Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el azt, aki őszinte?

Miért ítélik el azt, aki őszinte?

Figyelt kérdés

A kérdésem bármilyen témára értendő.


Velem történt.


Elmondtam magamról pár dolgot őszintén, és máris támadást kaptam miatta.

Nem azt értékelték, hogy őszinte voltam,hanem azért támadtak amit tettem.

Érdemes őszintének lenni bármiben is?



2023. nov. 1. 04:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, hogy amit teszs egy őszinte ember, az csak neki kedvez (pl.: besúgja a másikat), vagy van közösségi építő ereje is, vagy pozitív változást idézhet elő?

Nem érdemes őszintének lenni.

2023. nov. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Személy szerint én nem tudnék másként működni.

Alap hogy őszinte vagyok.

Ez gyakran nem jó, hiszen figyelembe kellene vennem a velem szembe állóakat is, de mivel tudom a reakciójukat, nem lep meg. Elfogadom ha elítélnek vagy más véleményük van. Nem zavar.

Mert mire lenne jó ha 'megjátszanám' magam vagy azon görcsölnék jól cselekszem-e?

Ha hibázok, azt belátom és tanulok belőle.

Az emberkék sok mindenért elítélhetnek, az okok is sokrétűek lehetnek, egyéne válogatja.

Van hogy szimpla irigységből, van hogy értetlenségből de akár elfojtott vágyból is adódhat részükről e ítélkezés.

2023. nov. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért az se mindegy, hogy kik felé vagy őszinte. Egy gerinctelen kétszínű ember felé fölösleges őszintének lenni, mivel ő se az, így az őszinteség az csak gyengeség a szemükben így ki tudnak használni.
2023. nov. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Kihasználni?

Ugyan már!

Csak az történhet meg amit én is akarok.

S ha kihasználnak mi történhet?

Semmi. Megyek tovább. :)

2023. nov. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem mind1 kivel oszinte az ember es milyen szituban. Nyilvan ha olyat tettel ami elitelendo akkor nem simogatni fognak hanem elmondjak a velemenyuk
2023. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

"őszinte"


Azért a mondanivalója is nem kevésbé lényeges, annyi, hogy őszinte.....sokszor kiakadok ezen, amikor valaki arra büszke, hogy őszinte.

Ok, legyél büszke, de tedd hozzá, hogy miben, meg mit mondtál el vele.

2023. nov. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom ha nem értitek.

Nem az én gondom.

Nálam az őszinteség azt jelenti, ha kérdezel válaszolok, nem fogok hazudni, szépíteni.

Ééés, nem nem vagyok büszke rá. Ez van. Egyszerű.

2023. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
Én is ammondó vagyok, az is számít, hogy kinek mit mondunk el és az is, hogy mi az. Mások sértegetése viszont nem őszinteség olyan értelemben, mint az őszinteség pozitív eszménye, bár ezt szokták hinni ("jól megmondta..."). Olyan valakinek meg hibáinkat szerintem nem érdemes elmondani, aki vagy vélhetően úgysem lesz megértő, vagy úgysem tud segíteni, jó tanácsot adni. Általában az emberek efféléket amúgy nem szoktak akárkinek elmondani és normál esetben meg van az, hogy kinek miről beszélünk egyáltalán. És kérdező láthatóan szélsőségbe keveredtél a dologgal, az meg mindig a helyzetek megfelelő megértésének és az intelligencia rovására megy.
2023. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért az attól is függ,kinek,és mit mondtál el.Az emberek szeretnek ítélkezni egymás fölött,ezt tartsd szem előtt.Ez nem azt jelenti,hogy semmiben nem szabad őszintének lenni.
nov. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5. mondják el nyugodtan de azért nem kéne elhordani mindennek. ha komoly dolgot mondok el (esetleg durván személyes vagy illegális) gondolhatnák hogy nem volt egyszerű megosztani velük és örülnék egy "köszönöm hogy őszinte voltál" válasznak, nem pedig hogy nem vagyok normális stb. nem igazán tanácsért fordulok ilyenkor az emberekhez :)
nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!