Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is felnyomja az agyát,...

Másnak is felnyomja az agyát, hogy míg ezek a nulla celebek, infulencerek milliókat keresnek a p**juk mutogatásával és buta szövegeléssel addig egy kemény munkát végző gyári munkás, bolti eladó vagy épp sokat tanult tanár, óvónő küzd a megélhetésért?

Figyelt kérdés
A szocializmusban ezeket a senkiket lusta, naplopó trógernek hivtuk a rendőrök meg bevitték munkakerülésért, sokkal igazságosabb volt. Mi meg a munkánkért kaptuk az elismerést, prémiumot, aki akkor érdemben dolgozott és termelt nem kellett nélkülöznie!
2023. szept. 14. 17:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
28%
És mi akadályoz meg, hogy te is milliókat keress?
2023. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy idegesít, hogy az állam az ilyen nulla értelmi szintű élősködőket milliókkal pénzeli, mi meg normális munkával alig keresünk valamit. Ők a semmiért állandóan utazhatnak külföldre, mi meg alig.
2023. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez tényleg nem igazságos. Az viszont egy nagy hiba volt, hogy a szakszervezeteket hagyták szétverni. Nulla fizetés mellé nulla képviselet is jár a legtöbb embernek, miközben az 1% egyre gazdagabb. Ezt nem lehet sokáig tűrni.
2023. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem idegesítem magam emiatt, mert úgysem tudok rajta változtatni. Az ókori Rómában is úgy mondták, hogy "kenyeret és cirkuszt a népnek". Ez ma is pontosan így van, azok akik szórakoztatják a tömegeket nagyon jól élnek, de ez sok más szakmára is igaz. A focisták pl miért keresnek milliókat, mikor a munkájuk társadalom fejlődéséhez hozzáadott értéke kvázi nulla?
2023. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sok hülye van, aki ezen pattog. De az igazság az, hogy:

1. az influenszerek elenyésző része keres olyan jól. Eléggé telített a piac, és tényleg jól kell csinálni, hogy ebből megélj, nem hogy még milliókat keress vele (ami szerintem még sokkal ritkább)

2. vannak nagyon alacsony színvonalú tartalmak (elmegyek gyerekkel a parkba, és nyomok egy #locarb hashtaget), de az "influenszerek" nagy része komoly tartalmakat gyárt, ami alig térül meg anyagilag. Ami meg az előbbit illeti: kérd számon azokon, akiknek erre igényük van.

3. de ha mégis olyan k*va könnyű, lehet utánuk csinálni

2023. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tudnám ezt csinálmi nem lennék híres népszerű pozitív értelemben.

Így megèrdemlik, szerintem ez nagyon sok önmarketing es munka folyamatos önpromotálással jár, én nem bírnám.

Sokkal könnyebb szürke egérnek lenni.

2023. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%
A tévés vetélkedők, valóságshow-k és a közösségi média kitermeltek egy ingyenélő réteget. Mivel az emberek nagy része harap a botrányokra, ezek egyre többen vannak. Engem nem érdekel az ilyesmi, de például a fodrásznál hallom, hogy ezeknek a "celebeknek" a viselt dolgait tárgyalják. Elég szomorú.
2023. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
26%

Nekem tökmindegy ha valaki képes a saját testével vagy a saját "buta szövegelésével" megélni, hiszen az legalább tényleg ő... Max a gamerek irritálnak valamennyire, akik csak annyit csinálnak hogy leülnek játszani egy játékkal amit (nyilván) nem ők maguk csináltak és ennyi a megélhetésük.


De nem tartom produktívnak, vagy egyáltalán ésszerűnek hogy bárki is pont az ilyen netes személyiségekre legyen dühös. Legyél inkább dühös a rendszerre ami nem értékeli a munkádat, ne pedig azokra akik találtak egy pénzkeresési kiskaput. Soha semmi nem fog megváltozni sem attól ha a "könnyű munkás" tehetőseket, sem attól ha a szegényeket nézi le valaki.

2023. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Kitana. ***** válasza:
96%
Nem idegesít, hidegen hagy.
2023. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

Az a része idegesít, hogy tényleg kevés a fizetése nagyon sok olyan embernek, akinek fedig egyelőre nélkülözhetetlen munkája van.

Az influencerek pénze hidegen hagy. Volt egyszer az a sztori, hogy fiatal gamer csaj kis fiolákban eladta a fürdővizét. Néztem, hogy basszus, ez nekem is menne. Nem vagyok gamer, nekem mondjuk azzal kéne felhívnom a figyelmet, hogy biciklit szerelek liveban, vagy főzök, vagy f tudja, de a creepy perverzek harapnának az elfürdött telefingott vizemre, meg a levetett bugyimra.

Aztán blegondoltam jobban, és rájöttem, hogy sosem tudnék így bohócot csinálni magamból. Meg már most sem úgy nézek ki, mint 18 évesen, nem lehet arra alapozni a megélhetésem, hogy fiatalon egyszer szép voltam.

A másik meg, hogy vajon mit tesz mentálisan az emberrel, hogy tudja, hogy valaki épp most fizetett ki döbbenetes összeget egy deci vízért, csak azért, mert az érintette a habtestét. Hogy nem robban fel valakinek ilyenkor az egója? Szerintem én nem tudnék normális ember maradni, és nem elbízni magam ezek után.

2023. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!