Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek az egyenjogúsággal...

A nőknek az egyenjogúsággal miért csak a jók kellenek?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal beszéltem, és feljött a katonaság és a háború. Azt mondta, hogy a férfiaknak kéne a katonaság, hogy fegyelmet tanuljanak. Megkérdeztem tőle, hogy a nőknek miért nem kell, ők nem lehetnek fegyelmetlenek, rosszak és hasonlók? Belemerültünk a vitába, és a végére az lett, hogy "mindig bajod van a nőkkel". Mondtam neki, hogy nekem nincs bajom, támogatom őket, de ha az egyenjogúságot szeretnék, akkor a rossz oldalát is vállalják, ne csak a jót, mert ha netán lenne egy háború, miért csak a férfiaknak kell meghalniuk? A nők, akiknek nincs gyerekük, miért nem mehetnek?


Régebben láttam egy hasonló kérdést, de most is érdekelne ki mit gondol erről.



2023. aug. 9. 11:52
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Van olyan anyuka, aki 12 éve otthon van, a vállalkozó fizeti azóta is. Megfojtaná egy kanál vízben.

Ezt tényleg az államnak kellene fizetni.

2023. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

@31, a vállalkozó - mint nagyon sok másik vállalkozó - b@szik az igazságot mondani. Ha terhes lesz a munkavállaló, akkor két hivatalos pluszkiadása lesz a munkáltatónak:

1. Az orvosi vizsgálatok idejére el kell engednie a nőt, és ez munkaidőnek számít

2. Ha táppénzre megy (mert mondjuk veszélyeztetett terhes, vagy bármi másért), akkor a táppénz 1/3-át a munkáltató fizeti. De ez egyébként mindig így van, nem terheseknél is, a táppénz 1/3-a mindig a munkáltató költsége.


Ami még pluszkiadás, de ez ugye nem mindig van így:

1. Amíg a nő vissza nem megy dolgozni, addig kell a helyére valaki, a toborzás és a betanítás meg költség (a helyettes bérét nem számoljuk ide, mert ugye a gyerekes nőnek arra az időre nem fizet semmit, szóval ez kiegyenlíti egymást)

2. Vicces módon amíg otthon van a nő a gyerekkel, addig is gyűlik a szabadsága, amint visszatér dolgozni, ezt ki kell adni neki. Na ezt nem tudom, miért van így, és szerintem nagyon nem korrekt, el kéne törölni.


Persze szar dolog, ha egy munkavállaló lelép 3 évre babázni, de amelyik munkáltató azt állítja, hogy ő fizeti a gyest, tgyást vagy miahalál van mostanában, az konkrétan hazudik.


(Az lehetséges, hogy a munkahely TB kifizetőhely, ebben az esetben a nő a pénzt tényleg a munkahelyről kapja, de a munkahely meg visszakapja az államtól.)

2023. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!