Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pszichopata lehet kedves,...

Egy pszichopata lehet kedves, jólelkű?

Figyelt kérdés
Az köztudott hogy nem minden pszichopata gyilkos, vagy sose gyilkolna magától, illetve a szerep amit játszik az kedves, segítőkész embert takar. Lehet egy ilyen személy valójában is kedves és jólelkű? Nem akarna kihasználni embereket a pénz, hatalom reményében?

2023. júl. 18. 21:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
12%

A pszihopata nem egy misztikus gonosz. Hanem csak érzelmivakság állapotában lévő személy. Az agya nem tud érzelmeket generálni, ezért a viselkedését nem befolyásolják az érzelmek. Mások érzelmeit sem érti, nem tud roluk, észre sem veszi. Olyan az emberek között, mintha egy vak embert beküldünk a porcelánboltba. Nem szándékosan okoz kárt, csak számárá nem létezik, az együttérzés, empátia, félelem, szorongás, és ezek befolyásolása nélkül, praktikusan, logikusan működik, viselkedik.

Lehet hogy a kérdező kisebb mértékben pszihopátiás állapotban van, de azért inkább összetett módon bolond, személyiségzavaros. Valoszinűleg egy egész korház kéne hozzá, hogy összerakják korképét. De példáúl, a bosszúállás az egy intenziv, érzelem vezérelte viselkedés. Egy pszihopata nem érez ilyet, semmit se érez, egyszerűen csak tárgyként tekint az emberekre, praktikusan használja a magakörüli embereket, mint a szerszámokat.

2023. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es válaszoló kapisgálja, de két ponton téved. A pszichopaták nem érzelmileg vakok, sőt, sokkal jobban tudják érzékelni mások érzelmeit az átlagembernél, valószínűleg azért, mert az empátia hiánya objektívebb megfigyelést tesz lehetővé. Épp ezért képesek ügyesen manipulálni, vagy a gyenge pontokat megtalálni.


A második tévedés a bosszúállásra vonatkozik. Tévedés, hogy a pszichopatáknak ne lennének érzelmeik, csak éppen nem éreznek empátiát embertársaik iránt. Dühöt, bosszúvágyat nagyon is érezhetnek, sajnos gyakran szoktak is.


A kérdező egyáltalán nem tűnik bolondnak, egy teljesen átlagos, társadalmilag funkcionális, ám pszichopata személy. A kérdésre a válasz az, hogy igen, a pszichopata kedves rendkívül könnyen lehet, jólelkű viszont csak akkor, ha kialakít egy erős morális világnézetet, amihez tartja magát. Pszichopataként könnyebb szent emberré, mártírrá válni, mert nem ismernek félelmet. Foglalkozást tekintve sebész, ügyvéd, manager/vezető kiváló számukra, illetve katonaként is kiválóak, mivel nem fognak stresszelni.


Amit viszont érdemes elkerülni: attól, hogy az empátianélküliség és félelemhiány valóban bátrabbá és ügyesebb manipulátorrá teszi a pszichopatákat, ami viszont gyengeségük, hogy túlságosan elbízzák magukat, és nem érdeklik őket a hosszútávú következmények. Továbbá könnyebben hajlamosak az unalomra.


Egy tippem a kérdezőnek: jólelkűséghez pszichopataként annyit érdemes tenni, hogy egyszerűen tegyél úgy, mintha jólelkű lennél, ahogy egyébként is tennéd, de ezt a maszkot ne vedd le akkor sem, ha rövid-középtávon előnyöd származna belőle. Állj ellen a kísértésnek, hogy mindenképpen demonstrálni akard az intellektuális fölényed.

2023. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%

"Egy r*bancból lehet rendes, szerető családanya?"


A válasz mindkettőre ugyanaz. Gondold át.

2023. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

12-es vagyok. Az előző válaszolónak: Igen, ugyanaz a válasz mindkettőre, csak nem az, amire gondolsz. Lásd: "K*rvából lesz a legjobb feleség".


