Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen miért volt ekkora...

Régen miért volt ekkora sláger a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
Én 85-ben születtem és emlékszem, hogy abban az időben a legtöbb családban jellemző volt, hogy apu hazajött a kocsmából, aztán lerendezte a családot.
2023. júl. 14. 17:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Ma is sláger, hisz hiába lett 1985-óta rendgeteg új szervezet, akik ez ellen lépnek fel-, és a generáció is változott, de nagy, sikeres eredmény nem lett.
2023. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem sokat változott a társadalmi állapot az elmult 50 évben. Akkor is szar nyomorék élet volt az országban, akárcsak most. Az emberi természet sem változott 50 év alatt, aki nem tud megbirkozni az élete problémáival, akkor is most is alkoholista lesz, annak minden következményével.
2023. júl. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
rémlik valami hogy a szülők pofánvágták a szüleim mikor vissza szóltak, de az hogy ok nélkül.. nemhiszem.. bár én már azt is nevetségesnek tartom hogy anno milyen szigor volt a családban és hogy mit tekintettek a szülők vissza beszélésnek..
2023. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem több volt, különösen gyerekverés. Manapság már több minden számít erőszaknak, mint 40-50 éve. Én pl. még emlékszem arra, hogy a nyolcvanas években egy tanítónő a fenekemre csapott amiatt, mert elfelejtettem a váltócipőt átvenni és vissza kellett menni kinyitni az öltözőszekrényt. Még a kilencvenes évek elején is tanúja voltam, hogy egyik-másik vadabb kamasz fiút néha felpofozta egyik-másik tanerő. Manapság ha a pedagógus egy pofont is megenged magának, kirúgják, eltiltják a foglalkozásától a bíróságon. A családokban is néha egy-egy pofon elcsattant, a gyereknevelés megengedett eszköze volt a néha kevés verés. A nagy és gyakori verést már elítélték. Ha meg néha a feleség kapott a férjtől, a rokonság inkább arra bizatta a megvert felet, hogy bocsásson meg, mert "a legjobb családban is megesik az ilyesmi". Egyszerűen megengedőbb volt a társadalom a kisfokú erőszakkal szemben, mint ma. Nyilván nem az volt, mint a kérdezőnél, hogy rendszeres kocsmázás után elverték az asszonyt és a gyereket, ez csak a primitív prolik közt dívott, de kicsit több erőszakot toleráltak, mint ma.
dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!