunk ki állatot. A természetben is komoly károkat okozhat, betegséget terjeszthet stb. Vagy ha már túl gyenge az életbenmaradáshoz akkor csak hosszú gyötrelmes haláltusája lesz a vadonban.

Harmadrészt a törvény nem tesz különbséget, kígyót és pockot SE szabad elengedni.

2023. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
43%
Both Zoli vadállatbefogó mesélt ilyen történeteket, hogy azért kis hazánkban találkozott már szabadon engedett mérges kígyókkal, skorpiókkal, pókokkal, de import árúval is simán bejöhet. Nagyon fincsi!
2023. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk egy egzotikus, veszélyes állat szabadon engedése erősen megritkíthatja a hazai állatállományt, meg amúgy sem az ő körzete, ha valahol Ázsiában, Afrikában lenne a helye. Nagy felelősség és szigorú követelményeknek való megfelelés egy ilyen állat tartása, mondjuk ennek az ellenőrzéséről keveset tudok.
2023. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

16 azért erre reagálok: arról nem írtam én mennyi mindent tettem ezért az állatért, tehát ezt hagyd ki kérlek a talalgatásból.


Köszönöm a válaszokat. Nem troll kérdés sajnos.

Nem fogom agyoncsapni se, és kiengedni se mert ott se lenne túl sok esélye és nem is szabad. Viszont van néhány ötletem most már a válaszokból merítve, hátha sikerül.

2023. jún. 24. 21:56
 28/29 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon szupi! Sok sikert a pöttömnek!
2023. jún. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ajándékozd el. Amúgy milyen állat? Nyuszi vagy hasonló?
2023. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!