Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magázódás/tegeződés miatt...

Magázódás/tegeződés miatt volt már bármilyen konfliktusban vagy kellemetlenségben részed?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mondjuk valaki rossz néven vette, hogy letegezted, vagy hasonlók.

Hogy kezelted ezeket a dolgokat?



2023. júl. 10. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Én szoktam rossz néven venni bizonyos helyzetekben a tegeződést, ilyenkor nyomatékosan magázódom, hogy a másik észrevegye magát.


Nő vagyok, túl bizalmasan viselkedő idegen férfiakkal teszem ezt (a tegeződés és a túl bizalmas hangsúly itt csupán tünet), akik nyomulósan ismerkedni próbálnak és nem értik a nemet, valamint nem tudják kiolvasni a testbeszédemből, hogy nem vagyok nyitott erre.

2023. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Utálom, hogy a magyar nyelvben van magázódás. Sok kellemetlen helyzetet okozhat. Például, ha bemutat az új párom a szüleinek, akikkel 30 év van köztünk, magáznom kell, vagy tegezhetem, mert családtag akarok lenni? Illetve ha magázom és ő nem ajánlja fel soha, hogy tegezzem, akkor életem végéig vigyázzak, nehogy sziasztokot mondjak jó napot és viszlát helyett?


Kellemetlen az volt, amikor egy volt osztálytársammal bementünk az anyja munkahelyére, ő meg mondta, hogy köszönjek csókolommal, majd úgyis mondja, hogy tegezhetem. Na hát az a csókolom olyan jól sült el, hogy az anyja rohadt mérges lett (fiatalon szült, fiatal volt akkor is). Illetve első barátom szüleit magáztam, majd 10 hónap múlva szólt az anyja, hogy most már tegezzem őket, mert gáz ez a jó napot. Ok, ha gáz, miért nem szóltál előbb? :D


Másik exemmel csak rövid ideig voltunk együtt, hálisten nem mutatott be a szüleinek, de mondta, hogy az öccse exe véletlenül letegezte az apját és az a lány onnantól kezdve halott volt számukra és az apja nagyon leb.aszta.


Nem értem, miért zavar valakit a tegeződés, bár én még csak 28 éves vagyok. Engem zavar is, ha nem hivatalos helyen magáznak. Egyszer 21 évesen jó napotozott egy 15 éves srác, nem tudtam hova tenni :D

2023. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Ja meg általánosban is volt tanár, aki magázott. 13 éves gyerekeket. Ok.
2023. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
TizenX éves voltam, egy 10 emeletesben laktunk, ahol jöttek-mentek a lakók. 1* egy nőnek köszöntem "Szia!"-val, aki visszaszólt, hogy ne tegezzem, mert ő rendőr... Be sem volt öltözve pedig..
2023. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Mindig is utaltam magazodni, kiveve ha valami hivatalos.
2023. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem szeretem a tegeződést. Külföldön élek, számomra természetes a magázódás hivatalban, mindenhol, akkor is, ha az ügyintéző nálam is fiatalabb.


Amit viszont utálok az, amikor nekem magázódni kell, a másik meg lazán letegez - exem anyja. Megmondtam neki, hogy én is felnőtt nő vagyok, szóval ha nekem magázni kell őt, akkor lesz szíves nem letegezni.

Ez nem tetszett neki, de pont nem érdekelt.

2023. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6. Családodat, barátaidat, párodat se tegezed?
2023. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Ahh nem kedvelem ezt a dolgot egyik nyelvben sem, rengeteg konfliktust szül.

Alapjáraton én mindenkit magazni szoktam (20 éves no vagyok)

Arra neveltek hogy idegennel magázódjak, illetve az idősebbel, felsőbbrangúval. Tehát hogyha nekem egy 30 éves fiatalember kihozza a pizzát, képes vagyok jonapottal köszönni, majd mindig szólnak hogy nem olyan öregek még :D

Sosem tudom eldönteni mi lenne a helyes, csak a nyugdíjasokkal egyértelmű

Például anyósomat magázom, de a testvérét aki idősebb nála tegezem 🤦🏻‍♀️ na ilyenkor meg aztán falnak tudok menni mikor hárman beszélgetünk és figyelnem kell arra kinek mit mondok nehogy sértődés legyen belőle

2023. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére egyre kevesebb a vaskalapos "márpedig magázódom ismeretlenekkel" ember, de még így is volt pár érdekes esetem a közelmúltban..


Aldiban valamiért pár 20on éves kasszás ragaszkodik a magázódáshoz mindenkivel (max. 30nak nézek ki), a 40es kasszások viszont tegeződni akarnak, így elég a vicces az egész

Tavaly magánban elment fogorvoshoz. A fogorvosom 35 körüli nő volt, az egyik asszisztensnő 30 a másik 40 körüli. Mindenkit magáztam, viszont a 2 asszisztensnő szó nélkül tegezésre váltott, az egyikük viszont következő alkalomra elfelejtte, így magázott, majd ismét tegezésre váltott. Volt néha egy harmadik 40 körüli asszisztens, ő viszont mindenkit magázott.

Utolsó kezelés után a doktornő (akivel magázódtam) és tegeződő asszisztens álltak előttem. Köszöntöm, az asszisztensre nézve, hogy "szia" majd doktornőnek, hogy viszlát. a doktornő viszont összezavarodott, és először sziával köszönt, majd váltott viszlátra :D

2023. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!