Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek az egyenjogúsággal...

A nőknek az egyenjogúsággal miért csak a jók kellenek?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal beszéltem, és feljött a katonaság és a háború. Azt mondta, hogy a férfiaknak kéne a katonaság, hogy fegyelmet tanuljanak. Megkérdeztem tőle, hogy a nőknek miért nem kell, ők nem lehetnek fegyelmetlenek, rosszak és hasonlók? Belemerültünk a vitába, és a végére az lett, hogy "mindig bajod van a nőkkel". Mondtam neki, hogy nekem nincs bajom, támogatom őket, de ha az egyenjogúságot szeretnék, akkor a rossz oldalát is vállalják, ne csak a jót, mert ha netán lenne egy háború, miért csak a férfiaknak kell meghalniuk? A nők, akiknek nincs gyerekük, miért nem mehetnek?


Régebben láttam egy hasonló kérdést, de most is érdekelne ki mit gondol erről.



2023. aug. 9. 11:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%

#17 A normális nyugati államokban sok helyen úgy tudom nincs hadkötelezettség. Hanem önkéntes sereg van illetve zsoldosok. Szóval ha ilyen félelmeid vannak - egyébként mo-n sajnos jogosan - akkor érdemes lehet egy olyan normálisabb országba költözni, ahol az emberi életet tiszteletben tartják, és még véletlen se soroznának be civil létedre.

Egyébként egyetértek, nekem is totálisan elegem van belőle hogy néhány vén hatalommániás idióta háborúzgatni akar, és a fiatalokat küldené be a darálóba, míg ők a bunkerekben és a luxusapartmanokban bújkálnak, a népüktől távol. És ez főleg a diktatórikus rendszerek sajátjai ez a hozzáállás, az emberi élet teljesen alul van értékelve. Kivéve ha politikus, celeb, vagy egyéb "fontos ember" és annak rokonáról van szó, azért bármit megtesznek, a többi átlagember róvására. És hát nálunk is ez megy az országban. 1-2 éve eléggé beindult ez a militáns katonai bővítgetés, sőt oktatásba is bevivés. Kérdés mi lesz a cél ezzel, a saját s*ggük védelme a néptől, vagy esetleg egy későbbi eun és naton kívüli élet, ahol az oroszok és kínai agresszorokhoz akarnának csapódni csatlósállam segítőként. Mert akkor senkinek ne legyenen illúziói, de pontosan orbán lenne az aki "háborúba küldené az embereket".

Bocs a politikáért, ez kikívánkozott, ha már a felesleges és értelmetlen háború a téma.

2023. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Itt Magyarországon miért van jogos félelmem?
2023. aug. 9. 14:25
 23/32 A kérdező kommentje:
Milyen olyan országok vannak, ahol véletlen sem soroznának be?
2023. aug. 9. 14:26
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem gond, hogy politizáltál. Aki elkezdi lepontozni a 21-es hozzászólót (és a többieket ezután), az legyen szíves tovább kattintani.


Egyetemre is terveztem menni, mert szeretnék új életet kezdeni, de úgy látszik, hogy inkább külföldre kéne mennem.

2023. aug. 9. 14:29
 25/32 anonim ***** válasza:
79%

Azért lehet jogos a félelmed, mivel nálunk is hadkötelezettség van a mai napig, 18 és 50 között ha jól tudom, minden férfi lakosnak. És hát ahogy jelenleg állnak a dolgok, nagyon a háborús retorika fele megy régóta minden nálunk. Elterelni a valódi bajokról, lopásokról, gazdasági zűrökről a figyelmet. Ha keményebb lesz a gazdaság helyzete a mostaninál is, simán lehet hogy a retorikánál már nem fog megállni a dolog, hanem tényleges erőszakos helyzeteket fog provokálni a rezsim, legyen az polgárháború, vagy akár valami helyi konfliktusba való fegyveres beleállás. Sok kisebb háború manapság ezért tör ki, politikai okokból, figyelemelterelésből, nacionalizmusból. Nálunk ezek eléggé csúcsra járnak már most is. Egyelőre az eu tagság és a nato szerintem megvéd bármilyen valós életveszélyes hülyeségbe ugrástól minket. De kérdés hogy ez az állapot meddig marad meg, a tagságunkkal együtt.

