Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is így van?

Mással is így van?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy hova tudhatnám bekategorizálni ezt a kérdést….


9 éve édesapám elhunyt, rá néhány évvel utánna követte édesanyám is.

Az a problémám, hogy nem megy az emlékezés.

Nem emlékszem rájuk. Beugranak néhány emlékek, de ennyi. Az arcukra nem emlékszem.


Ha például képeket nézek, olyan idegennek tűnnek.


Olvastam valahol, hogy ha elfojtom a fájdalmat, és nem dolgozom fel a tragédiát szép lassan, szép emlékeket felidézve, akkor eltűnik minden emlék.


Én lényegében 1 hónap alatt tovább léptem. Azóta családom van, jogosítvány stb

De így gyerekkel, hiányzik az anyukám, hogy büszkélkedjek vele, hogy láthassa a nagymamáját :(


Fájdalmas ez az egész, de meg is rémiszt


Köszönöm a válaszokat :(



2023. aug. 9. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy traumás válasz, érdemes lenne egy pszichológussal beszélned róla, ha van rá lehetőséged.
2023. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, hogy depressziós vagyok, nem… nem vagyok az.

Nem is érzem magam levertnek, vagy nagyon szomorúnak.

Hisz rég volt, túlléptem rajta, már amennyire tudtam.

2023. aug. 9. 11:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar a probléma, akkor igenis érdemes lenne pszichológussal beszélni.

Elfojtottál valamit, és most előjön. Nem kell hozzá, hogy depressziós legyél.

2023. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már akkor teljesen eltávolodtam tőlük érzelmileg, amíg éltek. Így a halálukat sem sirattam meg annyira, mint azt "kellett" volna. Nagyon zárkózottak voltak, sosem éreztem, hogy tényleg tiszta szívből szeretnének, és nem csak kötelességből. Azóta is hiányérzetem van, hogy sosem ismertem igazán őket, sosem nyíltak meg igazán. Pedig azért az ember gyerekként, majd felnőttként is próbálkozik, hátha... de hiába. Nekem ezért van az, hogy alig emlékszem rájuk. Mert nincsenek olyan emlékeim, amikhez erős pozitív érzelmek társultak volna.
2023. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Valamennyire igazad van. Apámat gyerekként veszítettem el, anyámat épp, hogy 21 voltam.

2023. aug. 9. 13:07
 6/10 A kérdező kommentje:

Apám nem egy olyan igazi apa figura volt, sok stressz, idegesség volt benne a bátyáim miatt. Ez miatt egy negatív képet alkothattam róla akkoriban.

Túl korán veszítettem el, hogy felnőttként igazi képet alkossak és megtudjam ítélni, hogy milyen is volt ő.

2023. aug. 9. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem depresszióra gondolok, hanem inkább disszassziációra. Néha az agyunk úgy reagál egy-egy traumára, hogy elrejti, elfedi az emlékeket, mintha leválasztaná az akkori éned és elrejtené egy dobozba. Van, amikor ez a fajta traumaválasz másra is kihat az életben, olyankor érdemes szakemberhez fordulni. Ha viszont ez nem okoz gondot az életedben, akkor erre nincs szükség. Az szerintem nem feltétlenül probléma, ha már nem érint érzelmileg.
2023. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valahogy legbelül emésztem az egész veszteséget, de nem igazán hat az úgymond, külső érzelmeimre, nem vagyok szomorú vagy ilyesmi, nem vágok fancsali képet, nem sírok.

Pusztán néha előjön pl az anyukám hiánya, hogy jó lenne ha itt lenne meg hasonlók.

2023. aug. 9. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyászfeldolgozó csoport, ami neked segíthet:(.
2023. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Csaknem 50 éve, 16 éves koromban vesztettem el apámat. Kamaszként nem tudtam meggyászolni, s ez valahogy azóta is elmaradt. Csak az "illendőség" miatt érzem ennek hiányát.
2023. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!