Tehát még egyszer: a pszichopátia annyit tesz, hogy nem érez empátiát az ember. Ettől kedves nem hogy lehet, hanem általában sokkal inkább az, mint mások, mert sokkal természetesebb számukra mások manipulálása. Ez, és általában a pszichopátia valóban nagy eséllyel "rossz lelkűvé" teszi a pszichopátiában szenvedő embert, de ez egy mentális (hiány)betegség, és nem önmagában morális hiba. A pszichopata képes kialakítani erős morális tartást, ha megfelelő nevelésben részesült; ez sajnos valóban ritka, de nem lehetetlen. Amikor műtenek, egy pszichopata sebész megmentheti az életed, míg az empátiával nem sokra mennél, ha éppen amiatt pl. remegne a keze műtét közben.

2023. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Válaszolva másoknak azért még írok dolgokat.

#11: "Mások érzelmeit sem érti, nem tud roluk, észre sem veszi. Olyan az emberek között, mintha egy vak embert beküldünk a porcelánboltba. Nem szándékosan okoz kárt, csak számárá nem létezik, az együttérzés, empátia, félelem, szorongás, és ezek befolyásolása nélkül, praktikusan, logikusan működik, viselkedik."


Ezzel van egy nagy gond, a kognitív empátiám nagyon magas véleményem szerint, másképp nem is tudnék manipulálni ha kéne. Emberek kiismeréséhez kulcsszerepet játszik. Olvasni tudok másokban, ha nekik valami fáj azt felismerem és megértem, ha én tettem akkor is. Nem vagyok robot ebből a szempontból. Logikus döntés az igaz, sok emberben azt is megérzem ha érzelemből válaszol esetleg feldúltan. Engem ez annyira nem veszélyeztet hogy ilyet tegyek. Van egy példám hogy tiszta legyen, ez pont jó lesz. Volt egy olyan évfolyamtársam nemrég aki közelebb akart kúszni hozzám nulla ismeretséggel. Én csendes és visszafogott vagyok az egyetemen, de népszerű is abból a szempontból, hogy a teljesítményeim kimagaslóak másokhoz képest. Sokan csak ezért beszélnek velem mert azt hiszik ettől ők is jobb jegyeket kapnak majd ha egy okossal barátkoznak. Vagy olyan infókat adok ami őket segíti majd. Nála ez nem volt kérdéses számomra a nulláról hirtelen nagy barátom akart lenni, ahogy észrevette sok ember az elején hogy a ranglista élén vagyok. A létező mindenről is azt gondolta én oldom meg helyette, segítem abban hogy ne bukjon meg, mert elég borzalmas leadásai voltak. Nem tudtam mit keres itt ezzel a teljesítménnyel, de megpróbáltam és segítettem neki. Amikor már az alapból 3-4 órás alvásaimra és munkámra szánt minimális időmre is azt hitte neki adom, akkor azért gyorsan meghoztam a döntést hogy kiszúrok vele. Tisztában voltam vele hogy ez neki nem fog tetszeni majd később, de azért én nem csúszok le a ranglétráról miatta. Megterveztem fejben milyen leadás elmulasztása, esetleg nagyon hibás beadása milyen tárgyból milyen következményekkel jár tematikában. Találtam egyet félév végi dátummal aminek javítása nem lehetséges és nem vizsgás tárgy kivételesen és még fő tárgy is (ezáltal annak nem teljesítése bizony félév ismétlést jelent, ami 1 teljes év kihagyás). Számítottam rá hogy ebben is a segítségem kéri, amit majd én oldok meg helyette. Rá is vezettem súlyos hibákra amiket kicsit gyanúsnak is tartott akkor, így nem is volt kérdés bennem hogy akkor előtte miért hazudta hogy nem ért hozzá. Mivel akkor a hibát meg sem érezhette volna logikusan. Előjött belőlem a bizalom kérdésének feszegetése, rávettem hogy csinálja azt úgy, hogy azt a saját döntésének is érezze. Addig játszottam vele kérdésekkel, míg elhitte magától hogy ez a jó út és magától cáfolgatta a butaságát később. Nem volt kérdés, miután leadta én jó jegyet kaptam ő pedig megbukott. Utána kérdezgette duzzogva és sírva másoktól meg tanároktól mi volt a hibája, de hiába volt az egész cselekedete. Magát okolta és engem is egy kicsit, de én mostam a kezem. Előadtam együttérezve, hogy ezt hogy képzelik erre nem adták meg? Hihetetlen. Szomorú voltam kívül, de belül majd szétfeszített a boldogság, tudtam mit tettem és örültem a kövér győzelmemnek. Nem volt tökéletes és nem is zavart annyira a tervemnek ez a része. Azonban utána nem láttam többet nálunk. Eggyel kevesebb ember aki így akart megközelíteni és lopni az időmből. Utána nem is keresett és nem is érdeklődött utánam, de ezt tudtam előre mi ez az egész.


