Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ami az USA-ban ma divatos/köte...

Ami az USA-ban ma divatos/kötelező felfogás, az idővel tényleg feltartóztathatatlanul mind begyűrűzik hozzánk is?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, ami régebben ott elterjedt, az évtized múltán ott van Nyugat-Európában, még egy évtized múltán Budapesten, plusz egy évtized, és nálunk vidéken dívik – miközben ahonnan indult, már rég elfelejtették, sőt szégyellik is, ha amolyan futóbolondéria volt.

Nemcsak használati cikkekre gondolok (amik egy része bevált, pl. a motorizáció, a telefónia, vagy a ruházat terén pl. a farmer; más részük divatos hülyeség volt és ahogy megjelent, úgy el is tűnt). Hanem emberi, tarsadalmi kapcsolatokat meghatározó, esetenként káros ideológiákra is, amik szerintem valamiféle válaszok a túlnépesedettségre, pl. nagyvárosokban a sok, egymástól idegen gyökerű, egymást nem ismerő (megismerni kapacitás híján képtelen) ember egyre nehezebben viseli egymás közelségét, egyre jobban elfordul egymástól, ha valaki életveszélyben van, segítség helyett a többiek videóznak stb. Vagy egy eklatáns példa: Amerikában huszonéve durván ildomtalan volt, ha egy kultúrember udvariasságból előre engedett egy nőt. Ha társaságban, szűk helyen ezt még egy vállérintéssel is kiegészítette, az már rendőrségi eset volt. Kint élő rokonom szerint ma már az előreengedés is jogi ügy, vagy vadnyugatias egyszerűséggel mások helyben összeverik a kultúrembert. Ma már németeknél is kezd zaklatásnak minősülni az előreengedés. És sajnos itt Pesten is már kikéri ezt magának néhány tinilány, legfeljebb a mi rendőrségünknek még helyén az esze. Bizonyos ferde hajlamok egyre több követőre találnak, őket kritizálni akár még büntetendő is, de a hagyományos társadalomszervező elveket kritizálni menőség. Pontosan, ahogy Hofi mondta anno, csak nehogy a végén már kötelező legyen aberráltnak lenni. Ja és még újra menő lesz embert ölni is (háborúk szítása, anarchista és náci zavargások, támadások).

Félek, bejön az igazsága annak a talán fél évszázaddal ezelőtti kísérletnek, ahol egy egérkolóniát teljes jólétben tartottak, majd a túlnépesedés egy bizonyos pontja után egymás ellen mentek, először csak a gyengébbeket alázták, de végül a harci sérülésektől záros idő alatt mindannyian menthetetlenül elpusztultak.

Kicsit elkanyarodtam eredeti kérdéstől, de e téren borúlátó kezdek lenni.

Ti hogy látjátok?


2023. okt. 2. 19:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom miért, mire érzitek veszélyesnek a modern ideológiákat?

Egyébként igen, a szélsőségek sosem jók, azok idővel megszelídülnek ahogy bizonyos fokig elfogadottá válnak és beépülnek a társadalmi normákba. Pl nők jogaitól fejreálltak anno, aztán kiderült hogy mégse olyan rossz ha egy nő dolgozik, felelősséget vállal stb. Vagy a színesbőrűek is utazhatnak egy légtérben a fehérekkel.

A példákat nem tudom honnan veszed hogy 20 éve nem lehetett előre engedni egy nőt az ajtónál, most meg összeverik aki előre engedi? Az ismerősöd valami szektában vagy kommunában él?

Egyáltalán nem érzem magam veszélyben a melegek jogainak bővítése vagy más kultúrák elfogadása által. Én a saját szexualitásommal és kultúrámmal tisztában vagyok, attól én nem leszek kevesebb ha másnak is jut. A legjobban azok toporzékolnak ezek miatt akiket egyáltalán semmilyen formában nem érintene egy ilyen változás ha pl egy meleg pár házasodhat.

A woke, a cancel culture stb ugyan olyan szélsőség mint az incelek, a szuperkeresztények,a nemzeti tudatú meg a konteóhívő csoportok, nem kell velük egyet érteni ha nem akarsz, de párbeszédet folytatni szükséges különben túlságosan eltávolodnak, elszigetelődnek ezek a csoportok és radikalizálódnak ami már a társadalomra veszélyes mint tudjuk.

Az amerikai társadalmat nem tartom nagyra, bár a nagy többség ott is csak normális átlagember, teljesen félre vannak vezetve a nagy szabadságtudatukban. Ugyanígy egyáltalán nem tartom követendőnek és vágyom egy poszt szovjet diktatúrába ahol nincs "genderkérdés" és más nézetek sem, nem szeretem ha megmondják mit gondoljak más emberekről, jobb szeretem magam kialakítani a véleményem.

