Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez rosszindulat vagy az...

Ez rosszindulat vagy az empátia teljes hiánya? Vagy káröröm? És miért ilyenek sokan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy betegen születtem és nőttem fel és a betegség miatt nem tudok teljes életet élni, rengeteg tanulási nehézség kisért végig az iskolában is. Ebből adódóan csak olyan munkát tudok végezni ami csökkent munkaképességű embereknek van, és ez nem fizet túl jól. Ebből adódóan soha nem leszek képes karriert csinálni, saját lakást venni, Hawaira utazni és ilyenek.

És ami számomra nagyon rosszul esik, hogy jönnek hozzánk vendégek, többek között szüleim, tesóim ismerősei, barátai és már lehet üldözési mániám van, de úgy érzem sportot űznek abból hogy előttem dicsekszenek az anyagi helyzetükkel, hogy hány százezer forint a fizetésük, hány millió forintos kocsit vettek éppen, hogy a távolkeleten meg Amerikában hol és hány millióért nyaraltak és hasonló dolgok miatt. És ezt nekem végig kell hallgatni és akkor belül mindig elszomorodom és mikor nem látnak sírni is szoktam.

Nem értem miért ilyen sok ember, miért nem veszi figyelembe azt, hogy számomra ezek elérhetetlen dolgok és épp ezért engem nagyon bánt, hogy egész életemben számomra ezek elérhetetlen dolgok lesznek. Vagy netán direkt csinálják mert pontosan tudják ezt rólam?


2023. aug. 27. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Az örömét mindenki szereti megosztani másokkal. Persze ez gyakran átcsaphat nagyképűsködésbe. Ez máshol is így van.


Ha megbántanak vele akkor azt éld át! Sírhatsz is ha úgy esik jól. Ennyit tehetsz. Így megtanulhatsz örülni mások sikereinek. És aztán még rád is mosolyoghat a szerencse

2023. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt értem a fájdalmadat, másrészt meg... ha nekik ilyen az életük, azt sem lehet elvárni, hogy titkolják.

Nem tudhatod, hogy nekik meg mi olyan nem adatik meg, ami másnak igen. Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy még ha nekik nem is lenne meg, az az én helyzetemen nem segítene. Érted mire gondolok?

Neked a pénzügyi dolgok. De ugyan így valaki a gyerekéről beszél, közben a másiknak nincs. Te elmondod, hogy milyen jóban vagy a családoddal, de ismerek olyat, akinek nincs. Minden élethelzetre lehet olyat találni, akinek kevesebb van valamilyen módon, de nem lehet mindent titkolni, meg rejtegetni. Így nem lehet élni, ez senkinek nem jó.


Nem mondom, hogy az ismerőseid között nincs olyan, aki beképzelt és dicsekvő, de ha olyan lelki állapotban vagy, sok olyan dolog is dicsekvésnek tűnhet, ami amúgy nem is az és nincs benne rosszindulat.

2023. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen értelmesen,jól írsz. Esetleg online marketing v ahhoz kapcsolódó munka?
2023. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
66%
Figyelj, az itteni helyesírásod és fogalmazásod alapján magasabb szintet mutatsz szellemileg, mint az oldal kérdezőinek/válaszolóinak többsége. Bármelyik ügyfélszolgálatos, adatrögzítős munkára felvennének szerintem.
2023. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is voltam a helyedben. Jobban mondva hasonló helyzetben.


Nagyon nehéz észrevenni, hogy rosszul esik a másiknak, de azt is tudom, milyen rossz érzés ilyenkor.


Most gondolj bele, valahol megszületik a baba és kirakja az ember Facebookra az örömhírt. Egyszerűen csak olyan boldog, hogy világgá kiabálná és nem tudja, hogy esetleg egy meddő ismerőse utána 20 percig zokog vígasztalhatatlanul, mert bárcsak ő is anya lehetne. Nem az volt a szándéka, hogy ezt váltsa ki bárkiből is és ezt a meddő ismerősnek is meg kell értenie.


Általában ilyenkor tudat alatt nem is úgy állsz hozzá, hogy őket rossznak gondolod. Ez egyfajta egészséges irigység. Mégis, mivel az irigységet mindenki negatív reakciónak könyveli el, ezért az agy átalakítja ezt mássá és ezért érzed, hogy nem irigy vagy, hanem a többiek akarnak benned rossz érzést kelteni.


Szóval csak próbáld ki legközelebb, hogy amikor úgy érzed, azért mondják, hogy ártsanak, csak mondd azt magadban, hogy ez csak egy egészséges irigység a részedről. Ha beismered, nem küzdesz ellene, megérted, hogy ők is csak el akarják mesélni, hogy mi az örömük.


Amúgy gondolj bele, ha senki sem oszthatná meg az örömét, mert nehogy megsértsen mást, az emberek csak a negatívat osztanák meg, mindenki efy energiavámpír lenne és mindenki kerülné a másikat, hogy ne szívja le az energiáját.

2023. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Szülők, tesók. És nem visznek magukkal, nem vesznek ezt-azt? Hát r.hadjanak meg...
2023. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Drága autó és a luxusutazás tipikus sztátuszszimbólumok. Nekem szerencsére megadatott az a képesség, hogy ne vágyódjak utánuk. Talán csak azokra az emberekre vagyok irígy, akik sok tanulással letettek valamit az asztalra, ami a társadalom hasznára van.
2023. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kroms ***** válasza:
Aki a csúcson van, lefelé szokott taposni, sajnos ez van.
2023. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!