"Lehet hogy a kérdező kisebb mértékben pszihopátiás állapotban van, de azért inkább összetett módon bolond, személyiségzavaros. Valoszinűleg egy egész korház kéne hozzá, hogy összerakják korképét."


Normális és egészséges épelméjű ember vagyok, köszönöm a véleményt.


"Egy pszihopata nem érez ilyet, semmit se érez, egyszerűen csak tárgyként tekint az emberekre, praktikusan használja a magakörüli embereket, mint a szerszámokat."


Részben igaz, érzelem helyett a saját családom is anyagi biztonságot sugároz főként, ezt nem tagadom itt. De nem hinném hogy ne tudnék tisztelni embereket ettől eltekintve, ahogy a családomat is.


"A pszichopata képes kialakítani erős morális tartást, ha megfelelő nevelésben részesült; ez sajnos valóban ritka, de nem lehetetlen."


Ha nagyon feszegetni kéne ezt a pszichopatás dolgom, akkor nem áll szándékomban bántani embereket se lelkileg se testileg, ha ők nem keltenek bennem valami számomra sértő vagy bántó/fenyegető érzést. Ez nem azt jelenti hogy a családom és neveltetésem valami tökéletes lett volna, apám alkoholista és nárcisztikus tüneteket mutat sokszor, anyám viszont egy számomra erősen túlzó szeretet akart már gyerekként is erőltetni. Így nem voltam elhanyagolva teljesen és talán ezért se vagyok mindenáron másoknak keresztbe tevős. Vannak jó példáim is.


"jólelkűséghez pszichopataként annyit érdemes tenni, hogy egyszerűen tegyél úgy, mintha jólelkű lennél, ahogy egyébként is tennéd, de ezt a maszkot ne vedd le akkor sem, ha rövid-középtávon előnyöd származna belőle. Állj ellen a kísértésnek, hogy mindenképpen demonstrálni akard az intellektuális fölényed."


Ez pont az amit még gyakorolnom kell, mert néha szükségét érzem ettől függetlenül.

2023. aug. 1. 20:46
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Toredek a gyilkos. Es megcsak nem is feltetlenul szemet, de hideg fejjel, esszel el. Kedves lehet magatol, azt nem kell tettetni. De baratok, szerelmek nem fontosak szemelyukben. Mint egy jatekbaba, akibol az erzelmeket kihagytak.
2023. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Elsőre azt gondoltam, hogy nem. Aztán felmerült bennem a kérdés, hogy ha egy autista tud kedves lenni, akkor egy pszichopata is tud. Még hozzá őszintén. Ez egy érdekes kérdés.
2023. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Autisták között miért ne lennének kedvesek?
2023. aug. 12. 20:30
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem teremtenek kapcsolatot. Anélkül nehéz.
2023. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem tudlak követni teljesen, ha azt állítod hogy nem tudnak kapcsolatot teremteni, akkor miért mondtad azt hogy tudnak kedvesek is lenni. Vagy legalábbis miért válaszoltad ezt a kérdésemre akkor?
2023. aug. 15. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!