Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen miért volt ekkora...

Régen miért volt ekkora sláger a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
Én 85-ben születtem és emlékszem, hogy abban az időben a legtöbb családban jellemző volt, hogy apu hazajött a kocsmából, aztán lerendezte a családot.
2023. júl. 14. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Miféle környéken nőttél te fel?
2023. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Inkább ez nálad áll fenn.

Ha visszanézel korabeli felvételeket, tök sima volt, hogy ittasan jártak már dolgozni is, mert a restiben megittak valamit.

2023. júl. 14. 17:39
 3/14 anonim válasza:
94%
Nem volt ez olyan jellemző, pláne nem a 90 években, amiről te beszélsz.
2023. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Elég alja környéken nőhettél akkor fel, kérdező. Abszolút nen volt "divat" az ilyesmi az említett időszakban.
2023. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

3# Dehogynem. 69-es vagyok, az egész család rettegett. Minden nap. Főként ünnepekkor, akkor volt a legrosszabb, szilveszterkor egy éves gyerekkel, hóban, babakocsiban tolva, egy szál köntösben mezítláb, folyton összeverve.....


2003-ban ért véget a rémálom, mikor apám rákos lett, onnantól volt egy kis éeltünk. Ami neki haldoklás, az nekünk szabadság volt. Nem sírtam, mikor meghalt. Nekem "nem volt sláger" , hanem a valóság.

2023. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem volt jellemző. Ugyan annyi ma is a családon belüli erőszak, csak a nők tűrik és semmit nem tesznek ellene. Se rendőrség se feljelentés se semmi. Természetesnek veszik, azzal nyugtatják magukat hogy minden családban ez van. Ismerek olyat aki háromszor házasodott és mint a háromszor alkoholistához ment hozzá aki már az esküvő előtt rendszeresen verte. Egy nő szemében ilyen az igazi férfi. Aki meg könyvet olvas otthon csendben az unalmas puhapöcs.
2023. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem volt tobb, mint manapsag. Csak mar nem figyeled.

Nemreg megolte az apa a 2 lanyat, azutan egy ferfi a 2eves gyereket meg a feleseget. Manapsag ugyanaz van.

Valoszonuleg ilyen az emberi termeszet. Plusz rengeteg olyan el egyutt, akiknek nem kellene, gyakorlatilag idozitett bombak.

2023. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
1964-ben születtem nem volt gyakoribb a családon belüli erőszak mint most. Akkor nem verték nagydobra,más volt az enberek és az állami intézmények hozzá állása is. Akkor családon belül intézték el hacsak nem történt komolyabb sérülés,vagy már a környezetet is zavarta,lehetett a hatóságokhoz is fordulni. Volt egy ismerős aki ha berugott otthon a szüleit testvéreit meg akarta verni. Akkor lefogták megkötözték amikor kijózanodott elengedték,később mikor durvább lett az illető,már mindenkinek nekiment nyilvános helyeken is,rendőrség elvitte biróság kötelezte elvonóra. Ez kb a 80-as évek közepén volt! Az igaz,hogy sokan ittak de ez akkor ugy ahogy megtürték,hacsak nem let belőle nagyobb galiba,sérülés,verekedés,haláleset! Akkor viszont bekeményitettek,szondázás rendszeresen,elbocsátások,fegyelmi,pénzlevonás!
2023. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
En meg 73-ban szulettem, es se slager, se divat nem volt a szememmel lathato emberek koreben. Mashol nottunk fel.
2023. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk a szüleim nekem is meséltek olyat hogy a 90-es években a kollégáik közül sokan már nem szomjasan jártak dolgozni, konkrétan több volt a részeg mint a józan.
2023. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!