Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak többsége miért nem...

Férfiak többsége miért nem segít házimunkaban soha? Érthető fáradtak munka után

Figyelt kérdés
2023. aug. 25. 22:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Miért ennyire lusták?
2023. aug. 25. 22:07
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell lusta faszikkal összeállni. Van sok rendszerető is.
2023. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A nők többsége miért van együtt olyan férfiakkal, akik elvárják a kiszolgálást?
2023. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Páncélos szúnyog ***** válasza:
28%
Én és a csodás feleségem a régi Konzervatizmus eszme alapján éljük az életünket. Én vagyok a ház ura, a kenyérkereső, a feleségem pedig általában a konyhában található meg. Érthető, hogy tiszta fáradtan hazakullogok az irodából akkor nem segítek, hanem ledőlök egy kicsit pihenni. De mindig meghálálom neki a törődést.
2023. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Mert te ilyen ferfiakkal ismerkedsz, idiota.

Egy normalis no reg felismerte volna es otthagyta volna

2023. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aki ilyen, van aki olyan.


Én például ahogy hazaértem 8 óra munka után, nekiálltam sütni. Csináltam egy ételt ami pusztán 4 órámba telt, közben pedig elmosogattam meg felmostam a fürdőbe és a WC-be. Szóval nem mindenki lusta, persze vannak napok amikor nekem sem megy semmi se. :D

2023. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
A férfiak jelentős része trónörökösként nő fel: 20 éves koráig az anyja ugrálja körül, mer' ez fiú, viszi tovább a nevet (ő lesz a családban a huszonhatodik Kiss Jóska), őnéki meg köll adni mindent, hogy tanuljon meg dógozzon, a lyányok meg elég, ha jól mennek férjhez. Ehhez hozzá is szokik a gyerek: anya mindent megold, megkeresi a szétdobált szennyest, kimossa, odakészíti Józsikának a másnapi ruhát, ha kell, segít ráadni, bepakolja a táskát, készít neki tízórait meg uzsonnát, takarít a szobában, elérakja a vacsorát, elpakolja az otthagyott tányért - mindez persze a lányoknak nem jár, ők tanulják csak meg a házimunkát, mer' ha felnőnek és férjhez mennek, majd nekik kell csinálni. Később, mikor Józsika húszas éveiben anya unszolására megnősül, ugyanezt várja el a feleségétől is: mikor ő hazaér este fáradtan a melóbú', akkor hadd heverhessen el a kanapén a TV előtt, mint egykoron az apja, legyen jaó hideg söröcske a hűtőbe', amivel lenyugtassa magát, mer' a melaóba' is csak mindég idegesítik a zembert, anya tegye elé a friss, gőzölgő ételt, azt ő belapátolja, aztán hortyog reggelig (a mosakodás opcionális), ha meg olyanja van, töcsköl egyet a zasszonnyal, aki erre természetesen mindig készen áll.
2023. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy a nők is dolgoznak az újdonságnak számít. Mármint nem szó szerint, de mindjárt leírom mire gondolok.


Az ősembereknél a hímek mentek vadászni. Nők nem voltak köztük, ők a gyerekekért és az egyebekért voltak felelősek, bár ezt most csak abból tudom, amiket hallottam/láttam/olvastam, eddig még nem jutottam Ouija táblához, hogy megkérdezzem egy Ősember szellemét.


Aztán ahogy haladt előre a kor, úgy megmaradt ez a felállás is.

