Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tartja vissza az embereket...

Mi tartja vissza az embereket az új élet kezdéstől?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnek főleg.

2023. júl. 28. 13:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a pénz hiánya, amennyire én látom.
2023. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Szemelyes tapasztalat nincs de szerintem a komfort zona.Ismeros mintakhoz ragaszkodnak nehezen engedik el azokat.
2023. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
A pénz az sajnos tényleg elég meghatározó, illetve a biztonságos rosszban ragadás a bizonytalan jövő megkockáztatása helyett.
2023. júl. 28. 13:30
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, változástól való félelem, motiváció hiánya,olyan is van hogy környezet hátráltat minket, vagy lebeszél róla (pl család, barátok)
2023. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a pénz és a jól fizető munkahely ahol a körülmények is jók. Engem nem tartana vissza sem a párom sem a barátok mert nincsennek…

Nem vagyok egy magas végzettségű ember ezért nem kapok könnyen olyan munkát olyan pénzért, hogy gondolok egyet és elköltözök az ország másik végébe és folytatni tudom a megszokott életszínvonalam. Max csak egy pár év után újra, de addig vissza kellene vennem a már megszokott dolgaimból (amit nem akarok).

2023. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
fáradtság
2023. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Az utolsóra van személyes tapasztalatom:

A jövőmön gondolkoztam sokáig hogy mi szeretnék lenni, aztán találtam egy hivatást amit magaménak érzek, de nem vagyok külsőleg/belsőleg egy az abba hivatásba elképzelt ideális ember. Bár vannak akik támogatnak, anyukám, néhány ismerős es barát le akarnak róla beszélni. Az egy dolog hogy nem megy nekik :D de gondolom van olyan ember akit le tudnak beszélni az álmairól.

2023. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
48%

3 dolog:

-pénz

-pénz

-pénz

De ezeken kívül lehet más dolog is, például a pénz...

2023. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
A pénz és sok esetben a körülmények is. Csak hogy saját példát hozzak: anno 26-28 éves koromban lett volna lehetőségem elköltözni abból a vidéki városból, ahol születtem és ahol a szüleim is éltek. De sajnos betegesek voltak mindketten és velünk élt még az egyik - szintén beteg - nagymama is. Munka mellett ápolnom kellett őket, mert 24 órás gondozónőt ha megfeszültem volna, akkor se tudtam volna kifizetni. Több, mint 10 évig ment ez így, míg sajnos sorban el nem hunytak. Engem például ez akadályozott akkoriban. Most már csak a pénz, mert abból nincs elég egy új élethez.
2023. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megosztásokat és véleményeket! És olyan esetben, ha nem a pénz és a magas életszínvonal a cél?

Mondjuk, egy alternatív közösséghez csatlakozás egy lélekölő gyári munka helyett? Ott mi lehet az akadály?

2023. júl. 28. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!