Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ha a gyakori miatt...

Normális ha a gyakori miatt lettem szorongó?

Figyelt kérdés

Sajnos sokat olvasgattam itt az utóbbi időben.

Látom itt mindenkinek szuper az élete, sokat keres, 16 éves kortól egyedül lakik.

Mikor elkezdem olvasni az olyan válaszokat, hogy mentális beteg ha valaki a szüleivel él, vagy szerencsétlen aki nem talál munkát 2 nap alatt, esetleg nem nő aki nem szül, borzasztó rossz kedvem lesz.

Mindenkit leszólnak kommentekben, holott nem is tudják az embernek miért alakult úgy az élete ahogy...

Többször mondom a páromnak, hogy mert a neten ezt mondták mások... Mindig úgy reagál ki nem szrja le. De én már rendesen szorongok.



2023. júl. 5. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Én is szoktam olvasgatni itt, de nekem nem tűnt fel hogy olyan happy lenne bárki élete is.

Hétköznapi emberek vagyunk, gondja meg mindenkinek van. :)

butaság ez miatt szorongani.

2023. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

De nem a gyakori miatt lettél szorongós. Felnőtt ember vagy, el kellene tudnod dönteni felelősen, hogy mit csinálsz a szabadidődben. Ha érzed, hogy rosszul érzed magad, amikor itt olvasgatod a kommenteket, akkor képesnek kell lenned arra, hogy abbahagyd. Nem kötöz senki egy székhez, nem feszítik ki a szemhéjadat, hogy olvasd, olvasd, nap nap után a kommenteket. Te is tudod, hogy 10 válasz nem egy reprezentatív mintahalmaz! Emellett sok ember fusztrált és ezt itt vezeti le és mindig könnyebb megmondani hogy mit lenne frankó cselekedni, mint amikor te éled meg az eseményeket és neked ténylegesen cselekedned kellene a "jó" irányt.


De röviden. Ha neked rosszat tesz, akkor fejezd be és csinálj mást!


A másik meg, hogy inkább az az oka, ha ennyire magadra veszel anonim pár mondatos írásokat, hogy soha senki nem tanított meg önálló vélemény megformálására, arra, hogy bízz a saját elgondolásaidban, értékítéletedben, ki tudd szűrni, ha valami a Te életedben nem reális. Lehet ezt tudatosítani, fejleszteni.

2023. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Hat ne gyakorizz ha teged ez igy erint..
2023. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Dettó…

Kérdező, én ugyanezt érzem…

Viszont tudd, nincs tökéletes emberi élet. Az, hogy boldog vagy-e nem az anyagiakon múlik feltétlenül, vagy azon hány barátod van, van-e párod, vele milyen a viszonyod. Nyilván, ha ezek nincsenek, ritkán vagy egyáltalán nem vezetnek boldogsághoz. Ugyanakkor ezek mellett, ellenére is sokan boldogtalanok, mert a megelégedettség bennünk van. Nem is boldogságnak hívnám, mert az pillanatnyi. Megelégedésnek. De ez benned van, nem kívül. A gondolkodáson múlik. Hiába van sok mindenes, ha belül üres vagy. Lehet egy milliárdos sportoló is családdal az oldalán boldogtalan pl. Mindazonáltal légy büszke a nehézségekre is, ezek formálnak, ettől leszel az, aki. Ha nincs rossz, a jót se értékeljük. Ettől leszel keményebb is. Ne másokhoz mérd magad, azon a szinten legyél boldog, ahol te vagy. (Ezt én is tudatosítom magamban, több kevesebb sikerrel). De a megelégedettség tényleg benned van. Ne azt nézd mid nincs, hanem, hogy mid van, és mid lehetne még. Én is utálom itt olvasni, hogy jajj, én milliókat keresek, IT-s vagyok, van két kutyám, meg fene tudja mim. Ezt ki kell zárni. Abban találd meg magad, aki vagy, mindegy mennyit keresel, ha be tudod osztani és megél az belőle. Csak ez számít, hogy önmagad légy. Ne olvasd a GYK-t, a valós kapcsolataidat építsd :)

Remélem motiváltalak kicsit, magam is küzdök ezzel, szóval szerintem némileg normális is, ahogy érzel, de nyugalom, én is mindig mantrázom. :) A Gyakori nagyon nem a valóság egyébként.

2023. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14: De jó hogy valakinek nem az az első, hogy hülyének néz.

Teljesen igaz amit leírtál.

Igen motiváló voltál, köszönöm! :)

Engem az is zavar, hogyha leírod esetleg itt a problémád, akkor egyből jönnek a leszólások, beszólogatások. Mindig küzdeni kell a kérdések alatt, magyarázkodni, hogy nem úgy van ahogy valami barom beléd akarja súlykolni.

Tényleg a maradék önbizalmát is elveszik itt az embernek.

Ideje kevesebbet feljárnom úgy érzem.

2023. júl. 6. 20:08
 16/16 anonim ***** válasza:

Kerestem, de sajnos nem találtam meg azt a kérdést, ami azt firtatta, hogy a GYK-n miféle alternatív valóság, fura gondolkodási beállítottság van időnként. Én magam is írtam oda, de mások is olyasmi dolgokat emeltek ki, hogy "itt totál normális egy olyan lány ellen védeni a beszólogató, flörtölő idősebb munkást, aki nem csinált semmit". Meg hasonlók.

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy elég fura megnyilvánulások vannak az oldalon, és van egy olyan belsős poén (vagy nem is tudom, minek nevezzem), ami szerint itt mindenki vagy IT-s, vagy CEO, hatalmas vagyonnal és remek házzal, tökéletes élettel, 5* -os fizetéssel.


Nem szabad mindent elhinni a neten. Az egy dolog, hogy (jó) páran nem állítunk itt valótlant, azonban ez nem mondható el minden tagról. Túl könnyű bármit is mondani, mert nem is arccal, névvel tesszük, szóval nem épp a legkönnyebben visszavezethetőek ezek a dolgok az adott személyhez.

Szóval, a saját érdekedben is (nem bántó szándékkal írom, főleg, mert átérzem a helyzeted), ne vegyél mindent komolyan, és ne hasonlítgasd magad másokhoz. Nehéz, de fontos megtanulni és alkalmazni.


Sokan itt vezetik le a felhalmozódott frusztrációt, vagy eleve ilyen beállítottságúak, sajnos. Sokan vannak, akik direkt kötekednek, kiforgatják a másik szavát és roncsolják az oldal színvonalát. De nem mindenki ilyen.

Pár hete írta az egyik tag, hogy az oldalhoz néha kell egy kis detox, és eléggé igaza volt :D Kis dózisban jó itt lenni, amíg más szándékosan nem rondít bele.

2023. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!