Régen a férfi dolga volt, hogy dolgozzon. Hajnalban felkelt és este esett haza, akkor neki se ideje, se kapacitása nem mardt a házimunkára. Persze a gyerekeket szerette, nevelgette, meghallgatta, néha elvitte magával valamelyiket, ha menni kellett valahova, hogy időt tltsön velük, de azon kívül beburkolta a kaját, aztán ment aludni. Amíg a gyerekek picik voltak, a nő tartotta rendben a házat és leginkább ő törődött a gyerekekkel. Aztán ahogy nőttek, a fiúk be tudtak segíteni az apának a munkában (főleg, ha az apa a földeken dolgozott), a lányok az anyukának a ház körül, de például a lányok is hamar kirepültek, férjhez mentek, jött a gyerek, akkor anyukának ott is be kellett segíteni a kisbabánál, és a fiúk sem sokáig maradtak az apának extrasegítségként, mert ők is hamar elkerültek otthonról, például valami szakmát kitanulni. Általában ezért is volt ez a felosztás, hogy az apa készítette fel a fiúkat a kemény munkára, az anya a lányokat a háziasszony létre.


Ez így volt természetes, sőt, az, hogy elfogadott legyen az, hogy dolgozzanak (meg egyéb jogaik legyenek) csak később jött be. De hiába is tettek szert valami munkára, a kenyérkereső továbbra is a férfi maradt. Szóval egy több évszázdon át fennálló jelenség kezdett el kikopni a mindennapokból fokozatosan, de nem minden háztartásban fogadták is ezt el és megmaradt az a felfogás, hogy a nőnek a konyhában a helye meg a házimuna az ő rezortja, ezt a felfogást is tették bele az utódok fejébe.

Persze ez folyamatosan kopik ki, vannak házaspárok ahol a férfi keresi a kenyeret és ez a fő feladata, vanna, ahol a férfi és a nő egyenlően keresik meg a kenyeret és egyenlően osztják el a házimunkát és egyenlően törődnek a gyerekekkel.

2023. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Darius- ***** válasza:

Mondjuk úgy a múlt árnyéka. Régen nagycsalád volt, mindenkinek megvolt a feladata: férfiak végezték általában a mezei munkát, állatokat ellátták -ezek napjainkra itt Magyarországon kivesztek legtöbb helyen, emellett ott volt a rendes munka is és a ház körüli javítások. Akkor volt amit csinálniuk, nem maradt idő a házimunkára, amit a nők csináltak. A középkorban pl. a férfiak mosogattak. Most ez megint kezd visszetérni, úgy gondolom száz év múlva nem marad semmi abból, hogy női vagy férfi munka.

Tehát az, hogy a férfinak mennyit kellene átvegyen ezekből a házimunkának nevezettekből, attól függ, mennyi a dolga ezeken túl. És ez fordítva is így van. Te itt az első kommentben leírtál egy általánosítást, amely helytelen. Mivel különböző az, kinek mennyi a szabadideje. Miután hazaérek én a munkából, lepihenek egy órára, aztán megcsinálom azt amit kell, a sok időt igénybe vevő feladatokat inkább hétvégére hagyom.

2023. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy van ahol nem lustaság és nem is a régről fennmaradt megszokás. Vannak olyan emberek, akik a saját módszereiket szeretik a házimunkát illetően. Nálunk például anyukám külön élvezte, ha eljött a hétvége és volt ideje rendesen kitakarítani. Őt pont zavarta, ha más besegít neki, neki volt egy bevett módszere és azt egyedül szerette csinálni, így apukám meg a szerelésekért és egyebekért volt felelős.

Amikor már abban a korban voltam, hogy segítsek a házimunkában, akkor is mindig jött anyukám, hogy ezt nem jól csinálom, azt nem jól csinálom, vagy megcsinálta újra ő maga amíg nem figyeltem, de nem gonoszságból, hanem, mert megvolt ez a saját szokása, nem szerette, ha ebbe más belekontárkodik.

Ezt azért értem így meg, mert ezt én is elörököltem. Ha másképp pakolnak el itthon valait, akkor ideges leszek. :D De gimiben és egyetemen is pl a csapatmunkáknál a rém voltam, egyszerűen gyűlöltem, ha mással kellett dolgozni, mert nekem volt egy menetem és bizony ha valaki ki akarta venni a részét a munkából, azt belekontárkodásnak éreztem. :D

2023. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!