Aztán a rendeleti kormányzás, megmaradt demokrácia teljes leépítése, orvosok és most már tanárok vezénylése, meg ez az egész katonai vezérkari tisztogatás, hadikiadások növelése, iskolákba hadi dolgok behozása, meg ez az egész háborús, nacionalista retorika szerintem nagyon rossz ómen, ami az utóbbi 1-2 évben megy nálunk. De mondom, egyelőre nem tartom veszélyesnek, csak nem árt odafigyelni az irányra.

Eu tagország és hadkötelezettség, ez ügyben tévedtem úgy látszik, mert a legtöbb európai országnál tényleg van hadkötelezettség, megnéztem most. A kor tér el, pl románoknál 35 év a korhatár ameddig behívható bárki szükség esetén, spanyoloknál pedig 25 év.

De alapból ha költözés, akkor olyan országot javaslok ahol normális békés polgári élet van, nem a nacionalizmus, populizmus és háborús propaganda dúl napi szinten. Illetve ahol magas a jólét és a demokrácia színvonala, mivel ezek az országok szoktak a legritkább esetben háborúba sodródni. És ahogy pl sok esetben látható, ezek az országok is leginkább hivatásos és jól fizetett hadsereget vetnek be, nem igazán szokták a civil lakosságot behívni.

2023. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
@21, a legtöbb nyugati országban hadkötelezettség van háborús helyzetben. Viszont a csavar az, hogy ha magyar állampolgárként bármelyik másik országban élsz, nem fognak besorozni, hiszen idegen ország állampolgára vagy, nem lehet téged kötelezni ott semmire. (Plusz - ha esetleg úgy jön ki a helyzet - lehet, hogy pont ellenséges országban vagy, akkor meg nyilván nem bíznak meg benned annyira, hogy fegyvert adjanak a kezedbe.)
2023. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Mit tanácsolsz, hova lenne érdemes kis vagyonnal menni?

Honnan tudom, hogy mi az a pont, amikor már muszáj menni?


Ti hol éltek?

2023. aug. 9. 17:24
 28/32 Sunshinedoll ***** válasza:
37%

Ez ilyen tipikus modern feminista maszlag, hogy kiválogatják maguknak, ami jó a nőknek. Ez a "erős, független nő vagyok, azt csinálok, amit akarok, miért ne dobhatnám ki a mellbimbómat, nekem ne mondja meg senki a tutit" de azért kell a gondoskodó, pénzes, sokat fizető férfi. Sokat b-sztatom a pasikat ezen a platformon is, hogy konzervatív nő kell nekik, miközben ők maguk nem akarnak konzervatív, hagyományos férfiak lenni, de ez nagyon sok nőnél is ugyanígy van, hogy a modern feminizmus javait követelik, meg arra hivatkozva viselkednek ordenáré módon, miközben nekik egy konzervatív pasi kell.

Én ezzel nem tudok mit kezdeni, a modern feminizmusban és PC-ségben annyi ellentmondás van, és amikor így rávilágítasz a kognitív disszonancia miatt ezek a feministák így kiakadnak rád.

Elméletileg nagyon szép elgondolás ez, hogy "a nők is csinálhassanak mindent, amit a férfiak csinálhatnak", de ki mondta ezeknek azt, hogy én szeretnék olyan lenni, mint egy férfi, meg azt csinálni, amit egy férfi? Miért a FÉRFI a standard a társadalomban, amihez a nőket hozzá kell idomítani?

Meg hogy így egyszerre fújják, hogy így a nők úgy a nők, meg a női jogok, aztán meg azt, hogy de na-na! Nem lehet egyszerűen behatárolni azt, hogy ki a nő, mert hogy a transzneműek meg nonbinárisok, meg hogy biológiai férfiak is lehetnek nők, de a nincs méhed, akkor ne legyen véleményed a nők testi autonómiájáról, de amúgy a férfiak is teherbe eshetnek. Tessék? Mikor fejezitek ezt be? Vagy hogy a férfiak elnyomnak minket, de az teljesen oké, ha biológiai férfiak elfoglalják a női tereket akár a sportban, akár szépségversenyeken, akár a mosdóban. Meg hogy a nőket a társadalom túlszexualizálja, de ha a nők maguk mutogatják és szexualizálják, akkor az a nőnek hatalmat meg erőt ad.


