Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészséges embereknek idegesít...

Egészséges embereknek idegesítő hallgatni hogy másoknak meg minden bajuk van?

Figyelt kérdés

Tudjátok vannak azok a típusú emberek akik úgy öregszenek meg hogy egész életükben a legdurvább betegség amit néha elkaptak az egy-két megfázás volt.


Függetlenül attól hogy cigizett egész életében vagy egészségesen élt, ők sosem betegek, nem fáj semmi nekik, nem híznak el, nem kopaszodnak stb.


Míg mások gyakorlatilag már 25-30 éves korukban elkezdik hogy itt fáj, ott fáj.



2023. aug. 1. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha hozzám közelálló panaszkodik annak megértem a helyzetét és próbálok hasznos tanácsot adni, vagy megnyugtatni. Idegenek nem igazán szoktak nekem panaszkodni, bár ha ettől könnyebb nekik hát meghallgatom őket.

Semmiképpen sem idegesít, kivéve ha valaki sajnálja magát és nem akar tenni ellene, ha pl lenne rá megoldás.

2023. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kitana. ***** válasza:
51%
Annyi nem szokott zavarni, ha valaki megjegyzi, hogy fáj a háta vagy ilyesmi. Az igen, ha egy régóta fennálló problémáról panaszkodik, de semmit nem csinál, hogy jobb legyen. Pl volt régen egy kolléganőm, aki 1-2 hónapon keresztül menstruált, és mindig megjegyezte, hogy még mindig vérzik, amikor kérdeztem, hogy esetleg orvos, akkor annyi volt a válasz hogy “jaaa, majd elmegyek valamikor”. Gondolom végül elment, legalábbis egy idő után nem volt téma.
2023. aug. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is volt egy kolléganőm aki már 35 évesen a halálán volt. Aztán rájött, hogyha az ügyfeleknek elmondja a nyűgjét baját akkor arról szívesen beszélgetnek vele (addig sem kell mást csinálnia amíg ott van előtte). Egyik nap a hétvégi ételmérgezését beszélte de úgy mindenkinek. (Gondolj bele amikor már aznap 25x hallod ugyanazt ugyanúgy..) Utánna elkezdett minden féle fajta nyűgje baja lenni (vagy igaz volt vagy sem) és csak arról tudott beszélni mindig mindenkinek. Minden napra akadt egy új baja.

Ha szóvá tetted, hogy a 70 évesek fő témája mindig a betegségek, orvosok, gyógyszerek akkor pedig “Mit képzelsz te magadról”. Mióta ezt hallgattam 1 évig minden nap (naponta tényleg minimum 25x ugyanazt) azóta minden bajom van az ilyen emberektől.

2023. aug. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként miért zavaró? Meg miért kellene várnom 60 éves koromig, hogy megemlítsem, hogy rosszul vagyok, vagy fáj valamim, vagy valamit nem ehetek?

Mennyire kell frusztráltnak lenni ahhoz, hogy ez zavaró legyen?


Ennyi erővel a többségnek az a zavaró, ha az egészséges lényegében felvág azzal, hogy ő az. Alig van egészséges ember, ha van egyáltalán és nem arról van szó, hogy jobban megszokta a bajait (mi is megszokjuk), meg izél elmenni orvoshoz.


1


Szerintem ilyenkor senkinek se kell "tanács". Csak kussban meghallgatni és következő téma.

2023. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem idegesít.

Attól még, hogy egészséges vagyok, nekem is vannak problémáim, de én sem traktálom ezeket a környezetemre, mert tudom, hogy nem érdekel senkit.

Ugyanígy én sem vagyok kíváncsi a mások hisztijére.

2023. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom igen. Nekem beteg emberként is idegesítő hallgatni más bajait. Sokan mintha versenyt csinálnának belőle, überelni akarják a másikat, hogy ők a legbetegebbek. Pl az egyik mondja hogy fáj a térde, rögtön mondja a másik hogy neki már 2 térdműtétje volt, bekapcsolódik a harmadik, akinek 3 térdműtétje, bütyök műtétje és gerincműtétje is volt már. Nah? Van aki túltesz rajta?

Vagy; xy szívbeteg 20 évesen. Megszólal valaki; az semmi, az én apámnak infarktusa is volt már 120 évesen. (nem is zavarja a 100 év korkülönbség, apjok a betegebb!!!!)

2023. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem úgy alapból lehúznak a folyton panaszkodó emberek, igyekszem kerülni is a társaságukat. Az egészség egyébként olyan, amiért bőven lehet tenni, egyrészt mentálisan, magánéletileg rendben kell lenni, mert a betegségek nagyon sokszor lelki, pszichés eredetűek. Másrészt sportolni kell, alkoholt, cigit amennyire lehet, kerülni (alkalmanként nem gond), napi 7-8 órát aludni…nekem ezek mellett tényleg kb. csak megfázás szokott lenni, a velem szinte egyidős tesómnak, aki nem sportol, nem figyel az egészségre, már most huszonéves tök rossz a vérképe meg minden baja van.
2023. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, ha valaki elkezdi mondaani a "Kinek van a nagyobb problémája?" versenyszövegét, akkor én megoldást igyekszem rá adni, tehát nem kontrázok rá a nagyobb problémával, nem sajnálgatom, de nem is küldöm el a pékbe.
2023. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki erős, egészséges, annak a tűrőképessége is nagyobb.

Ettől még nem biztos hogy fog segíteni, ehhez humánus lelkület is szükséges.

2023. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam kérni, hogy váltsunk témát. Beszélgessünk a hobbinkról, vagy a friss tudományos csúcshírekről, de főzhetünk, süthetünk is. Vagy kertészkedjünk. De a betegségekről ne beszélgessünk!
2023. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!