2023. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
13%

Az a baj, hogy ebbe a társadalomba nem is lehetne ezt beilleszteni. Ezt már régebben is látták. A jobbik biztosan. Ez a társadalom elpusztul, ha az amerikaiaknak szánt dolgokat bevezetik.


Nem mindegyik társadalmat lehet vegyíteni. Nem tudom mért nyomatják ezt a sok szar libsi dolgot. Nem is illik ide.

2023. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A magyar nép és nyelv jobb, minthogy ennyire fogykos legyen. Mi szofisztikáltabban szenvedünk.
2023. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#12, igen, bizonyos dolgok bizonyos civilizációkban (történelmi térben és korban) működőképesek, azon kívül nem, avagy nem úgy.

El bírom képzelni, az amcsiknál van egy masszív sértődöttség a fehérekre, az őslakosság leigázása és az afrikaiak rabszolgasorba hajtása miatt. Még bő fél évszázada is, amikor rokonaim kiköltöztek, nehezen bírtak egy buszon utazni. Rokonomat szinte lenézték a régebb óta ott élő telepesek, mert neki pl. alapból nem volt különösebben irritáló a más rasszok jelenléte. De ma sincs megbékélés, a komcsi felforgatók újból és újból összeugrasztják őket, pl. zászlajukra emelték, hogy fekete életek számítanak (a hangsúlyt mindenki képzelje arra a szóra, ahova tetszik). És ha egy fehér ápolónő és édesanya elkiáltja, hogy minden élet számít, azért lelövik.

(Azért alapból sem semmi az ottani élet, a történet úgy folytatódott, a családi séta során lelőtt nő férje ezután előkapta revolverét, de nem talált. Mit is mondjunk, több a pisztoly, mint az ember, csecsemőtől aggastyánig. Még csak ez kéne ide is...)

Amerika egy liberrált alközpontjában él egy kivándorolt ismerősöm, sajnos sokat eltanult tőlük. Egyszer itthon beszélgettünk, vhogy szóba került Afrika, és mikor lakóit négereknek neveztem (bármilyen dehonesztálás nélkül – negro latinul=fekete), összerezzent és kérte, ne nevezzem így, mert így veszélyes. Elmondtam neki, errefelé nem az, nem mi voltunk a rabszolgatartóik, inkább végig igyekeznünk kellett, magunk is ne legyünk mások gyarmata. Ekkor megnyugodott, de addig is látszott rajta, az agymosás egyúttal milyen megfélemlítettségben tartja, ami alól még itthon, Magyarországon sem tudott felszabadulni.


Nem vagyok kultúrpolitikus, de szerintem azt kell kitűznie kultúrpolitikánknak, az USA-bázisú (és többnyire liberrált) techóriások szolgáltatásainak gyakorlati elterjedtsége ellenére is mind többen stabilan ismerjük és őrizzük meg a saját civilizációnkat, történelmünket, a művészeti kultúrát és a társadalmi létünk eszmei alapjait. Enélkül nem tudjuk, kik vagyunk, és csak referenciapont és cél nélkül hánykolódunk egy parttalan óceánfelületen.

2023. okt. 3. 00:14
 15/19 anonim ***** válasza:
24%
Valaki írja már le, milyen többletjogai vannak a nőknek.
2023. okt. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Menj innen bubblecandy! Látom a lepontozás nagyon megy ismét, meg a feszültségkeltés. Itt értelmes diskurzus folyik, nincs szükség sértődött feminácikra. Hess!
2023. okt. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, a szóhasználatodból (komcsi felforgató, liberrált stb) számomra az derül ki hogy állatira beszűkült a világlátásod, idegen országokról, emberekről, nézőpontokról nem igazán rendelkezel releváns információval. Feltételezem hogy kizárólag valamilyen jobboldali médiából informálódsz ahol erősen szélsőséges és torzított a hírek tartalma, meg ilyen mindenféle szóbeszédekre alapozol.

Ez az ismerősöd akit lenéztek "a telepesek" mert nem volt rasszista a buszon, ez ugyanaz akit le akartak lőni az utcán? Nem értem a felhozott példákat..