Én nagyon hálás vagyok azért, hogy anno az őseim kiharcolták azt, hogy tanulhatok és lehet munkám, de vajon, még mindig feminizmusnak minősül az, hogy a mai nyugati világban egy nőnek (férfinak se, de most feminizmus miatt beszéljünk a nőkről) nincs választása, hogy akar-e dolgozni, vagy nem és hogy a 8 órás munka után menjen haza és legyen teljes értékű háziasszony? Hogy anyáknak kell elhagyniuk a gyerekeiket és visszamenni dolgozni, meg terhes nőknek kell dolgozniuk hogy a család megéljen?

Sokan kritizálják a keleti kultúrákat, hogy n de van-e a nőknek joga meg lehetősége dolgozni? (És a válasz az, hogy igen, a legtöbb keleti kultúrában és országban igen, dolgozhatnak a nők, ha ahhoz van kedvük). De azt nem kérdezi senki, hogy itthon, a világ ezen felén, a nőknek van-e joguk és lehetőségük NEM dolgozni? Miért rosszabb az, hogy az egyik kultúrában elvesszük a nők jogát attól, hogy azt csinálják, amit szeretnének (pl. karriert építeni) és teljesen kiszolgáltatjuk a férjének, egyéb férfi rokonának, mint az, hogy elvesszük a nők jogait attól, amit tényleg szeretnének (pl. családanyák, háziasszonyok lenni), és teljesen kiszolgáltatjuk őket a munkáltatójának, meg a fogyasztói társadalomnak. Az, hogy a munkahelyem megszabja, hogy mikor mehetek el enni, mit kell felvennem, hol vagyok és mit csinálok napi 8 órában az nem nagyobb szabadság annál, mint amikor a férjem szabja meg ugyanezt.

De itthon ha akad olyan nő, aki döntést szeretne, és aki úgy dönt és van lehetősége úgy dönteni, hogy ő nem dolgozik, akkor az gold digger meg kihasználja a pasikat.


Visszatérve a kérdésedre, én ugyan nem, nem szeretnék se bányász, se kőműves, se katona lenni, megjegyzem, a kötelező sorkatonaságot sem támogatom, bár vannak olyan egyesek szerint fejlett országok ( pl. Izrael), ahol kötelező a katonaság a nőknek is, de az is látszik, hogy ezzel együtt jár a cionista népírtás meg terrorizmus is. Hát amelyik nő erre vágyik, az nem normális.

2023. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feminista vagyok, hanem az egyenjogúságért küzdök, bár ez elég erős ige, inkább csak propagálom. Bármikor, bármilyen helyzetben felemelem a hangom, ha bárkit is a neme miatt pozitív vagy negatív megkülönböztetés ér.

Az álmom a teljes egyenjogúság, akár olyan általános dolgokban, mint hogy egy "szülőképes" nő se legyen a megtestesült redflag a munkáltatók szemében, vagy hogy ne nézzenek furcsán egy férfira, ha ő marad otthon 2-3 évig a gyerekkel, vagy ha minden vágya az, hogy óvóbácsi legyen.

Vagy hogy a főnököm ne akarja tőlem azonnal elvenni a nehéz dobozt, amit cipelek, viszont meg se forduljon a fejében, hogy kevesebb fizut ad, mint a férfi kollégáimnak.

2023. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Igazad van. Bár szerintem érthető, hogy a vállalkozók (a női főnököket is beleértve) miért nem vesznek fel olyan nőt, aki szülni akar. Én sem vennék fel ilyen nőt, pedig én mindenben támogatom a nőket. Valahogy nem tetszene, hogy nekem kell fizetnem, amíg otthon van évekig, és nem termel semmit a cégemnek. Ha szeretne dolgozni, és tudna is, akkor felvenném. De a semmiért nem.


Szerintem az államnak kéne támogatni az anyukákat. Mit gondolsz erről?

2023. aug. 10. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!