Igen, amcsiknál nem használják a néger szót, mivel számukra, az ő közegükben az rasszista. Nálunk nem hordoz ilyen felhangot, bár már nem annyira használjuk, inkább feketét vagy színesbőrűt mondunk helyette, mert ha van némi sütnivalója valakinek akkor megérti hogy miért nem helyénvaló a néger szó használata. Aki huzamosabb ideig ott él, nyilválnvalóan felveszi azt a kulturális elemet és megrökönyödik rajta ha az ő napi életében tabunak számító szót használsz. Ez nem jelenti hogy agymosott hülye, csak beilleszkedett a társadalomba ahol él.

Senki nem akarja elvenni az identitásod meg a civilizációd. Te magad vagy benne bizonytalan, ezért rettegsz annyira hogy a megszokott kis valóságodon kívül lehet más, új, ismeretlen tér is. Szerintem identitásában és kultúrájában úgy tud megerősödni valaki ha tapasztal másféleséget is. És ennek az élménynek persze nem kell negatívnak lennie. Sosem éreztem magam annyira magyarnak mikor Magyarországon éltem, mint mikor külföldön. Teljesen átértékelődik egy csomó dolog, de reflektálni is sokkal jobban tudsz ha kívülről tudod szemlélni a saját néped, a saját országod és annak helyét a világban, könnyebben észreveszed hogy mi a valódi érték és hol vannak a hibák a rendszerben. Úgyhogy mindenkinek csak ajánlani tudom hogy tölsön időt külföldön, mást is tapasztaljon meg, mert ez alapján lehet jobbá tenni vagy megbecsülni a saját országunkat.

2023. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem derültek ki a többletjogok. Szokás szerint. De jó kis incel buzzword.
2023. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#17: Akinek beszűkült a látásmódja az max te vagy, most miért kellene bárkinek is olyan országba költöznie, aminek az értékeivel eleve nem ért egyet? Az ugye megvan, hogy az USA-n kívül is vannak opciók? Vagy talán baj van a szövegértési készségeiddel? Mert nekem nagyon úgy tűnik. És ne gyere nekem azzal, hogy te nem csak arra gondoltál, ez a kérdés konkrétan az USA-ról szól, mégis mire gondoltál volna a válaszodban, ha nem arra? Egyébként vicces, hogy ennyire véded őket, egy csomó gazdasági és társadalmi problémával küzdenek, amivel a környező EU tagállamok nem feltétlen vagy legalábbis nem olyan mértékben mint ők, de gondolom könnyebb itt okoskodni egy anonim oldalon. Ha meg valóban éltél kint hosszabb ideig és fel sem tűntek ezek a dolgok, az max téged minősít.


Az a baj, hogy sokan csak kötözködni jönnek ide fel, mint ahogy már említett bubblecandy is, holott amikor tényleg van IGAZI tapasztalatod, hogy milyen máshol is élni, naponta tartasz kapcsolatot külföldön élő magyarokkal, illetve olyan igazi amcsi tulajdonú munkahelyen dolgozol, ahol SZINTE MINDEN kultúrából és etnikumból találsz vagy ügyfelet vagy munkatársat, akkor tudod, hogy hol is van a helyed. Életemben nem éreztem még magamat ennyire kívülállónak, holott mindenki dicséri, hogy mennyire jó számokat hozok, mennyit fejlődött az angolom, milyen jól sikerült "beilleszkedtem" stb. Akinek van igazi tapasztalata velük, az tudja, hogy mennyire önhitt, rátarti emberekről van szó, akik azt gondolják körülöttük forog a világ. Ezeken a társadalmi problémákon biztosan nem segít semmit, sem a TikTok, sem az OnlyFans, sem pedig az Instagram, szóval hacsak nem szemfedővel jársz-kelsz egész nap, egyértelmű, hogy a legtöbb trend ami onnan jön az jó esetben hülyeség, rosszabb esetben káros.


Az ilyenek mint te vagy álomvilágban élő femcelek vagy trollkodnak vagy csak jó dolgukban nem tudják, hogy mit kezdjenek magukkal. Aki szembesült bármi nemű nehézséggel valaha is az életében az tudja, hogy a külföldre költözés az nem is fogja megoldani azokat soha igazán, aki lúzer ebben az országban az külföldön is az marad, azt itt pattog a GYK-n vagy a Facebookon az ismerőseinek, hogy ő most mennyivel különb, meg mennyire látja az Orbán rendszer hibáit. Ha még csak pénz kellene, akkor sem ajánlanám az USA-t, van a környéken sokkal jobb opciód, ahol sokkal jobban megtudod szedni magadat és az élet is olcsóbb úgy általában. Aki ér valamit, az ebben az országban is sikereket tud elérni, lehet külföldön nagyobb dolgokat érne el, de az csak az egyénen múlik, hogy ő mit akar az élettől pontosan és mivel elégszik meg.

2023. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!